• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Tegnap már eljutottam odáig, hogy csináltam képeket az akváról és egy GIF készítésébe is belekezdtem, hogy honnan hova jutottam eddig a segítségetekkel!
Rengeteg dolog változott és nagyon sok dolgot már nem úgy csinálok mint az elején. Páran megfognak kövezni 1-2 módosítás miatt, azonban vállalom a kockázatot és büszkén rezzenéstelen arccal állom végig majd a gyomrosokat a GA találkozóján :D :)
Egy 36x36x36 os kocka tulajdonosa is lettem! Szegény amióta eljött hozzánk azóta egy sötét kis lyukban várja, hogy foglalkozzak vele is :(

Köszönöm az érdeklődést :) :)
mikor láthatjuk azt a gifet??? 😊😊
 
Alternanthera sessilis! Március óta van nálam és sajnos csak ők ketten maradtak.... Algás levelek és nulla fejlődés. Kitettem őket most középre egy nagyon világos helyre és most mintha hoztak volna új levelet. Mit nem csinálok jól? (felirom a másik 110 dolog mellé :D )
View attachment 150736
Szerintem sok fény és táp kell neki. De van, hogy minden nő, fejlődik, csak egy valami nem. Én a pogo helferi-vel voltam így sajnos...
 
Alternanthera sessilis! Március óta van nálam és sajnos csak ők ketten maradtak.... Algás levelek és nulla fejlődés. Kitettem őket most középre egy nagyon világos helyre és most mintha hoztak volna új levelet. Mit nem csinálok jól? (felirom a másik 110 dolog mellé :D )
View attachment 150736
Kissé ráolastam, ezt írják róla szó szerint: fény és CO2 igényes.
Ez az én olvasatomban azt jelenti, mármint, hogy CO2 igényes, hogy elsősorban az emers életmódhoz alkalmazkodott,
ami megint csak azt jelenti :) hogy co2 nélkül fuldoklik a víz alatt, és ezt, mint az ábra mutatja, eléggé egyértelműen jelzi is.
,
 
Kissé ráolastam, ezt írják róla szó szerint: fény és CO2 igényes.
Ez az én olvasatomban azt jelenti, mármint, hogy CO2 igényes, hogy elsősorban az emers életmódhoz alkalmazkodott,
ami megint csak azt jelenti :) hogy co2 nélkül fuldoklik a víz alatt, és ezt, mint az ábra mutatja, eléggé egyértelműen jelzi is.
,
Rengeteg CO van :D
Mindenki más tők jól van.....
1624207996747.png
 
Rengeteg CO van :D
Mindenki más tők jól van.....
View attachment 150743
Azt gondoltam, megvan a hiba oka. :) Pedig más lehetőség, mint az aranyhármas, nincs. Ha minden jó, akkor passz.
Esetleg nem jut el hozzá a CO2. Ha igen, akkor viszont rejtély.
Eléggé magas az akva, lehet, hogy kevés a lejutó fény. Bizonyos spektrumokat, mint amilyen a vörös és környéke, a vízoszlop eléggé nagymértékben megszűr. 60centinél legalul lenni, talán nem lehet túl optimális neki.
 
Utoljára módosított:
Azt gondoltam, megvan a hiba oka. :) Pedig más lehetőség, mint az aranyhármas, nincs. Ha minden jó, akkor passz.
Esetleg nem jut el hozzá a CO2. Ha igen, akkor viszont rejtély.
Eléggé magas az akva, lehet, hogy kevés a lejutó fény. Bizonyos spektrumokat, mint amilyen a vörös és környéke, a vízoszlop eléggé nagymértékben megszűr. 60centinél legalul lenni, talán nem lehet túl optimális neki.
Azért azt megnézném, ha letennéd hozzá a checker-t, mit mutatna. Illetve oda, ahonnan most átültetted.
Vajon az alsó rétegekben milyen a CO2 szint?
 
Azt gondoltam, megvan a hiba oka. :) Pedig más lehetőség, mint az aranyhármas, nincs. Ha minden jó, akkor passz.
Esetleg nem jut el hozzá a CO2. Ha igen, akkor viszont rejtély.
Eléggé magas az akva, lehet, hogy kevés a lejutó fény. Bizonyos spektrumokat, mint amilyen a vörös és környéke, a vízoszlop eléggé nagymértékben megszűr. 60centinél legalul lenni, talán nem lehet túl optimális neki.
Ahol minden szipi-szuper ott nem érzi jól magát..... a kis gömbben ahol se szűrés, se rendes világitás, vizcsere is csak néha.... hoz új leveleket......... !!!!!!! 🤔🤪
(nem tudtam honnan fotózni, mert mindig valami tükröződött.... )
1624820432089.png
 
Mivel magas az akvárium nem nagyon szoktam fentről belenézni, de most láttam meg, hogy az egyik LED felduzzatd :O :O :O ;)
View attachment 151093
Gratulálok! Szépek a növények. Nem látok hiánytünetet. A rotala is szép színes, tehát a fény is elegendő számára. Jó lenne egy kép oldalról is :)
Érdekes az a nagy led. Ilyet még nem is láttam. Talán valaki meg tudja mondani, mitől lehet.
 
Gratulálok! Szépek a növények. Nem látok hiánytünetet. A rotala is szép színes, tehát a fény is elegendő számára. Jó lenne egy kép oldalról is :)
Érdekes az a nagy led. Ilyet még nem is láttam. Talán valaki meg tudja mondani, mitől lehet.
A vízfelszín mozgása miatt tünik csak olyan nagynak :p :) közben rájöttem ;) :) @tsokee oszott meg egy akvárium fotózással kapcsolatos videót, ma azt megtanulom és töltök fel oldalról is képet. Sajnos onnan látszódni fog 1-2 hiánytünet. Bár már kezelés alatt állnak mégis szükséges lenne hozzáértőknek is látni :)
 
Gratulálok! Szépek a növények. Nem látok hiánytünetet. A rotala is szép színes, tehát a fény is elegendő számára. Jó lenne egy kép oldalról is :)
Érdekes az a nagy led. Ilyet még nem is láttam. Talán valaki meg tudja mondani, mitől lehet.
A myriophyllum az elmúlt 7-8 napban az alábbiak szerint viselkedik.... 1 héten át reggel elmentem és csak éjjel értem haza, szerintem szakítani akar :(
1624961901026.png
 
Back
Oldal tetejére