• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Én a keresztlányomnak egy 20 as hajlított dennerlét fogok ma/holnap összedobni. Low tech, egyszerű garniknak, szülinapra. Szépnek szép, de nekem személy szerint annyira nem jön be, az én 30-as bettásom tuti GA optis lesz.
 
Nálatok mik voltak előnyök hátrányok?
A dennerle előnye
Bemegyek ittkint egy Fressnapfba, és lekapom a polcról
Hátránya
Drága, és ráadásul nem is tetszik

GA Opti előnye
Jó ár/érték arány, gyönyörű (a 60p-m is ilyen)
Hátránya
Fel kell érte utaznom, de kb. 2 havonta megyek Pestre, szóval belelefér


*azért azt gyors hozzá teszem, neki pont a hajlított tetszik, azért kap ilyet.
Szóval szerintem ez a téma teljesen szubjektív. Ízlés kérdése az egész.
 
Hajlított. 😁 Bár ez már a javaslatról is látható volt. Nincs opti white akim...
Nekem bejön a hajlított él képtorzítása az éleken. 🐸 Ha lenne opti white üvegből élhajlított, akkor nyilván nem lenne kérdés, hogy azt...
 
a keresztanyu pozi nyitva van ;) :D
Én meg eddig azt hittem a keresztszülőséget kimaxoltam azzal, hogy van egy keresztfiam meg egy keresztlányom. Közben meg még senkinek nem vagyok a keresztannya...:unsure:Főleg nem egy nálam egy évvel fiatalabb srácnak. 😅
Be kell látni igen maradian gondolkoztam. Úgy tűnik még nem ragadt rám elég a hanyatló nyugat libsi mentalitásából. 🤭
 
Tegnap @B_Tamás (Bélavagyok) ismét meglepett egy nagy adag növénnyel :) :) Gondoltam csak gyorsan bedugdosom őket, mert megvan a helyük. Nem igy történt ! Elindult egy lavina az átültetések során..... Sokak által nem kedvelt Tripartita tartó fámat elboritottam (vészjósló @Ádám_ majd talál benne valamit :D ) és megtettem a kezdő lépéseket, hogy bal oldalon egy szép emelkedés meginduljon.
Pogo erectus és Myriophyllum most éppen nem a legjobb állapotban vannak, de rajta vagyok, hogy szép dús legyen a háttér!
A fő fa pozícióját nagyon jól elkaptad, a kis baloldali fa pedig nagyon jól rásegít a háromszög-összképre, leginkább ettől működik szerintem a látványod. Ebben a háromszög-alakzatban is lehet rétegeket csinálni, mélyítik a látványt. Tehát pl ha a fa dekoráció egy réteg, mögötte a növényzet egy másik, a fákéhoz képest kicsit elcsúsztatott háromszög. És azért most írok, mert jelenleg nagyon közel állsz ehhez, a növényzet-háromszög szépen adja ezt a formát, szerintem a további nyírásokkal és plusz ültetésekkel is próbáld ezt megtartani. Megtartani a sárga vonal alakzatát, persze nem ilyen lineárisan mint rajzoltam, inkább csak fő kontúrvonalként.

1621857270683.png


A fa tövében a világos bokor a kis kerek leveleivel is szépen támogatja az összképet.

Ha jól látom, némelyik növényt csokorba fogtad és úgy ültetted el. Ez több szempontból sem a legjobb megoldás, nehéz nyírni/formázni/ritkítani és a bokros hatás is tartós marad. Legközelebb 2-3 szálakat fogj egybe (esetleg kicsit csavard össze a töveket) és úgy ültesd el őket néhány centikre egymástól.
Amúgy szuperül alakul 👍

A leendő nanon meg én is gondolkodom,hogy csináltatok egy opti 35-ös kockát....
EZ még aktuális, mindkettőtök figyelmébe tudom ajánlani :)
 
Köszönöm! Tetszik ez a hajlított téma, de ha már ennyire szavazásban vagyunk lehet leadni a voksokat :D
Nálatok mik voltak előnyök hátrányok?
A saját, szubjektív gondolataim:
- Akvárium normál üvegből: az a legolcsóbb, bárhol megvásárolható, méretre is készíttethető. Az üveg zöldes színű.
- Hajlított élű (Dennerle, Amtra): ez is normál üvegből készül, oldalról nézve nem is látszik, hogy lenne sarka. Sokkal drágább, de jár hozzávaló alátét és tető.
- Opti white: nagyon szép, teljesen áttetsző, semleges színű. Sajnos ez az üveg gyengébb, mint a normál. Árban ez a legdrágább.
Vitathatatlanul az opti white a legszebb. Minél vastagabb az üveg, annál inkább látszik a különbség a normálhoz képest. Nagyobb méretű akváriumnál már elég húzós ára van.
 
Mi újság az akvával @LANguSzTa ? Igen eltűntél! ;)
Tegnap már eljutottam odáig, hogy csináltam képeket az akváról és egy GIF készítésébe is belekezdtem, hogy honnan hova jutottam eddig a segítségetekkel!
Rengeteg dolog változott és nagyon sok dolgot már nem úgy csinálok mint az elején. Páran megfognak kövezni 1-2 módosítás miatt, azonban vállalom a kockázatot és büszkén rezzenéstelen arccal állom végig majd a gyomrosokat a GA találkozóján :D :)
Egy 36x36x36 os kocka tulajdonosa is lettem! Szegény amióta eljött hozzánk azóta egy sötét kis lyukban várja, hogy foglalkozzak vele is :(

Köszönöm az érdeklődést :) :)
 
Tegnap már eljutottam odáig, hogy csináltam képeket az akváról és egy GIF készítésébe is belekezdtem, hogy honnan hova jutottam eddig a segítségetekkel!
Rengeteg dolog változott és nagyon sok dolgot már nem úgy csinálok mint az elején. Páran megfognak kövezni 1-2 módosítás miatt, azonban vállalom a kockázatot és büszkén rezzenéstelen arccal állom végig majd a gyomrosokat a GA találkozóján :D :)
Egy 36x36x36 os kocka tulajdonosa is lettem! Szegény amióta eljött hozzánk azóta egy sötét kis lyukban várja, hogy foglalkozzak vele is :(

Köszönöm az érdeklődést :) :)
Mondtam én, hogy kell még egy akvárium :) Most már csak a gömbnek kell hasznos funkciót találni :)
 
Back
Oldal tetejére