• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagy fába Nagy fejszét - avagy a tanuló akváriumom TERVE

Na szóval az itteni fiúknak sikerül rendesen elbizonytalanítani engem a világítást illetően...o_O
Mivel nagyon vörös holland stílusút tervezek, ezért csak kéne pirítanom a növényeket. Így több mint valószínű, hogy a 4x54 wattos Hopar lámpát lecserélem, egy 8x54 wattos DIY tengeri lámpára, amit megpakolok 6500-8000K-s csövekkel. Minőségi reflektorokat és minőségi előtéteket tartalmaz a rozsdamentes fémváz. Amilyen korallokat mutatott, hogy ez alatt termettek nagyon meggyőzött. Állítása szerint simán vetekszik egy ATI lámpával :D De én azért kétkedve kezelném ezt a kijelentést, a lényeg hogy a 432 watt 243 liter felett ne hogy már ne legyen elég! Nem kívánok az elején csak legfeljebb 6 csőig elmenni, és mind a 6 csövet is csak egy-két órában pirításra használni. Aztán majd ha már szép minden teszek egy próbát a 8 csővel is.
Szívesen várom a véleményeket, mert ez most csak a terv, megvétel előtt még szerettem volna veletek megdiskurálni az ügyet. (y) Köszi előre is, és hogy benéztél!
 
Én tennék felé 2x150 watt Hqi-t.
Szemeztem nagyon a hqi-s lámpákkal nemrégiben. De tudomásom szerint az erős T5-ösök alatt jobban vörösödik az a vörös, mint a hqi alatt. Tovább ennek az armatúrának már megvan a kész függesztése, míg a hqi-kat ki kéne találnom hogy szerelném fel az akvárium felé. De ha van esetleg tapasztalatod miért jobb az egyik a másiknál szívesen meghallgatom :)
 
Egyszerű a válaszom,mert csodás a a Hqi fényjátéka a víz alatt,utánozhatatlan,azonkívűl a talajra lejutó fény mennyiségében is verhetetlen.
A vörösödéssel kapcsolatban én személy szerint nem veszek észre problémát.
Vagy megnézheted Molnár Béci akváit is nyugodtan,ott sincs gond a vörösödéssel szerintem ;)
 
Egyszerű a válaszom,mert csodás a a Hqi fényjátéka a víz alatt,utánozhatatlan,azonkívűl a talajra lejutó fény mennyiségében is verhetetlen.
A vörösödéssel kapcsolatban én személy szerint nem veszek észre problémát.
Vagy megnézheted Molnár Béci akváit is nyugodtan,ott sincs gond a vörösödéssel szerintem ;)
Köszönöm a választ, hasznos volt ez is :pompous:
 
Na tehát újra jelentkezem!
Sikerült beszereznem egy 8x54 wattos T5 armatúrát, melyből a 6 fénycsöves lehetőséggel fogok élni. 6500 K-s Osram izzókkal töltöttem meg.
Véglegesedett továbbá a "talapzat" is. A már említett fa tartógerendák már a helyükön, és az üveg szintezése is megtörtént. Egyelőre pár kép üresen. A twinstar és még pár hiányzó kellék (DC, ph valamint tds mérő, szkimmer, új csövek, ada superge stb.) meg nem érkezéséig nem szeretném feltölteni újra vízzel az akváriumot, megint csak sikálhatnám. Viszont ha megérkeznek felállítom a rendszert, ellenőrzöm, hogy a reaktor jó lesz-e, tudom-e kezelni rendesen a CO2-rendszerem ( :D ), a végleges üveg ki- és befolyók is helyükre kerülnek, valamint az élővilág is, de még csak az üres akváriumba. A nagybetűs indítás születésnapomon lesz március 22-én!! :) Addig is hagy kezdjenek el szaporodni az üres járatás alatt a bacik a szűrőben, továbbá közben az esetleg még felmerülő technika problémákat is orvosolni tudom.
Íme néhány kép, és utánuk a növénylistám:
(bocs a pólóért, ott felejtettem) :D

növénylistám:
leghátulra:


  • Rotala macrandra TC 4 db
  • Limnophila hippuridoides 1 db
  • Pogostemon erectus 2 db
  • Rotala sp. ''green'' 2 db
  • Rotala rotundifólia 1 db
  • Rotala indica 2 db
  • Nymphaea Lotus 1 db
  • Hygrophila pinnatifida (051A) 2 db
középre:
  • Alternanthera reinicki " mini" 2 db
  • Blyxa Japonica 2 db
  • Proserpinaca palustris ''Cuba'' 2 db
  • Staurogyne 1 db
  • Pogostemon helferi 2 db
aljnövényzet:
  • Eleocharis parvula 6 db

Természetes most is, mint mindig elfogadok mindenféle kritikát avagy tanácsot bármivel kapcsolatban. :)
Én már csak nagyon örülök, hogy a szeptemberben elkezdődött projektem végre a végéhez közeledik. :woot:
 
Kicsit ilyen újrahasznosított raklap feelingje van a cuccnak, de nekem nagyon tetszenek ezek a megoldások :D .. Itt egy ház is mellé :D :joyful:
recycled-home1.jpg
 
Normális bútort olyan fél év múlva tervezek venni, mikor költözés miatt úgyis szét kell majd szedni az akváriumot. A lámpa meg valójában úgy néz ki, mint egy nagy hűtőajtó :D Ha későbbiekben is megmarad, mert bevált, akkor mindenképp le fogom festékszórózni szépre.
 
Most beindítod, fél év múlva meg szétbontod? Én elsírnám magam, ha egy ilyen cuccot meg kellene bontanom! :banghead: (ha lenne egy ilyenem, akkor először örömömben :p ) Amúgy az a bútor tényleg nem illik oda. És elég gyengének is tűnik. Meg fogja bírni, azt a pár 100 kilót, ami rámegy? :unsure:
 
Most beindítod, fél év múlva meg szétbontod? Én elsírnám magam, ha egy ilyen cuccot meg kellene bontanom! :banghead: (ha lenne egy ilyenem, akkor először örömömben :p ) Amúgy az a bútor tényleg nem illik oda. És elég gyengének is tűnik. Meg fogja bírni, azt a pár 100 kilót, ami rámegy? :unsure:
Egyetemre fogok menni, költözök sajna Pécsre, ez már fix. Viszont oda viszem az egész hóbelebancot :D A bútor egy régebbi íróasztalom, ami kemény fából készült még Németországban. Ráültünk a családdal egyszerre, és a cirka 300-350 kg-t simán bírta. Valamint már több feltöltési próbát is csináltam. Volt, hogy raktam bele 80 kg követ és úgyis színültig töltöttem és bírta rendesen. Speckó új bútorra most nem volt pénzem, erre a projektre is csak az elmúlt félév kuporgatása és munkavállalás mellett jött össze a rávaló. Tehát tényleg megizzadtam én már ezért az akváriumért, de hát minek is éljen az ember ha ne a hobbijának.
 
Egyetemre fogok menni, költözök sajna Pécsre, ez már fix. Viszont oda viszem az egész hóbelebancot :D A bútor egy régebbi íróasztalom, ami kemény fából készült még Németországban. Ráültünk a családdal egyszerre, és a cirka 300-350 kg-t simán bírta. Valamint már több feltöltési próbát is csináltam. Volt, hogy raktam bele 80 kg követ és úgyis színültig töltöttem és bírta rendesen. Speckó új bútorra most nem volt pénzem, erre a projektre is csak az elmúlt félév kuporgatása és munkavállalás mellett jött össze a rávaló. Tehát tényleg megizzadtam én már ezért az akváriumért, de hát minek is éljen az ember ha ne a hobbijának.

Sajnos az élet ilyen, én is frankón elindítottam az enyémet, és közben olyan dolgok jöttek amik márciusban kiderülnek, de nem voltak várhatók, és hasonló módon lehet nekem is költöztetnem kell a dolgot. Vagy munka váltásom lesz és go szintén Pécs, vagy maradok és házat veszek akkor meg oda kell átpakolni, bár ott nyerek egy kis időt, mert nem egyből költözék, de mondjuk ha én ezeket előre tudtam volna, vártam volna az indítással. Szerintem várj :)
 
Én úgy vagyok vele, hogy ki kell tapasztalnom még a növényezést, meg kell tanulnom a fortélyait, és még egyetem előtt most úgymond van "időm" még rá. Utána biztos csak kevesebb lesz, de akkor már a dolgok nagy részét fogom tudni, és nem kutatgatás eredményeként tudom majd helyre állítani a problémákat. Holland stílust is azért választottam, mert minél több tapasztalatot tudok szerezni a sok növényfajjal, nem kell köveket se pucolgatni stb. Ha meg jön a költözés, a növényeket, halakat ide haza eladom, ott beszerzek majd újakat. A technikát és minden jót ami az akváriumhoz tartozik meg egy az egyben kocsival leviszem. :)
 
Jelentkezem újra :)
Fejlemény, hogy sokak aggódására én is átgondoltam ezt a bútor-dolgot, és igazat adtam nektek. Hiába próbálgattam én, hogy el fogja bírni, tényleg nem aludtam volna nyugodtan, ha az a sok-sok időm és megtakarításom egy nem biztos íróasztalon hevert volna. Így egy kis keresés után nagyon nagy szerencsémre épp a közelben találtam egy pont megfelelő fekete szögvas állványt, melyet ma volt szerencsém már a helyére is tenni. Méretei a következők: 125x50x90cm(magas) Így az üveg teteje pontosan 140 cm-en van, elég magasan, de még kezelhető.
Ezzel az állvánnyal sokkal jobban el is férnek a technika felszereléseim, amit nemsokára illene már összeraknom. :)



Most már megnyugtattok, hogy minden rendben lesz? o_O
 
Mivel van kihézagolva a szekrény talpa?
Remélem nem valami puha anyag!
Én a helyedben hegesztenék vagy hegesztetnék a talpára egy laposvasat vagy bármit ami
a felfekvő felületet megnöveli mert így bevágja magát a parkettába,de még a csempében is kárt tehet!
 
Ahogy látom laminált padló van lent burkolatként,és farostlemez darabokkal van kiszintezve:).Ilyen egyenetlen a padló??Az üveg maga azért nagyon mutatós még így üresen is(y).Végre fejlemény is van már.Nagyon várom mit raksz össze;)
 
Köszönöm az észrevételeket. Mivel bagóért vettem a vasállványt, így gondoltam, hogy lesz még vele dolgom....És hát tényleg ilyen egyenetlen az állvány, nem a padló. :) Keményfával ékeltem ki kb 2 órán keresztül míg teljesen vízszintes nem lett mindenhol, de sikerült. Több időm már nem áll rendelkezésemre ennek a módosításán, remélem azért ez így csak jó lesz. 3 napra külföldre kell mennem, így csütörtökön érek rá összerakni az egész technikát és kipróbálni. Pénteken megyek el kocsival a növényekért, és aznap meg is történik az ültetés!
 
Back
Oldal tetejére