• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagy fába Nagy fejszét - avagy a tanuló akváriumom TERVE

Gratula, látom lassan neked is összeáll.
Nekem már csak a talaj hiányzik :), nem tudok azzal dűlőre jutni hogy legyen, Twinstar-on én is agyalok :)
Én azért szeretnék Twinstaros kezdést, mert az majdnem hogy bebiztosít engem az a teljes bealgásodástól. Ha már egyszer ennyi időt és pénzt belefeccoltam ebbe a projektbe, akkor nem szeretnék kudarcot. Így a lehető legbiztosabbra akarok menni. :)
 
Az elhelyezés ideiglenes természetesen, ha arra gondolsz. Ha másra akkor várom a választ. ;)

Hát csak arra a piramisra amin van egy falap. Ha ideiglenes akkor nem szóltam, csak nem szoktak egy ekkora akváriumot 1-2hétre beállítani, vagyis én nem tenném, mert macera átpakolni.

Szerk: Meg hát ha jobban belegondolok ideiglenesen sem a legtutibb megoldás.
 
Hát csak arra a piramisra amin van egy falap. Ha ideiglenes akkor nem szóltam, csak nem szoktak egy ekkora akváriumot 1-2hétre beállítani, vagyis én nem tenném, mert macera átpakolni.

Szerk: Meg hát ha jobban belegondolok ideiglenesen sem a legtutibb megoldás.
Csak egy félnapig állt így utána le is eresztettem. Azok a tartó pallók csak ideiglenesek ugyancsak, mert még most szárad (védőfesték meg lazúr) a 4 db 10x10 cm-es fa "téglák", amik majd a végleges alátámasztást oldják meg. Nemsoká már azokat teszem be alá. Nem tudtam máshova tenni az üveget addig, ezért kellett alátámasztanom (a bútornak sajnos van hátul - ami a képen nem látszik - jó pár cm magas felesleges pereme, amit nem engedtek levágatni, így az akváriumot emelem felé. 89 cm-re lesz az alja a földtől. Szépen ki fogja emelni ezt a nem magas akváriumot, de már megnéztem és a kezem elér a hátsó-alsó sarkába is. (y)
 
Három féle talajjal nyomod?:eek::D
Ezen már volt vérre menő vita anno.
én ezeket sosem értettem -- miért ne lehetne keverni a talajokat? Nyilván lehet, ha nem teljesen egyformák a tulajdonságaik, akkor sincs semmi, elég hamar ki lehet ismerni az előállt keverék természetét.
 
én ezeket sosem értettem -- miért ne lehetne keverni a talajokat? Nyilván lehet, ha nem teljesen egyformák a tulajdonságaik, akkor sincs semmi, elég hamar ki lehet ismerni az előállt keverék természetét.
Pont én ajánlottam anno valakinek, hogy talajemelésnek használjon akármilyen régi agyagos talajt, amire öntse rá a friss fedőréteget. Konkrétan @viktorlantos -ék hurrogtak le.........
 
Sőt ,még az is lehet hogy jól kiegészítik egymást;)
előző hsz-em folytatásaként,
igem, akkor pont ez volt az érvem.
ha az egyik savasít a másik lúgosít akkor lehet hogy pot nullára ütik egymást.
Kb pont olyan mint egy vizet lágyító talaj mellé seiryut pakolni.........
 
Pont én ajánlottam anno valakinek, hogy talajemelésnek használjon akármilyen régi agyagos talajt, amire öntse rá a friss fedőréteget. Konkrétan @viktorlantos -ék hurrogtak le.........
több ilyet is láttam, és sosem értettem igazán, hogy mi benne a ráció. Igazából szerintem az én low tech akváriumomban az Amazonia mellett van valamennyi aquatic nature fekete agyagos talaj, Fabulous Decay-ben meg szintén valami másik japán fekete agyagos cucc az Amazonia mellé.
 
Na sikerült pénteken végre kijutnom a GA-ba, még ha csak pár percre is. Azonnal el is hoztam a 18 liternyi Amazoniát és 20 db kis P.simulans-t.
Szépek voltak nagyon az akváriumok is, bár meglepő volt számomra nagyon, hogy milyen alacsony szekrényeken vannak. Nekem itthon - ha jól számoltam - 87 cm magasan lesz az akvárium, ez számomra már egy élvezhető magasság (nem csak ülve). Durván meglepő különbséget nem láttam a Viktor optis akvárium üvege és az enyém közt se, bár kétség kívül észrevettem, hogy a szélei ennek csak fehérek. Szóval még egyszer, nagyon tetszettek az ottani akváriumok, de örülök, hogy az én ízlésem kicsit másabb, kicsit másfélébbet hozok majd létre, mint amilyet már oly sokan. :)
(már csak a Twinstar és a növények vannak hátra és indulhat is az akvárium :) )
 
Mihelyzet a medencével, hol tart a projekt?
Egyelőre a medence üresen de fut, 18 darab P.simulans van benne és nemsoká érkezik még 30 darab, továbbá 4 db Apistogramma trifasciata. A hónapban ha megérkezik a Twinstar Nano akkor behelyezem a talaj, táptalajt, a szűrőket is feltöltöm a szűrőanyaggal és üresen elindítom az akváriumot. A következő hónap elején valószínűleg meg beszerzem a növényeket és indulhat is a menet. :)
 
A következő hónap elején valószínűleg meg beszerzem a növényeket és indulhat is a menet

Várom már nagyon!
Kifejeted ezt a 4x10 cm-es fatégla alápolcolást? A lehető legkiegyenlítettebb alátét kellene, hogy nehogy megpattanjon az üveg, de lehet, hogy csak süti vagyok és félreértettem...
 
Várom már nagyon!
Kifejeted ezt a 4x10 cm-es fatégla alápolcolást? A lehető legkiegyenlítettebb alátét kellene, hogy nehogy megpattanjon az üveg, de lehet, hogy csak süti vagyok és félreértettem...
Adott egy masszív, használaton kívüli íróasztalom, aminek a szélén vékony perem van (és ezt nem engedték levágatni). Így maradt az a megoldás, hogy az akváriumot e fölé kell emelnem, hisz az üveg hosszabb mint maga az íróasztal pár cm-el. Elmentem egy közeli építőipari telephelyre és vettem egy két méter hosszú 10x10cm-es fahasábot. Ezt elfűrészeltem 4 felé, majd felületvédő festékkel le is kentem. Ezt a 4 kisebb hasábot egyenlő távolságban felteszem az íróasztalra, majd a tetejére egy 120x50 cm-es masszív falapot helyezek, amire fekszik fel az üveg. (persze azért még egy polifoam-ot teszek a kettő közé)
 
Back
Oldal tetejére