• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monserrate

Lassan rendelhetsz egy parvula vágó ollót is.:) Egyébként meg nem is gombócok azok a mohák, hanem szép, lapítottak (y), jó lenne, ha a hátsó kisebb fán is lennének belőlük, csak jóval kisebbek.
 
Sziasztok! Sajnos az akvárium épp csak a minimális karbantartást kapta meg az elmúlt bő egy hónapban. Így teljes algatenger az egész. Ráadásul az amanoim is az örök vadászmezőkre költöztek így most csak egy takarít nem sok sikerrel. Szerintem blackout lesz a végső megoldás :cautious: Természetesen a frankó mohás ollóm is elkallódott valahol menet közben de szerencsére az eladó már feladta a másikat. Remélem a jövőhéten meg is érkezik meg ezek a gombócok nem túl esztétikusak :D
Azért hoztam egy képet. Sajnos semmilyen változtatásra nem volt időm/erőm :shy::unsure:

38335377172_5257f0f708_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Így jár, aki folyton horgászni jár, meg Portugáliába. :p
De persze csak irigykedek, és ez az aki azért alapvetően nagyon szépen néz ám ki, szóval szerintem érdemes lesz újra gatyába rázni. :)
Aztán lehet hogy a dzsungel mélyéről még az az olló is előkerül... :D
 
Sziasztok! Sajnos az akvárium épp csak a minimális karbantartást kapta meg az elmúlt bő egy hónapban. Így teljes algatenger az egész. Ráadásul az amanoim is az örök vadászmezőkre költöztek így most csak egy takarít nem sok sikerrel. Szerintem blackout lesz a végső megoldás :cautious: Természetesen a frankó mohás ollóm is elkallódott valahol menet közben de szerencsére az eladó már feladta a másikat. Remélem a jövőhéten meg is érkezik meg ezek a gombócok nem túl esztétikusak :D
Azért hoztam egy képet. Sajnos semmilyen változtatásra nem volt időm/erőm :shy::unsure:

View attachment 43463Untitled by Norbert Tóth, on Flickr
Az utóbbi 1 hónapban szinte mindenkinek valamilyen alga problémája van. Eddig is így volt ez? (nem rég vagyok a fórumon) Valami van a levegőben?
 
Így jár, aki folyton horgászni jár, meg Portugáliába. :p
De persze csak irigykedek, és ez az aki azért alapvetően nagyon szépen néz ám ki, szóval szerintem érdemes lesz újra gatyába rázni. :)
Aztán lehet hogy a dzsungel mélyéről még az az olló is előkerül... :D

Pecázni sajnos nem voltam már vagy 3 hete :( de ma délelőtt megérkezett az olló is így rendbe rakom a dolgokat :)

26619293069_963b38b1c9_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Az utóbbi 1 hónapban szinte mindenkinek valamilyen alga problémája van. Eddig is így volt ez? (nem rég vagyok a fórumon) Valami van a levegőben?

Valami átszivárgott a kerítésen.. :lurking::lurking: viccet félretéve szerintem az év végi hajtás játszik közre. Gondolom sok kollégának van ilyenkor éppen csak minimális ideje a hobbira :cool:
 
Na erről van szó. Nagyon bejön ez az akva és azért a múltkori kép sem volt vészes. Nem is értettem igazán mire a "panaszkodás"! De most aztán tényleg nagyon zsír! Ez a spring ollód nagyon jól néz ki. Ha nem titok megmondhatnád honnan van. :)
 
Na erről van szó. Nagyon bejön ez az akva és azért a múltkori kép sem volt vészes. Nem is értettem igazán mire a "panaszkodás"! De most aztán tényleg nagyon zsír! Ez a spring ollód nagyon jól néz ki. Ha nem titok megmondhatnád honnan van. :)

Köszi :) Majd csinálok közeliket is. Úgy már kevésbé szép. Sajnos az amanoim vagy elszöktek vagy elpusztultak így már csak 1db marad aki az algaírtásért volt felelős legalább 2 hónapig. Aztán egyik nap nézem, hogy mi a helyzet az akváriumban erre két amano néz velem farkas szemet :D 2 hónapon át se én se a párom de még az ő tanítványai se láttak egynél többet egyszerre. Pedig 32 liter nem a Balaton :D Egyébként ma vettem a tetyóban 3 darabot 990ért :eek::sick: szóval most már szinte teljes az algaírtó csapat. Még talány 2 oto hiányzik :)

Az olló egyébként Ali bácsitól van ;) Egyenlőre nagyon meg vagyok vele elégedve :)
 
Utoljára módosított:
A pinyóban az állványon most nekem is BO-t kaptak az akvák, igaz négyből csak kettőben van némi fonálalga, de az egész helyiség le van sötétítve. Ártani nem árt. :D
 
A pinyóban az állványon most nekem is BO-t kaptak az akvák, igaz négyből csak kettőben van némi fonálalga, de az egész helyiség le van sötétítve. Ártani nem árt. :D

Soha nem csináltam még. Nagyon kíváncsi vagyok. Leginkább BBA-vel küzdök. Arra lehet kevés lesz :mask::cautious:
 
Nekem eddig mindig bevált.
A makacsabb algákra is jó, ha nem is tűnnek el de legyengülnek és könnyebb legyőzni őket.
 
Felfedtem az akváriumot. A BBA-ból maradt bőven de azért jobb lett a helyzet. A stemeket pont megnyírtam BO előtt így azok végképp szenvedtek így nem sokat nőttek. Most újra visszavágtam őket 4-5 cm-re. Csináltam egy feles vízcserét talajporszívózással együtt bár a víz mintha tisztább lett volna a BO után.

Kicsit visszagondolva talán túltápoztam az akváriumot illetve a fény is több volt a kelleténél. Most -3 megy a világítás 5 órában. A CO2 2 órával a világítás előtt indul és 1 órával előbb kapcsol ki. Csak 1ml micmac-ot kap az akvárium minden nap 2ml hígított carboval a mohákra fecskendezve. Jövőhéten érkezik a csomag az új szűrőanyaggal így kb a hét közepén lesz szűrő takarítás. Most egy réteg szivacs, 1 liter kerámia gyűrű, 1 liter substrat pro, perlon és Seachem Purigen a töltetem amiből a kerámia gyűrű helyére megy majd a matrix. Remélem a bejáratott substrat pro miatt nem lesz gond a bacik nélküli új szűrőanyaggal.

Egy kép egyből a lámpa felkapcsolása után:

38626930222_5d206ed976_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Megérkezett a csomagom így ki is takarítottam a szűrőt és kicseréltem a szűrőanyagokat. Most 1l Matrix, 1l Substrat pro, perlon és Seachem Purigen van most. Kicseréltem az alis kamu difit is egy közepes Aquariora. Hát ég és föld a különbség. Ez a difi egy csoda. Csak ajánlani tudom! Kapott az akvárium 6 csepp Phyton gittet is aminek nagyon erős füstöt hús szaga van :D

37794220965_8e6371f8c5_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére