• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monserrate

Meglátjuk. Csinálok vele is képet majd gyors visszavágok és úgy is. Megversenyeztetem majd itt a naplóban :)
Szerintem jól mutatna hátul a pirosas-narancsos rotala,csak ne hagyd túl magasra nőni. Éppen csak úgy, hogy az előtte lévő Microsorumok mögül kicsit kilógjanak, de semmiképpen se érjenek fel a vízből nem kilógó gyökerek tetejéig. A fenti képen a bal oldali pár szál pont jó. A zöld mögötti piros kontrasztot ad, és térben is jól mutatnak együtt. Ha a Rotalát a Micro-k sziluettjéig metszed le, akkor pár hét múlva mikor megindul felfelé az új hajtásvéggel, pont jól fog mutatni. Ja és persze sokkal sűrűbb bokor kellene, ne csak pár szál legyen.
 
Nekem a kezdetektől nagyon tetszik az akváriumod. Pirossal is vagy anélkül :) Ha versenyeztetni szeretnéd, én inkább abba az irányba terelnélek, hogy a hátsó kis fát kellene láthatóbbá tenni egy kis talajemeléssel és még valami dekorációs elemet használni rajta kívül a közelében. Az a kis fa sokat hozzáadhatna a mélységérzethez, de jelenlegi állásában nem teszi ezt.
 
Szerintem jól mutatna hátul a pirosas-narancsos rotala,csak ne hagyd túl magasra nőni. Éppen csak úgy, hogy az előtte lévő Microsorumok mögül kicsit kilógjanak, de semmiképpen se érjenek fel a vízből nem kilógó gyökerek tetejéig. A fenti képen a bal oldali pár szál pont jó. A zöld mögötti piros kontrasztot ad, és térben is jól mutatnak együtt. Ha a Rotalát a Micro-k sziluettjéig metszed le, akkor pár hét múlva mikor megindul felfelé az új hajtásvéggel, pont jól fog mutatni. Ja és persze sokkal sűrűbb bokor kellene, ne csak pár szál legyen.

Valami ilyesmire gondoltam én is :)
 
Nekem a kezdetektől nagyon tetszik az akváriumod. Pirossal is vagy anélkül :) Ha versenyeztetni szeretnéd, én inkább abba az irányba terelnélek, hogy a hátsó kis fát kellene láthatóbbá tenni egy kis talajemeléssel és még valami dekorációs elemet használni rajta kívül a közelében. Az a kis fa sokat hozzáadhatna a mélységérzethez, de jelenlegi állásában nem teszi ezt.

Nagyon köszönöm :) külön öröm, hogy nálam sokkal tapasztaltabb és profibb kertészeknek is tetszik az elképzelésem :) A kis fát esetleg egy mini dragon domb tetejére rakva Vagy akár egy dragon folyó végén..? Na a héten összehozok pár változatot :)
 
Az utolsó pár postot egybefonva az alábbi skiccet készítettem:
Raktam középre pár fát, és jobb illetve bal hátra Rotalát is bőven.
Névtelen.png
ui: hunyorítva nézzétek, úgy adja igazán...:)
 
Látom, a moha is bepirosodott a karbótól :D
@ideoda első skeccse szerintem is nagyon jó, de én a középső kőhalmazt nem bontanám meg/bővíteném ki (2.PS), egyedibb vele a kép.

Szerk: ja, és az előző hozzászólásodra --> hagyjad már Kolléga! :D
 
Én nem Photoshop-ozok, mert nem tudok, soha nem is próbáltam. A program neve amit évek óta használok: paint.NET. Ez is egy pluginelhető layerezett képmanipuláló program, ingyenesen letölthető. Egyszerűbben kezelhető mint pl. a GIMP és barátai, viszont ha plugineled, akkor akár annyit, vagy többet is tudhat.

Az ecsetalgát hagyjad mááár...az semmi. Ennyi kell :)... Amúgy az a málladozó piros izé az micsoda, vagy mi volt régebben? Tök jól néz ki.
 
@Jopet -hez csatlakozva, én sem nagyon bántanám a scape-et.
Annyit esetleg megpróbálnék, hogy ha van még ebből a fából egy pici, azt leghátulra, közvetlenül az üveghez beszúrnám a mostani hátsótól jobbra. Szerintem adna neki még mélységet.
De csak egyet, kb 2/3-a akkorát, mint a mostani hátsó, aztán a nyírással, a növények magasságával játszadoznék kicsit.
Elől pedig a homokon az a néhány szem talaj, meg a rálógó kesze-kusza gyökerek úgy jók ahogy vannak. Így természetesebb a hatása, mintha patyolat tisztára kitakarítanád a homokot.
....szerintem;)...
 
Bocsi, hogy csak most válaszolok de nagyon húzós hetem volt :eek:ldman::eek:ldman: az akvárium közelébe se kerültem. Ma volt egy vízcsere meg rotala nyírás de többre nem futotta :grumpy:

Látom, a moha is bepirosodott a karbótól :D
@ideoda első skeccse szerintem is nagyon jó, de én a középső kőhalmazt nem bontanám meg/bővíteném ki (2.PS), egyedibb vele a kép.

Szerk: ja, és az előző hozzászólásodra --> hagyjad már Kolléga! :D

Megbontani én se szeretném de próbaképp ki fogom egészíteni :)

Én nem Photoshop-ozok, mert nem tudok, soha nem is próbáltam. A program neve amit évek óta használok: paint.NET. Ez is egy pluginelhető layerezett képmanipuláló program, ingyenesen letölthető. Egyszerűbben kezelhető mint pl. a GIMP és barátai, viszont ha plugineled, akkor akár annyit, vagy többet is tudhat.

Az ecsetalgát hagyjad mááár...az semmi. Ennyi kell :)... Amúgy az a málladozó piros izé az micsoda, vagy mi volt régebben? Tök jól néz ki.

A fele szöveg amit írtál nekem kínai :confused::D de a PS-t anno elég magabiztosan kezeltem így inkább azt elevenítem fel :)
A piros izé pedig Caloglossa. AmegA naplójában már volt róla szó. Valójában egy algafaj ami egyből a carbo után jól mutat de most már tényleg inkább valami málladozó dologra emlékeztet :facepalm::cautious:

@Jopet -hez csatlakozva, én sem nagyon bántanám a scape-et.
Annyit esetleg megpróbálnék, hogy ha van még ebből a fából egy pici, azt leghátulra, közvetlenül az üveghez beszúrnám a mostani hátsótól jobbra. Szerintem adna neki még mélységet.
De csak egyet, kb 2/3-a akkorát, mint a mostani hátsó, aztán a nyírással, a növények magasságával játszadoznék kicsit.
Elől pedig a homokon az a néhány szem talaj, meg a rálógó kesze-kusza gyökerek úgy jók ahogy vannak. Így természetesebb a hatása, mintha patyolat tisztára kitakarítanád a homokot.
....szerintem;)...

A kiegészítő fákat mindjárt elkezdem beáztatni :) szerencsére maradt még nem is kevés (y)
Nekem a homokon lévő talaj mindig szúrta a szememet így az biztos nem marad de a kis ágacskák maradnak és lehet jön még melléjük pár :)
 
Back
Oldal tetejére