• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

Holnap déltől szerda estig a családra marad az akvárium, a benti kettő pedig a kollégákra.
Nem izgulok különösebben, mert ők nem parázzák túl, mint én, az élővilág meg hálásabb nekik minden morzsáért és csepp vízért, mint az én túlgondoskodásomért.:love:
Csütörtök reggel jövök a helyzetjelentéssel.
 
Ma sokkoló kép fogadott a munkahelyen.
Először azt hittem, azért nem megy a benti kocában az Eheim 2213-as, mert valaki kihúzta. Viszont a fűtés és a világítás működött, így sejtettem, nagyobb lesz a baj.
Szétszedtem a fejet és ezt találtam.
WP_20190107_001.jpg
Hogy és mitől tud menet közben így eltörni a rotor és a tengely?

Már megrendeltem a GA-ban, talán ebédidőben kiszaladok érte és még ma újra beröffentem, bár minden baci odalett, az tuti, meg persze elhullott pár kék garnélám, de aránylag jól megúsztam.
Addig egy kis akasztós megy most kölcsönben a másikból.
 
Ma sokkoló kép fogadott a munkahelyen.
Először azt hittem, azért nem megy a benti kocában az Eheim 2213-as, mert valaki kihúzta. Viszont a fűtés és a világítás működött, így sejtettem, nagyobb lesz a baj.
Szétszedtem a fejet és ezt találtam.
View attachment 70509
Hogy és mitől tud menet közben így eltörni a rotor és a tengely?

Már megrendeltem a GA-ban, talán ebédidőben kiszaladok érte és még ma újra beröffentem, bár minden baci odalett, az tuti, meg persze elhullott pár kék garnélám, de aránylag jól megúsztam.
Addig egy kis akasztós megy most kölcsönben a másikból.

Sajnálom a kis kékeidet. :cry: Sokan vesztek oda?
Egyszer nekem is volt ilyen kalandom. Kicsit megkopott a tengely, és mint később kiokosítottak, a kopástól kilengéssel forog a rotor. A kerámia viszont nem bírja, és eltörik.
 
Már megrendeltem a GA-ban, talán ebédidőben kiszaladok érte és még ma újra beröffentem, bár minden baci odalett, az tuti, meg persze elhullott pár kék garnélám, de aránylag jól megúsztam.
Addig egy kis akasztós megy most kölcsönben a másikból.

Sajnálom én is, Stability-t vagy Pristine-t adagolj 1-2 hétig,........ de ezt úgyis tudod! :giggle:
 
Még várnom kell, mert Dani nyitáskor eladta az utolsó rotort és tengelyt. Másnak.:cry:
Talán holnap lesz belőle új készlet és akkor legkésőbb szerdán újra beindíthatom a rendszert, addig meg elketyeg a kis akasztóssal.
 
Él a rendelésem, közben @Zuzmi Zsuzsi volt olyan kedves, felajánlott egy rotort az összetört vödrös fejéből, de közben az a rettenet fogant meg a teljesen műszakiatlan, ám örökké valamitől rettegő agyamban, hogy ha ez már pénteken széttört és a hétfői észlelésemig a motor áram alatt volt, nem égett le, mehetett tönkre az is közben?
Ez hogy csekkolható?
Így vagy úgy beszerzem a hozzávalókat és kiderülhet, hogy hiába?
Lehetséges ilyen verzió?
 
Él a rendelésem, közben @Zuzmi Zsuzsi volt olyan kedves, felajánlott egy rotort az összetört vödrös fejéből, de közben az a rettenet fogant meg a teljesen műszakiatlan, ám örökké valamitől rettegő agyamban, hogy ha ez már pénteken széttört és a hétfői észlelésemig a motor áram alatt volt, nem égett le, mehetett tönkre az is közben?
Ez hogy csekkolható?
Így vagy úgy beszerzem a hozzávalókat és kiderülhet, hogy hiába?
Lehetséges ilyen verzió?
Az egesz fejet viszem. Szerintem mukodik csak egy kicsit megijedt.
 
Remélem a többi garnéla átvészeli a dolgot! Ha abból indulunk ki, hogy nálam az átalakításkor a kövekkel a lavórba került kis garnélák egy kis p*csányi vízben több mint egy hétig eléldegéltek növény - szűrés - minden nélkül, akkor van remény!
 
Remélem a többi garnéla átvészeli a dolgot! Ha abból indulunk ki, hogy nálam az átalakításkor a kövekkel a lavórba került kis garnélák egy kis p*csányi vízben több mint egy hétig eléldegéltek növény - szűrés - minden nélkül, akkor van remény!
A garnélák rendben vannak, csak kérdés, mennyire károsodott az áram alatt lévő motor a törött rotorral és tengellyel?
 
Ma sokkoló kép fogadott a munkahelyen.
Először azt hittem, azért nem megy a benti kocában az Eheim 2213-as, mert valaki kihúzta. Viszont a fűtés és a világítás működött, így sejtettem, nagyobb lesz a baj.
Szétszedtem a fejet és ezt találtam.
Hogy és mitől tud menet közben így eltörni a rotor és a tengely?
Már megrendeltem a GA-ban, talán ebédidőben kiszaladok érte és még ma újra beröffentem, bár minden baci odalett, az tuti, meg persze elhullott pár kék garnélám, de aránylag jól megúsztam.
Addig egy kis akasztós megy most kölcsönben a másikból.
Nagyon sajnálom ami történt. :( Megkérdezhetem, hogy milyen idős volt a szűrő? Nekem is ilyen van kb. 4 hónapos és kicsit megijedtem. Lehet nem árt, ha van tartalékban tengely+rotor.
 
Nagyon sajnálom ami történt. :( Megkérdezhetem, hogy milyen idős volt a szűrő? Nekem is ilyen van kb. 4 hónapos és kicsit megijedtem. Lehet nem árt, ha van tartalékban tengely+rotor.
Egy póttengely alapvetés, mivel az takarítás közben is sérülhet, de a rotor azért nem törik ilyen könnyen.
A fejen lévő szériaszám alapján 14-es évjárat és amúgy tökéletes állapotban van.
Ezzel most így jártam, legalább ilyennel is találkoztam. Szerintem ne rettegj, az Eheim elég atombiztos szerkezet, a többivel még soha ennyi gond sem volt, most sem volt csalódás. Eszem ágában sincs ezért másra váltani.
 
Back
Oldal tetejére