• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MiniMax

@Évi55 tényleg gáz az elosztó, ahogy @eMZé is jelezte. :eek:
Ahogy elnézem, a szekrény fal felőli oldalára tudod ragasztani kétoldalú ragasztószalaggal (Tesa extra power).
Óh, az emberrel már meg van beszélve, a szekrényben lesz egy polcom, arra másik fajta elosztó. :) Amin akár egyenként tudom be/ki kapcsolgatni a technikákat, nem kell a dugvillával szerencsétlenkedni.
 
Sokat segít, ha nincs alja a szekrények, úgy a szűrő nem adja át a rezgést. Javíthat még az is, ha a szekrényajtó passzosan zár, ehhez barkácsolni kell egy feszítő eszközt, a mi behúzza rendesen. (Akár egy ládapánt is alkalmas lehet, max nem olyan esztétikus.) A szekrény is olyan mint egy hegedű, hangosabban szól, ha van lelke. (a lélek egy kis rezonátor a doboztesten belül) Sokszor az ajtó rezeg. (a szekrény lelke🤣) Ezt úgy tudod tesztelni, hogy kézzel odaszorítod az ajtót a testhez. Illetve berezonál a szekrény magától a kemény szilikoncsőtől is. Ezt úgy csillapíthatod, ha nagyobb lyukat fúratsz az embereddel a csövek átvezetésénél, és a hézagot szivaccsal tömöd ki. Érdemes még tapintással ellenőrizni, meddig rezeg a szilikoncső. Kimeményedéstől függőben ez lehet 0,5-1,5méter is. Simán átadja az aki üvegének, az meg a szekrények, az meg az ajtónak. 🤔A kör ezzel be is zárult. 😎✌️✌️✌️
A szekrénykének van lába, oda nem akarnék lyukat. Nagyobb nyílás lett hátul, hoztam is még szigetelést a munkahelyről, a hétvégén állandóra rakom ezeket. Az előző szekrényemet párom készítette fából, abban volt anyag. Ez bolti kis egyszerű, naná, hogy berezonál. Viszont ezek szerint van lelke. 😁
 
Vettem Bloody Mary garnélát, de előtte kihalásztam kb. 100 vadasat. Tiszta állománnyal akarok indulni. Ennek ellenére még kettő régi megbújt valahol, de kiszedtem őket.
Zsoltnál a pont.
Helyedben egy ásványvizes palackot vetnék be az összes garnéla becserkészésére.
A palackot elvágod ott, ahol a nyakától haladva a eléri a legnagyobb átmérőt. Utána tűvel sok-sok lyukat szúrsz a palack maradék részébe (oda nem kell, ami az aljzatra fog feküdni). A levágott nyakat fordítva betolod a palackba, előtte egy algatablettát, vagy valami finomságot helyezel be.
Az apró lyukakon - a vízáramlás segítségével - a csali aromája bejárja az akvát, és minden garnéla elindul megkeresni a "forrását".
1-2 óra alatt a nagyját ki tudod így szedni. Ezt még 2x megismételni, és akkor elméletben minden kapirgászt kihalásztál.

Utána a vödörből (amibe a korábban kifogottakat tetted) kiválogatsz engem ... jaj, nem, hanem a Blody Maryket és visszatelepíted azokat az akváriumba.
Persze így is van esély, hogy pindurkák bentmaradtak, szóval majd több hónapig sasolj, és ha meglátsz egyet, azonnal vedd ki. Az 1 centis hím példányok már csúnyán be tudnak kavarni a tiszta vérvonalba.
 
Annyit fűznék hozzá, hogy egy fogó és egy gáztűzhely is kéne a művelet biztonságos végrehajtásához. szív, sürít, Gyújt, kipufog... forrósít, szúr, forrósít, szúr... 🤣🤣🤣
Sosem "főztem" lyukakat vékonyfalú műanyagba, mert többféle tű létezik, csak ki kell választani a megfelelőt. ;)
 
Jegyzetelek: szóval, rakjak a tűzhelyre tálat, szórjam (vagy szúrjam?) meg tűvel, némi fogóval. Időnként meg kell forgatni, hevíteni... 😁
Kipróbálom.
Szia!
Egy hosszú szöget kellene a gázlángon felhevíteni, természetesen fogóval tartva. Ha már kellően forró lett, könnyen átfúrja a műanyagot. Arra számíts, hogy elég büdös lesz :)
 
Szia!
Egy hosszú szöget kellene a gázlángon felhevíteni, természetesen fogóval tartva. Ha már kellően forró lett, könnyen átfúrja a műanyagot. Arra számíts, hogy elég büdös lesz :)
A szeg nem jó, mert az azzal "fúrt" lyukon könnyen kisurrannak a picik, és akkor @Évi55 ugyanott lesz, ahol a part szakad.
 
Back
Oldal tetejére