• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MiniMax

Az akvárium másik szobába fog költözni... Az alatta levő komódot ki kell cserélnem, az nem megy vele együtt. Az a kérdés, hogy egy sima szekrény, mit a boltban lehet kapni, vajon elbír-e közel 70 kilót? Van esetleg valakinek jó tanácsa, amit ilyenkor érdemes megfogadni?
Vagy ha van valakinek fehér színű eladó szekrénye, melyre ráfér 60x35 cm-es akvárium, ne tartsa vissza az információt. 😁
 
Még jó buli lesz lehozni az emeletről az akváriumot...nem tudom, hogy teljesen szétbontsam-e, vagy kibírja az üveg, ha csak a víz lesz leengedve.
 
Átköltöztetve...
Kiderült, hogy van 13 ottom, amiből általában csak 3 db-ot látok. 😄
Új szekrény van, abban van elrejtve a szivattyú. Ennek köszönhető, hogy berezonál... ☹️ Holnap be kell raknom valami hangcsillapítást, de nem tudom, hogy hova.
 
Hangcsillapító szőnyeg a szivattyú alá berakva, a hang 90%-a némítva.
A garnélák 90%-a elköltöztetve, szinte mind vadas volt már. Piros színűeket tartottam meg, ők voltak többségben. (Induláskori narancsból és kékből ez lett) Egy-két darab kéket egy picike akváriumba rakok, aztán majd meglátom, mi lesz velük.
 
Jaj, az elosztó nem a legjobb helyen van.
Előtérbe nem tervezel valamit ültetni?
A középpen ott lévő mohát akarom majd áthelyezni valahová. Vagy a szélekre gondoltál?
Igen, az elosztóba ha ügyetlen vagyok, belefröcskölhetném a vizet...ez kisebb szekrény.
 
Hangcsillapító szőnyeg a szivattyú alá berakva, a hang 90%-a némítva.
Sokat segít, ha nincs alja a szekrények, úgy a szűrő nem adja át a rezgést. Javíthat még az is, ha a szekrényajtó passzosan zár, ehhez barkácsolni kell egy feszítő eszközt, a mi behúzza rendesen. (Akár egy ládapánt is alkalmas lehet, max nem olyan esztétikus.) A szekrény is olyan mint egy hegedű, hangosabban szól, ha van lelke. (a lélek egy kis rezonátor a doboztesten belül) Sokszor az ajtó rezeg. (a szekrény lelke🤣) Ezt úgy tudod tesztelni, hogy kézzel odaszorítod az ajtót a testhez. Illetve berezonál a szekrény magától a kemény szilikoncsőtől is. Ezt úgy csillapíthatod, ha nagyobb lyukat fúratsz az embereddel a csövek átvezetésénél, és a hézagot szivaccsal tömöd ki. Érdemes még tapintással ellenőrizni, meddig rezeg a szilikoncső. Kimeményedéstől függőben ez lehet 0,5-1,5méter is. Simán átadja az aki üvegének, az meg a szekrények, az meg az ajtónak. 🤔A kör ezzel be is zárult. 😎✌️✌️✌️
 
Back
Oldal tetejére