• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen napszakban világítsunk?

Sziasztok! Ez egy jó téma! Nekem is lenne kerdesem: Szval, adott 4 db SMD LED fenycso, abbol 1 db voros-kek szin. Tueles a vilagitas
, kb. mint a mutoasztalon. Eletem elso aksija es ma keszultem el vele. Mennyit vilagitsak???? Help me pls

kicsit több infó kellene :)
Teljesítmény,akvárium méret ????
 
Én most azt tesztelem hogy kb olyan 6-7óra fele felkapcsolom az asztali lámpám ez ad az akinak egy minimális fényt (reggel) majd olyan 9 fele felhúzom a redőnyt (asztali lámpa kikapcs) ekkor természetes napfényt kap kb úgy 2-3ig és ezután kapcsolom be a neont úgy 22-23óráig majd asztali lámpa és the end :)

Az bátor :)
Természetes napfénytől durván fog algásodni,ha tényleg napfény éri az akváriumot !!! Ill. nyáron brutálisan fog melegedni a vized !
Meg ha így nézzük akkor reggel 6-7 órától világítod este 11-ig ? Az egy kicsit sok az átlagos 7-8 órához képest !
 
Az bátor :)
Természetes napfénytől durván fog algásodni,ha tényleg napfény éri az akváriumot !!! Ill. nyáron brutálisan fog melegedni a vized !
Meg ha így nézzük akkor reggel 6-7 órától világítod este 11-ig ? Az egy kicsit sok az átlagos 7-8 órához képest !

Nyilván nem über nagy napsütés éri az akváriumot reggel,csak éppen hogy.Délután amikor meg nagyon sütne rá a nap akkor sötétítve van (reluxa le) ekkor csak a neon világít a fent említett időpontig.Természetesen ez csak teszt fázisban van.Azon is gondolkodtam hogy reggel csak természetes fényt kap,délután meg csak neon.Mindenestre köszönöm az észrevételed (y) Majd kiderül hogy lesz mint lesz a dolog :)
 
A fénycső teljesítménye mennyi ? Megy a tápozás az elejétől ? Co2 van ?
Fénycső? Ez SMD LED, de nagyon brutálisan erős. Nem egy konyhai LED szalag. Hideg fehér szín, tűéles, operálni lehetne alatta...Tápozás nem megy, mert 1 napos az akváriumom. Co2 nincs...
 
Fénycső? Ez SMD LED, de nagyon brutálisan erős. Nem egy konyhai LED szalag. Hideg fehér szín, tűéles, operálni lehetne alatta...Tápozás nem megy, mert 1 napos az akváriumom. Co2 nincs...
Kicsit megtéveztettél " adott 4db smd led fénycső "
Akkor sok lesz szerintem ha se táp se co2 ! Főleg hogy azt se tudjuk pontosan mit tud :(
 
Sziasztok
Nekem a kisebb akvariumomban 8-12/16-20 volt a világítás most is így tervezem az újnál vagy szerintetek ez rossz megoldás.
N. Gergő
 
Sziasztok
Nekem a kisebb akvariumomban 8-12/16-20 volt a világítás most is így tervezem az újnál vagy szerintetek ez rossz megoldás.
N. Gergő
2 nézőpont van:
1.: egyhuzamban világítsunk, mert a nap is így süt ez a természetes.
2.: mehet 2 részletben, addig legalább emelkedik a CO2 szint (low-techben is) és nem zavarja az élőlényeket.
Én alapvetően az 1-est pártolom, mert szerintem igenis össze lehet zavarni a növényeket és alighanem az állatokat is a megosztott világítással (tojásfarmokon azt hiszem 18 óra egy nap, mert így gyorsabban tojnak a tyúkok, tehát rájuk biztosan hat).
 
2 nézőpont van:
1.: egyhuzamban világítsunk, mert a nap is így süt ez a természetes.
2.: mehet 2 részletben, addig legalább emelkedik a CO2 szint (low-techben is) és nem zavarja az élőlényeket.
Én alapvetően az 1-est pártolom, mert szerintem igenis össze lehet zavarni a növényeket és alighanem az állatokat is a megosztott világítással (tojásfarmokon azt hiszem 18 óra egy nap, mert így gyorsabban tojnak a tyúkok, tehát rájuk biztosan hat).

A két részes világítás melett szól az is, hogy így reggel is és este is lehet látni az akváriumot. Aki nincs otthon, ez is szempont. Ez is természetes, csomó trópusi környezetben délben jönnek a felhők.

Elvi síkon az nem egy jó állapot a növényeknek, ha nincs CO2 (mert elfogyott) és sok Oxigén van és emelett erős fény. Ilyenkor a növény energiát veszít, sötét is jobb lenne.

Növény fajtájától függ, hogy ez az állapot mennyire kedvezőtlen (C3, C4, CAM).

Több éve így világítok (Low Tech), nem láttam még hátrányát. Sőt, a halak láthatóan élvezik a déli szünet környékén a félhomályt.

Egy kiállított CO2 adagolt akváriumnál nyilván a folyamatos világítás a megfelelő, amikor az emberek ott vannak.
 
Utoljára módosított:
Én is Low tech-et tervezem ezért maradok a 2.nál.
Láthatóan nálam is szerették az élő lények.
N. Gergő
 
Én egyhuzamban világítok 6 órát du négytől este tízig ahogy említették így látom ha hazaérek estére pedig éjszakai világításnak is tökéletes.
 
Back
Oldal tetejére