• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Sziasztok!

96literes növényes akváriumomba keresek halat.
Eddig a boraras brigittae és hozzá hasonló halak volt az irány, de az itthoniak állandóan azzal zargatnak, hogy azok nem is halak, olyan picik stb... Nekik a guppik tetszenek, viszont én azt nem szeretenék az akváriumba. Se guppit, se plattit se xypho-t. Tudnátok ajánalni valamit ami nem nagyon nagy és mutatós 96 literbe?

köszönöm:cool::cool:
 
Sziasztok!

96literes növényes akváriumomba keresek halat.
Eddig a boraras brigittae és hozzá hasonló halak volt az irány, de az itthoniak állandóan azzal zargatnak, hogy azok nem is halak, olyan picik stb... Nekik a guppik tetszenek, viszont én azt nem szeretenék az akváriumba. Se guppit, se plattit se xypho-t. Tudnátok ajánalni valamit ami nem nagyon nagy és mutatós 96 literbe?

köszönöm:cool::cool:
guppi? :ROFLMAO: na jó endler guppi ;)

Esetleg:
https://greenaqua.hu/hu/hal-titteya-karcsu-diszmarna.html

kalászhalakon nem gondolkodtál még?
 
Sziasztok!

96literes növényes akváriumomba keresek halat.
Eddig a boraras brigittae és hozzá hasonló halak volt az irány, de az itthoniak állandóan azzal zargatnak, hogy azok nem is halak, olyan picik stb... Nekik a guppik tetszenek, viszont én azt nem szeretenék az akváriumba. Se guppit, se plattit se xypho-t. Tudnátok ajánalni valamit ami nem nagyon nagy és mutatós 96 literbe?

köszönöm:cool::cool:
Amanda lazac, Zöld neon, Espei razbóra, stb. esetleg: vöröscsíkú razbóra. nekem most valahogy izgatja a fantáziám :)
 
Sziasztok!

96literes növényes akváriumomba keresek halat.
Eddig a boraras brigittae és hozzá hasonló halak volt az irány, de az itthoniak állandóan azzal zargatnak, hogy azok nem is halak, olyan picik stb... Nekik a guppik tetszenek, viszont én azt nem szeretenék az akváriumba. Se guppit, se plattit se xypho-t. Tudnátok ajánalni valamit ami nem nagyon nagy és mutatós 96 literbe?

köszönöm:cool::cool:
Zöld törpe razbóra, nem nagy, és szép .
 
Én is rengeteg halat néztem már és próbáltam beszerezni. Van kérdésem :)

Espei razbóra, stb. esetleg: vöröscsíkú razbóra
Az espei és hengeli között - a színbeli eltérésen túl- van méretbeli különbség is?
A vöröscsíkúra több helyen 5-6 cm-t találtam. Te más infókkal rendelkezel?
 
Én is rengeteg halat néztem már és próbáltam beszerezni. Van kérdésem :)


Az espei és hengeli között - a színbeli eltérésen túl- van méretbeli különbség is?
A vöröscsíkúra több helyen 5-6 cm-t találtam. Te más infókkal rendelkezel?
az espei lassan nő, akkorára mint a hengeli, a 96 literhez néztem a halfajokat. Amano akváiban voltak hasonló méretűek, citrom, rózsa, fantom lazacok, fekete tetra stb, csak nem kell túltelepíteni őket.
Szerk: bedobok egy vidit az ADA-tól:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok ! Engem az foglalkoztat, hogy egy 60x40x40-es akiba, nagy lenne a
Gyémánt neonhal - Hemigrammus rodwayi ?
Olyan 12 darab, vagy, nem illene egye ekkora akiba ?
 
Üdv emberek (és mindenki másnak is) :)

A kérdés hogy leopárd dánió (szerintem azokat láttam csak pirosas színben) mennyire lehetnek kompatibilisek garnélákkal? Ahogy elnéztem nem túl kis termetű halak, úgyhogy kinézem belőlük hogy simán rámennének szegény garnélákra. Nagyon megtetszettek, de a garnélák fontosabbak számomra. :)
Valakinek ötlet, tapasztalat?
 
Üdv emberek (és mindenki másnak is) :)

A kérdés hogy leopárd dánió (szerintem azokat láttam csak pirosas színben) mennyire lehetnek kompatibilisek garnélákkal? Ahogy elnéztem nem túl kis termetű halak, úgyhogy kinézem belőlük hogy simán rámennének szegény garnélákra. Nagyon megtetszettek, de a garnélák fontosabbak számomra. :)
Valakinek ötlet, tapasztalat?
Szia. Nálam a Zebradánió még a kifejlett garnélákat is megette. Egy db volt, túl nagy pusztítást nem tudott végezni, de egy csapat? Hamiiii:vamp:
 
Nekem volt anno, Szellánál talán úszkál egy belőle.
Ha dús a növényzet és nagy a szaporulat, akkor mehet, de drágább garnélák vagy minimál berendezés esetén ne kockáztass, szerintem predátor típusok!:love:
 
Szia. Nálam a Zebradánió még a kifejlett garnélákat is megette. Egy db volt, túl nagy pusztítást nem tudott végezni, de egy csapat? Hamiiii:vamp:

Megelőztél, de meg is erősítettél. Nem igazán garnéla-kompatibilis halfajta!:whistle:
 
hát már van kívánságlistámon így is három féle hal amit nem tudok beszerezni.
Már néztem az aranygyűrűst is régebben, de így képről nem fogott meg. Lehet élőben simán beleszeretnék. ;)
Milyen halakat néztél ki? Hétvégén megyek egy nagy halodába, megnézem, vagy megkérdezem neked, ha akarod.
 
Milyen halakat néztél ki? Hétvégén megyek egy nagy halodába, megnézem, vagy megkérdezem neked, ha akarod.
Már éppen kérdezni akartam milyen sűrűn jársz arrafelé, mert baromi ritkán szerezhető hal hírében áll ami kell, de végül rákerestem GA-n hátha, és elég olcsón árulják! :D

Miért nem lakok közelebb Pesthez? :mad:
 
Ajánlom a boraras uropthalmoides-t, akkorák, mint a garnéla. :D
Csak azt a szűrőt majd erősen fojtani kell, a nagyon erős áramlásban nem igazán érzik jól magukat.
 
Back
Oldal tetejére