• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Tudom,hogy van belőle a "Dark".
Csak az a probléma hogy már 10 L benn van az akvába. De nekem tetszik[emoji16]
Ha meg akarsz bele venni, akkor lefedheted egy kis dark szinüvel, en arra gondoltam, de ahogy szeretned. Izlesek es pofonok...
 
Éppen erre gondoltam az előző 15 percben.[emoji28]
Az ültetgetésekkel nem keveredne őssze?
Így hagyom ígyis nagyon tetszik[emoji4]
 
Egy kis segitseget szeretnek kerni toletek, letezik e olyan hal ami segit tisztan tartani a fakat az akvariumban. Mar tobb mint egy honapja vannak vizben a fak, de meg mindig olyan mintha rohadnanak.
Ilyen szoros reteg kepzodik rajtuk folyamatosan. Boltban vasarolt arurol van szo, az AQUA ONE cimkeje logott rajtuk. Fogkefevel szoktam pucolni oket, de nem tudom meddig lesz meg veluk a gond.
Ezert kerdezem, hatha van valamilyen faj aki segiteni tudna a pucolgatasban.
 
A törpe szívóharcsa elvileg eszegeti, a taknyosodás viszont magától is el fog múlni egy idő után. Teljesen mindegy, hogy honnan van, ha most kiveszed, kiszárítod, és újra vízbe teszed, akkor is elő fog jönni ez a fehéres trutyi. 20-30 nap alatt szokott eltűnni átlagosan. A törpe szívóharcsát viszont csak akkor szerezd be, ha már nem utazol el hosszabb időre, mert igen kényes fajta tud lenni, és egyik percről a másikra képes feldobni az uszonyait, minden előjel nélkül. Nem tenne jót a víznek, ha hosszú napokon keresztül bent lenne a tetem, és terhelné a vizedet. Esetleg amano garnélákat lehet még megpróbálni, őket is ajánlják, bár nálam messziről elkerülték a trutyit. :D
 
Sziasztok!
Röppke 2 hónap és remélhetőleg befogadóképes lesz az akváriumom a halakra!
Nagy a dilemma, sokféle hal tetszik.
Szumátrai díszmárna csapatban (10-12) gondolkozunk. Tart valaki szumikat? Mik a tapasztalatok?
 
Sziasztok!
Röppke 2 hónap és remélhetőleg befogadóképes lesz az akváriumom a halakra!
Nagy a dilemma, sokféle hal tetszik.
Szumátrai díszmárna csapatban (10-12) gondolkozunk. Tart valaki szumikat? Mik a tapasztalatok?
Szerintem indíts egy naplót. (mintának veheted az enyémet - mint elrettentő példa :D ), vagy SMAdriánét, vagy bármelyikünkét.
Meglehet, hogy még nincs meg a kész, élő kompozíciód, de ott leírhatod, hogy mekkora (lesz) az akva, milyen szűrést tervezel, milyen világításod lesz, stb.
Ilyen apró infók ismeretében sokkal könnyebben tud a csapat javasolni Számodra halat. ;)
 
Szerintem indíts egy naplót. (mintának veheted az enyémet - mint elrettentő példa :D ), vagy SMAdriánét, vagy bármelyikünkét.
Meglehet, hogy még nincs meg a kész, élő kompozíciód, de ott leírhatod, hogy mekkora (lesz) az akva, milyen szűrést tervezel, milyen világításod lesz, stb.
Ilyen apró infók ismeretében sokkal könnyebben tud a csapat javasolni Számodra halat. ;)

Köszönöm, rajta leszek a dolgon! :)
Fotókat is szeretnék majd hozzá feltölteni, csak idő híjján nem sokat vagyok gép előtt..
De mindenképp indítok majd naplót, úgyis jön a hétvége.. :)
 
Köszönöm, rajta leszek a dolgon! :)
Fotókat is szeretnék majd hozzá feltölteni, csak idő híjján nem sokat vagyok gép előtt..
De mindenképp indítok majd naplót, úgyis jön a hétvége.. :)
Hozz létre egy Flikr vagy Pinterest fiókot, onnan pikk-pakk be lehet illeszteni, és pluszban nem telítődik géped HDD-je. ;)
 
Sziasztok!
Adott egy akvárium aminek a szélessége 42 cm, mélysége 37 cm, ebből hátul 13 cm-t vesz el a szűrő, az üveg magassága 34 cm, a vízoszlopé 24 cm, a talaj 6,5 cm vastag.
Ebbe mehet egy csapat Pseudomugil gertrudae? Vagy milyen halat javasoltok bele?
Egyelőre garnélák vannak lakják, tervezek még egy pár CPOt. Sok növény van, el tudnak bújni a halak, kis garnélák.
Kapcsolódó naplóm: https://akvakertesz.hu/threads/fish-fingers-and-custard.7777/
 
Sziasztok!
Adott egy akvárium aminek a szélessége 42 cm, mélysége 37 cm, ebből hátul 13 cm-t vesz el a szűrő, az üveg magassága 34 cm, a vízoszlopé 24 cm, a talaj 6,5 cm vastag.
Ebbe mehet egy csapat Pseudomugil gertrudae? Vagy milyen halat javasoltok bele?
Egyelőre garnélák vannak lakják, tervezek még egy pár CPOt. Sok növény van, el tudnak bújni a halak, kis garnélák.
Kapcsolódó naplóm: https://akvakertesz.hu/threads/fish-fingers-and-custard.7777/
CPO-ra időnként hallani hogy agresszív (de szerintem ez egyedfüggő), úgyhogy érdemes meggondolni a dolgot.
Nálam 60×30×35ban van egy csapat gertrudae, ahogy én látom nálad is elférhet egy 8-10fős csapat.
Ha jól látom elég magas üveg van még a víz felett, úgyhogy nem kell attól tartanod hogy kiugranak.
 
CPO-ra időnként hallani hogy agresszív (de szerintem ez egyedfüggő), úgyhogy érdemes meggondolni a dolgot.
Nálam 60×30×35ban van egy csapat gertrudae, ahogy én látom nálad is elférhet egy 8-10fős csapat.
Ha jól látom elég magas üveg van még a víz felett, úgyhogy nem kell attól tartanod hogy kiugranak.
A víz kb 37 l, ebből olyan 24 l-es lehet az úszótér. Ezért vagyok bizonytalan...
 
A víz kb 37 l, ebből olyan 24 l-es lehet az úszótér. Ezért vagyok bizonytalan...
nálam bújkálnak a gyökerek és növények között. Meg a mohák közé mennek ikrázni.
Nem annyira cikáznak 30-40cm-eket... inkább 10-15 centit úsznak azt feszítenek.
De ha bizonytalan vagy akkor még agyalj rajta ;)
 
nálam bújkálnak a gyökerek és növények között. Meg a mohák közé mennek ikrázni.
Nem annyira cikáznak 30-40cm-eket... inkább 10-15 centit úsznak azt feszítenek.
De ha bizonytalan vagy akkor még agyalj rajta ;)
Azért bizonytalankodom, mert azt szeretném, ha jól éreznék magukat és a kevés hely nem jó nekik. De, ha szerinted elférnek nálam... :)
 
Sziasztok! 45literes akváriumba került 12db Paracheirodon simulans (zöld neon), és állandóan a frontüvegen lógnak, inkább az akvárium alsó harmadában. Szerencsére egyáltalán nem félősek. A kérdésem az lenne, hogy milyen hallal lehetne társítani, hogy jobban belakják a teljes akváriumot?
 
Sziasztok! 45literes akváriumba került 12db Paracheirodon simulans (zöld neon), és állandóan a frontüvegen lógnak, inkább az akvárium alsó harmadában. Szerencsére egyáltalán nem félősek. A kérdésem az lenne, hogy milyen hallal lehetne társítani, hogy jobban belakják a teljes akváriumot?

Szia Tamas, Nem akarlak biralni azert amit csinaltal, remelem a tobbiek is kimeletesen fogalmaznak, de abba az akvariumba nemhogy azon nem gondolkodnek mivel lehetbe megjobban belakatni, de meg az a 12 neon is tulzas. Garnelas akvanak par csigaval tokeletes, de hal tartasra teljesen alkalmatlan. A halaid azert vannak egy helyen mert kicsi nekik az akva, es valoszinu elegendo buvohely sincs a szamukra. Ennyi halhoz vegyel egy nagyobb akvat.
 
Szia Tamas, Nem akarlak biralni azert amit csinaltal, remelem a tobbiek is kimeletesen fogalmaznak, de abba az akvariumba nemhogy azon nem gondolkodnek mivel lehetbe megjobban belakatni, de meg az a 12 neon is tulzas. Garnelas akvanak par csigaval tokeletes, de hal tartasra teljesen alkalmatlan. A halaid azert vannak egy helyen mert kicsi nekik az akva, es valoszinu elegendo buvohely sincs a szamukra. Ennyi halhoz vegyel egy nagyobb akvat.
Szia! Ez azért érdekes, mert a greenaquaban vettem a halakat, ahol kérdésemre azt mondta az eladó, “20at siman”. Jobbnak lattam szinte lefelezni ezt, de ezek szerint meg így is sok?
 
Sziasztok! 45literes akváriumba került 12db Paracheirodon simulans (zöld neon), és állandóan a frontüvegen lógnak, inkább az akvárium alsó harmadában. Szerencsére egyáltalán nem félősek. A kérdésem az lenne, hogy milyen hallal lehetne társítani, hogy jobban belakják a teljes akváriumot?
Szia Tamas, Nem akarlak biralni azert amit csinaltal, remelem a tobbiek is kimeletesen fogalmaznak, de abba az akvariumba nemhogy azon nem gondolkodnek mivel lehetbe megjobban belakatni, de meg az a 12 neon is tulzas. Garnelas akvanak par csigaval tokeletes, de hal tartasra teljesen alkalmatlan. A halaid azert vannak egy helyen mert kicsi nekik az akva, es valoszinu elegendo buvohely sincs a szamukra. Ennyi halhoz vegyel egy nagyobb akvat.
én nem mondanám ennyire élesen hogy túlnépesített, de valószínűleg én sem vennék bele több halat.
 
Back
Oldal tetejére