• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Üdv!
Tanácsot kérnék.
Ezt az akváriumot szeretném benépesíteni:
https://akvakertesz.hu/threads/fekete-tengeri-sziget.7344/

Technikai feltételek:
60x35x30, 60 liter, 15-20 keménységű csapvíz

Elképzelés: csiga, garnéla, pár db hal
Gyerek kívánsága szerint 2 db Sulawesi csiga biztos, így a 26 fok minimum is.

Garnéla: elsősorban a haltól függően yellow fire és/vagy amano.

Nos, a hal ami nagyobb kérdés.
Kritériumok:
  • lehetőleg kicsi nanohal legyen;
  • 6 db, 1 vagy 2 fajta hal maximum;
  • bírja a keményebb csapvizet, nem akarom, hogy szenvedjen;
  • Sulawesi csiga miatt 26 fok körüli hőmérséklet legyen neki jó
  • lehetőleg legyen valami haszna, takarítson is valamit;
  • beérhetné kevés vagy nulla kajával, pl.: algaevő
  • Éljen a hazai! lehetőleg hazánkban tenyészett hal legyen, nem kéne a föld túlfeléről halakat cipelni ide.
Realista vagyok, az összes kritérium teljesítése nem fog menni valószínű, de próbálkozni lehet.
Ideális lenne az otocinclus, az hasznos, kicsi, szép, kaja sem kell neki, de a hőmérséklet, keménység nem lenne jó neki, és messziről jön.
Hasznosság szempontjából elsőrangú lenne a black molly, fonalalga már van, de nagyobb mint elképzeltem, és a yellow fire nem lenne tőle boldog, habár beérném csak amanoval is.

?
 
Üdv!
Tanácsot kérnék.
Ezt az akváriumot szeretném benépesíteni:
https://akvakertesz.hu/threads/fekete-tengeri-sziget.7344/

Technikai feltételek:
60x35x30, 60 liter, 15-20 keménységű csapvíz

Elképzelés: csiga, garnéla, pár db hal
Gyerek kívánsága szerint 2 db Sulawesi csiga biztos, így a 26 fok minimum is.

Garnéla: elsősorban a haltól függően yellow fire és/vagy amano.

Nos, a hal ami nagyobb kérdés.
Kritériumok:
  • lehetőleg kicsi nanohal legyen;
  • 6 db, 1 vagy 2 fajta hal maximum;
  • bírja a keményebb csapvizet, nem akarom, hogy szenvedjen;
  • Sulawesi csiga miatt 26 fok körüli hőmérséklet legyen neki jó
  • lehetőleg legyen valami haszna, takarítson is valamit;
  • beérhetné kevés vagy nulla kajával, pl.: algaevő
  • Éljen a hazai! lehetőleg hazánkban tenyészett hal legyen, nem kéne a föld túlfeléről halakat cipelni ide.
Realista vagyok, az összes kritérium teljesítése nem fog menni valószínű, de próbálkozni lehet.
Ideális lenne az otocinclus, az hasznos, kicsi, szép, kaja sem kell neki, de a hőmérséklet, keménység nem lenne jó neki, és messziről jön.
Hasznosság szempontjából elsőrangú lenne a black molly, fonalalga már van, de nagyobb mint elképzeltem, és a yellow fire nem lenne tőle boldog, habár beérném csak amanoval is.

?
Sulawesi csigáknak elég lesz a 22-23 fok is.
És akkor van lehetőséged többféle hal között gondolkozni ;)
 
Ez saját tapasztalat? Sehol nem látom, hogy 25 fok alatti hőmérséketet ajánlanának.
Nálam is van kettő már több, mint fél éve, 24 fokon vannak, semmi bajuk.
Amiket írtál kritériumokat, szinte semmilyen nanohal nem teljesíti.
Eleve 6 db bármilyen csapathalból nagyon kevés. Pláne nanohalból ajánlott min 10-12 db.
Ezen fajok egyike sem eszi az algát.
Amit ajánlanék:
10 db endler guppi hím valamelyik szép színváltozatban, nekik jó a magasabb pH és keménység is.
Esetleg Paracheirodon simulans-hamis neon. Szépek, kicsik, csapatban maradnak, nálam 24 fokon vannak.
 
Nálam is van kettő már több, mint fél éve, 24 fokon vannak, semmi bajuk.
Amiket írtál kritériumokat, szinte semmilyen nanohal nem teljesíti.
Eleve 6 db bármilyen csapathalból nagyon kevés. Pláne nanohalból ajánlott min 10-12 db.
Ezen fajok egyike sem eszi az algát.
Amit ajánlanék:
10 db endler guppi hím valamelyik szép színváltozatban, nekik jó a magasabb pH és keménység is.
Esetleg Paracheirodon simulans-hamis neon. Szépek, kicsik, csapatban maradnak, nálam 24 fokon vannak.
Szia! Köszönöm a választ. Nem mondtam, hogy csapathal kellene, sőt világos, hogy csapathalból kevés a 6 db. Viszont az nem tudtam, hogy nanohalból csak csapathal van. Törpeharcsákat is nézegetem.
 
Nem. Pl: Dario dario ;) Egy időben gondolkodtam egy páron én is. Az amanoval még kompatibilisek lehetnek:rolleyes: (?)
Nagyon szépek, mennyire macerás lehet az etetésük?
Eszik valamilyen hal egyébként élő kis sáskát (1-3 cm)? Azaz élő, mielőtt a vízbe kerül:whistle:.
 
Szia! Köszönöm a választ. Nem mondtam, hogy csapathal kellene, sőt világos, hogy csapathalból kevés a 6 db. Viszont az nem tudtam, hogy nanohalból csak csapathal van. Törpeharcsákat is nézegetem.
Onnan gondoltam, hogy nanohalat említettél az első sorodban, szinte csak azok vannak szerintem. A coryk is csapathalak.
A Dario dario nekem is szimpi.
Amanokkal simán elvannak, de a bébi garnikat megeszik rendesen.
 
Nem. Pl: Dario dario ;) Egy időben gondolkodtam egy páron én is. Az amanoval még kompatibilisek lehetnek:rolleyes: (?)
A Dario darioval majdnem ki is merítettük a nem csapat nanohalak köreit.:)
Értem ez alatt, hogy nanohal, ami 30-40 literben tartható...., mivel @DonLeto akvája 60 liter, ott azért van lehetősége jobban.
 
A Dario darioval majdnem ki is merítettük a nem csapat nanohalak köreit.:)
Értem ez alatt, hogy nanohal, ami 30-40 literben tartható...., mivel @DonLeto akvája 60 liter, ott azért van lehetősége jobban.
Bármi ötlet jöhet, tényleg nyitott a dolog.
Ma egy ideig a black molly volt a befutó, sőt, ha sóznám a vizet ,jöhetne egy pár félcsőrös csuka is, amit már régebben kinéztem, de mollyknak jobb lenne a nagyobb akvárium, és most olyan halat akarok választani, aminek tökéletesen megfelelnek az általam biztosított körülmények.
A dario dario tetszik, de velük az átlagnál többet kell foglalkozni, és nem biztos, hogy ezt mindig meg tudnám tenni. Egy videóban amit néztem róluk, mondták, hogy elég nehéz a fiú-lány megkülönböztetése, és több fiú nem is lenne szerencsés.
Halat még nem sikerült választani, de elgondolkoztam most a sepregető garnélán. A kritériumokat elég jól teljesíti.:)
 
tigrismintás endler?
View attachment 46156P1190819 by Zsolt, on Flickr
az a csoda ha nem néznek bele a hálóba ha beteszed az akváriumba. Na meg a vízcserénél is csipkedik a csövet figyelni kell rájuk... ők a tipikus nem bújkáló halak :)
Most ilyen endlereket is kipróbálok mellettük:
View attachment 46157P1350030 by Zsolt, on Flickr
de még van néhány pofás endler guppi. Gondolom mind hasonló mentalitású hal. Beússzák az akváriumot. Pózolnak egymással. És nem bántanak más halakat.
Csak fiúk vannak most az akváriumban hogy ne legyen túlszaporulat, meg a lányok nagyok és éhenkórászok és mindent megesznek. Úgyhogy csak fiúcsapat jól is mutat és békés is ;)
Szia, tudom hogy nem az a topik de hátha van tapasztalatod ilyen téren. Hím endlereket mennyire lehet betenni nyugodt szívvel garnélás aksiba?
 
Nem engem kérdeztél, de leírom nálam hogy van.
Én most raktam össze 4 hímet 8 galaxyval és rengeteg garnélához. Eddig galaxyt nem láttam előtérbe, de most bátrabbak lettek. Garnélákat nem bántják.
 
Szia, tudom hogy nem az a topik de hátha van tapasztalatod ilyen téren. Hím endlereket mennyire lehet betenni nyugodt szívvel garnélás aksiba?
nálam nyugodt szívvel vannak bent :)
Nálam most már kétféle endler hím van garnélákkal és inkább egymással foglalkoznak mint a garnikkal. Igazából lehet a nagyobb bébi garnélákat levadásszák (bár még nem láttam tőlük ilyet élőben), de nálam a centis példányok már minden további nélkül a garnélák között úszkálnak anélkül hogy bárki rájuk nézne. Múlt héten akvárium újraindítás volt és a garnélák meg a guppik egy kis akváriumban voltak összezárva aljzat nélkül, pár növényt azért dobtam be, de még kaját sem kaptak és megmaradtak a garnélák.
Most épp szaporító medencét csináltam egy másik akváriumban ahol szintén vannak garnélák, és a nagyobbakra rá sem néznek még a nőstények sem, bár ők tuti hogy a kisebbeket benyelik amekkora éhenkórászok :)
 
Nőstényem nincs, csak hímek. Akkor rc-k mellé 40 literbe átdobok párat. Kicsit besokaltam a létszámmal.
 
Sziasztok! Arról van valami információ,tapasztalat (a GA-n kívül) hogy melyik razbóra mekkorára nő meg? Úgy láttam, hogy ebben van némi eltérés.
 
Ők mennyire bujkálósak?
Egyáltalán nem bujkálnak, pedig lehetne hova bújni. Amit furcsállok, hogy nem igazán verődnek rajba. Lehet h kevés a hely uszkalni v túl nagy a sodrás. Próbáltam lefolytani a szűrőt, az sem segített. Ja és még mindig elég haloványak, pedig mar 3. hete bent vannak. Mondjuk ahhoz képest színesedtek, mint amilyenek érkezéskor voltak. Na szóval nem félősek...
 
Back
Oldal tetejére