• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Hát... soha nem tettem fel még képet, videót fórumokba... lássuk mi sül ki belőle..
https://files.fm/u/9ngmrqamy..
Ezt így meg tudjátok nyitni? Vagy próbáljozzak tovább..
Leszívtam az akváriumból a víz többségét...feleslegesen nem akartam megint összeködölni ha már tegnap óta megint leülepedett és elszívta a szűrő amit tudott...és a növényeket szinte már teljesen kiszedtem itt.. mivel most a talaj volt a lényeg..
A fűtőn még látszik hogy mindenre rárakódik a por.. azt itt még nem vettem ki letakarítani...
 
Hát... soha nem tettem fel még képet, videót fórumokba... lássuk mi sül ki belőle..
https://files.fm/u/9ngmrqamy..
Ezt így meg tudjátok nyitni? Vagy próbáljozzak tovább..
Ennyi? Ez nem tűnik tragikusnak. Nyilván nem kavics, de tegyél csak be egy Easy Life Root sticket a gyökerekhez kavicsba, majd egy hónap múlva kapáld ki a gazt... Ugyanez, vagy durvább. Egy gyep felszedés után szűrőpuceva dukál 2 napra rá, mert totál iszap lesz az egész. Persze aki nem évekig tart életben egy üveget, az nem csinál ilyet. Az akvakertészet verseny ága meg kifelyezetten rövid életű. Nem vagyok a mulmozás nagy híve, mégsem algatengerek az üvegeim. Az El Naturál típusú üvegben meg egyenesen föld van a kavics alatt. És az iszapban sem rohadnak el a gazok gyökerei. Az a típusú akvarizálás, ahol a kavicságy makulátlan tiszta, halazásra való. Illetve megfigyelheted a vidikben azt is, hogy az aktív talaj be van fedve gazokkal. Ott ahol nem akarunk gazt, ott vagy kő, vagy fa, vagy dekor-homok/kavics van. 🙂
 
Írd majd meg a 17-i tapasztalatot is. Kíváncsi vagyok. És majd az átmosás utániról is számolj be légyszi.
Akartam ilyen talajt, de ha instabil a minősége, akkor mást keresek.
Hát... szerintem az átmosás se megoldás...
A teszt megtörtént...A talajból óvatosan vettem ki kb 1 pohárnyit miután a víz nagyját leszívtam az akváriumból... egy szűrő segítségével átfolyattam rajta a vizet a bedugott csap felett... a víz teljesen átláthatatlanul fekete lett... csap kihúzása után ez maradt a csapban...
A baj csak az hogy a már "átöblített" aljzatot műanyag kotlába téve és újból vizet töltve rá (persze óvatosan csak finoman lapos tányéron folyatva ahogyan akváriumnál csinálná az ember) ugyanúgy ködöl és sötét fekete a víz...
Szóval úgy fest mintha a vízben szépen feloldódnának az agyagszemcsék..
Nagyon úgy néz ki ez a talaj menthetetlen és kibasztam az ablakon 15 ezret a 9 literes növénytalajra... arról nem beszélve hogy ha a másik zsák is ugyanabból a szállítmányból való akkor lehet az is ugyanígy viselkedik...
ODg2MDk0.jpg
 
2-3x is visszanézve valóban elég porosnak látszik....
Szokott picit ködölni az elején, de ez kb úgy néz ki, mint amikor az újrafelhasznált fedőtalajt nem mosom ki rendesen és a korábbi táptalajjal keveredve egy sáros elegyet ad.
Szerintem írj a GA-nak az info@-ra és utánanéznek.
 
Ennyi? Ez nem tűnik tragikusnak. Nyilván nem kavics, de tegyél csak be egy Easy Life Root sticket a gyökerekhez kavicsba, majd egy hónap múlva kapáld ki a gazt... Ugyanez, vagy durvább. Egy gyep felszedés után szűrőpuceva dukál 2 napra rá, mert totál iszap lesz az egész. Persze aki nem évekig tart életben egy üveget, az nem csinál ilyet. Az akvakertészet verseny ága meg kifelyezetten rövid életű. Nem vagyok a mulmozás nagy híve, mégsem algatengerek az üvegeim. Az El Naturál típusú üvegben meg egyenesen föld van a kavics alatt. És az iszapban sem rohadnak el a gazok gyökerei. Az a típusú akvarizálás, ahol a kavicságy makulátlan tiszta, halazásra való. Illetve megfigyelheted a vidikben azt is, hogy az aktív talaj be van fedve gazokkal. Ott ahol nem akarunk gazt, ott vagy kő, vagy fa, vagy dekor-homok/kavics van. 🙂
Igen, nem lenne tragikus ha ennyi lenne és kész.. egyszer átporszívózná az ember, vagy leszívná és utána nem kellene attól tartani hogy nem érhetsz hozzá egy tollpihével sem az aljzathoz mert megint felkavarodik és mindent elborít,belep a fekete por. Ez folyamatosan oldódik ki.. úgy porol ennyire még mindig hogy már előző nap is próbáltam a ködöt leszívni...

Aki használta már ezt a talajt azt mondja nekem hogy ez normális a Tropica Aquarium Soil-nál ahol kommentben az van hogy nem ködöl... akkor ezennel eladó egy még meg sem érkezett nyilván bontatlan 9 literes zsák, ki se nyitom.. sajna a rendelést visszamondani már tuti nem tudom :(
Az tuti hogy azért vettem mert jót akartam a növényeknek, nem porba fújtani őket... és persze nem akartam ezt is kaviccsal borítani.. ha kavicsot szeretnék le se cseréltem volna amit 2 évig használtam :(
 
Ne haragudj, 30 sec-nél tovább nem bírtam tovább nézni. Ez nem az én idegeimnek való...

🤒
Milyen értelemben?

Az én idegeimnél tuti jobb állapotban vannak a tieid... én személy szerint itt ülök az akvárium mellett még mindig és igazából gőzöm sincs mit csináljak ami jó is..szép is.... visszatérjek a kavics talajhoz és mondjak le a körülményeimhez mérten szebb,igényesebb növényekről... küzdjek tovább ezzel az agyagos talajjal... vagy mi legyen..
Néha hódít a pesszimizmus és már annyira belehergelem magam hogy azon gondolkodom most volna itt a legmegfelelőbb alkalom...talán ez csak egy jelzés hogy ideje feladni,nem nekem való ez...az akvárium úgyis darabokban van már.. akár rá is hagyhatnám ..eladhatnék mindent és jönne a nyugodtság.. 🤔
Jelen pillanatban csak azt látom világosan hogy az eddig akváriumra költött jópár száz ezer ft-ból(más kocsit vesz ennyiért😅) akár kutyát is tarthatnék inkább ,vagy valami kevésbé szivatós hobbit is űzhetnék.. és most valószínűleg hozzácsaphatok a 2 csomag talaj miatt újabb 30 ezret amit lehúztam a wc-n tanuló pénz gyanánt mert meglehet a másik zacskó is ugyanilyen ködölős lesz-avagy lenne ha kibontom és adok annak is egy esélyt 😂. A berendelt növényekről nem is beszélve amit a normálisabb talaj miatt és persze a szépítési vágyam folytán be mertem vállalni most..
Tudom van aki szerint nem gáz... de nekem nagyon kiábrándító látvány most a kis akváriumnak csúfolt valami itt mellettem... 🤮
 
Milyen értelemben?

Az én idegeimnél tuti jobb állapotban vannak a tieid... én személy szerint itt ülök az akvárium mellett még mindig és igazából gőzöm sincs mit csináljak ami jó is..szép is.... visszatérjek a kavics talajhoz és mondjak le a körülményeimhez mérten szebb,igényesebb növényekről... küzdjek tovább ezzel az agyagos talajjal... vagy mi legyen..
Néha hódít a pesszimizmus és már annyira belehergelem magam hogy azon gondolkodom most volna itt a legmegfelelőbb alkalom...talán ez csak egy jelzés hogy ideje feladni,nem nekem való ez...az akvárium úgyis darabokban van már.. akár rá is hagyhatnám ..eladhatnék mindent és jönne a nyugodtság.. 🤔
Jelen pillanatban csak azt látom világosan hogy az eddig akváriumra költött jópár száz ezer ft-ból(más kocsit vesz ennyiért😅) akár kutyát is tarthatnék inkább ,vagy valami kevésbé szivatós hobbit is űzhetnék.. és most valószínűleg hozzácsaphatok a 2 csomag talaj miatt újabb 30 ezret amit lehúztam a wc-n tanuló pénz gyanánt mert meglehet a másik zacskó is ugyanilyen ködölős lesz-avagy lenne ha kibontom és adok annak is egy esélyt 😂. A berendelt növényekről nem is beszélve amit a normálisabb talaj miatt és persze a szépítési vágyam folytán be mertem vállalni most..
Tudom van aki szerint nem gáz... de nekem nagyon kiábrándító látvány most a kis akváriumnak csúfolt valami itt mellettem... 🤮
A magam ügyetlen, balga módján csak azt szerettem volna tudatni, hogy nagyon sajnálom, ami történt veled, illetve az akváriumoddal. Sorry.

Ha a G.A.-ban vetted és bontatlan, talán lesznek olyan gálánsak, hogy visszaveszik és adnak helyette valami mást. Hogy mit kellene helyette, azt nem tudom. Sosem mertem (akartam) aktív talajjal foglalkozni. Mindig is sóder volt az akváriumomban. A legnagyobb kanyar, amit csináltam, hogy a sóder helyett Manado-t használtam. Két év múlva kidobtam, és visszatértem a kétszer rostált sóderre, majd két hónapja a sóderre szűrőhomokot tettem (mert vékonynak találtam a sódert). A tápot a sóder/szűrőhomok talajba juttatom be.

Megértettem, felfogtam az indítékod, ami miatt Tropica Aquarium Soil talajt használsz / használtál, csak a topic címének megfelelően, leírtam, hogy én mit használok, és hogyan?
 
Milyen értelemben?

Az én idegeimnél tuti jobb állapotban vannak a tieid... én személy szerint itt ülök az akvárium mellett még mindig és igazából gőzöm sincs mit csináljak ami jó is..szép is.... visszatérjek a kavics talajhoz és mondjak le a körülményeimhez mérten szebb,igényesebb növényekről... küzdjek tovább ezzel az agyagos talajjal... vagy mi legyen..
Néha hódít a pesszimizmus és már annyira belehergelem magam hogy azon gondolkodom most volna itt a legmegfelelőbb alkalom...talán ez csak egy jelzés hogy ideje feladni,nem nekem való ez...az akvárium úgyis darabokban van már.. akár rá is hagyhatnám ..eladhatnék mindent és jönne a nyugodtság.. 🤔
Jelen pillanatban csak azt látom világosan hogy az eddig akváriumra költött jópár száz ezer ft-ból(más kocsit vesz ennyiért😅) akár kutyát is tarthatnék inkább ,vagy valami kevésbé szivatós hobbit is űzhetnék.. és most valószínűleg hozzácsaphatok a 2 csomag talaj miatt újabb 30 ezret amit lehúztam a wc-n tanuló pénz gyanánt mert meglehet a másik zacskó is ugyanilyen ködölős lesz-avagy lenne ha kibontom és adok annak is egy esélyt 😂. A berendelt növényekről nem is beszélve amit a normálisabb talaj miatt és persze a szépítési vágyam folytán be mertem vállalni most..
Tudom van aki szerint nem gáz... de nekem nagyon kiábrándító látvány most a kis akváriumnak csúfolt valami itt mellettem... 🤮
Szerintem egy kicsit túlbonyolítod a dolgot, nem olyan tragikus a helyzet. Pár kör alapos mulmozással eltávolítható a por nagy része. A maradékkal elbír a szűrő (legalulra ideiglenesen tennék egy sűrű szivacsot vagy perlont, hogy nem tömődjön el a biológiai szűrőanyag). Valamennyi por még így is fog maradni, de ez már nem okoz problémát. Ha elszaporodnak majd az akváriumban a mikroorganizmusok, rátelepszenek az apró talajszemcsékre is, ezért nem fognak felkeveredni.
Emiatt nem dobnám ki a talajt, sőt a másik csomagot is felhasználnám. Nem hiszem, hogy ez tanulópénz lenne. Néhány nap alatt meg fog oldódni a problémád, ha bírod türelemmel.

Off:
Kutyát tartani sokkal költségesebb, ezt tapasztalatból mondom :)
 
Hát... soha nem tettem fel még képet, videót fórumokba... lássuk mi sül ki belőle..
https://files.fm/u/9ngmrqamy..
Ezt így meg tudjátok nyitni? Vagy próbáljozzak tovább..

Belenéztem a vidóba, de ez alapján nem látok semmi extrát. Valószínűleg az lehet neked fura, hogy a kaviccsal ellentétben ha felkavarod az aljzatot, akkor zavaros lesz a víz.
Míg a kaviccsal gyakorlatilag bármit csinálhatsz egy idő után kristálytiszta lesz a víz akkor is ha forgatod a kavicsot.

Az agyag talajok így működnek. Ezért szerepel a legtöbb helyen, hogy óvatosan kell feltölteni, mellőzni kell azon talajlakókat, akik erősen kavarják a talajt. Ha növényt húzol ki, és ülteted át máshova ugyanez lesz a jelenség.
Ilyenkor leülepszik egy idő után vagy átültetésnél leszívod a port egy gyors részleges vízcserével

Olyan nincs, hogy kavarod a talajt és nem lesz zavaros. A friss talajt betéve a por leülepszik, ahogy a videó elején is látszik.
Az agyag bogyók félkemények. Simán össze tudod nyomni őket víz alatt. De ha nem nyomogatod, hosszú ideig megőrzik az állagukat.

Katasztrófa nincs, szívd le a vizet, óvatosan töltsd fel, ültess bele növényt.
Ne kavard, ne piszkáld, ne nyomkodd, ne mosd át! :) Ha ezt szeretnéd, akkor tényleg kavics vagy homok kell.
A vidi alapján én nem látok semmilyen hibát.
 
Utoljára módosított:
Belenéztem a vidóba, de ez alapján nem látok semmi extrát. Valószínűleg az lehet neked fura, hogy a kaviccsal ellentétben ha felkavarod az aljzatot, akkor zavaros lesz a víz.
Míg a kaviccsal gyakorlatilag bármit csinálhatsz egy idő után kristálytiszta lesz a víz akkor is ha forgatod a kavicsot.

Az agyag talajok így működnek. Ezért szerepel a legtöbb helyen, hogy óvatosan kell feltölteni, mellőzni kell azon talajlakókat, akik erősen kavarják a talajt. Ha növényt húzol ki, és ülteted át máshova ugyanez lesz a jelenség.
Ilyenkor leülepszik egy idő után vagy átültetésnél leszívod a port egy gyors részleges vízcserével

Olyan nincs, hogy kavarod a talajt és nem lesz zavaros. A friss talajt betéve a por leülepszik, ahogy a videó elején is látszik.
Az agyag bogyók félkemények. Simán össze tudod nyomni őket víz alatt. De ha nem nyomogatod, hosszú ideig megőrzik az állagukat.

Katasztrófa nincs, szívd le a vizet, óvatosan töltsd fel, ültess bele növényt.
Ne kavard, ne piszkáld, ne nyomkodd, ne mosd át! :) Ha ezt szeretnéd, akkor tényleg kavics vagy homok kell.
A vidi alapján én nem látok semmilyen hibát.
Hát nem tudom, nekem a videó alapján nagyon gáznak tűnik ez a talaj. Tudtommal a Manado is agyagos talaj, de az ilyet egyáltalán nem produkál, legalábbis nálam nem. Ez meg kb olyan, mintha a táptalajt kavarná fel, de talán még annál is rosszabb. A mosdós kép is elég gáz.
Ha ez tényleg normális (márpedig hiszek neked, mert neked/nektek bőven van tapasztalatotok a témában), akkor az biztos, hogy ezt a talajt messziről kerülni fogom. Ez szerintem nonszensz...
 
Hát nem tudom, nekem a videó alapján nagyon gáznak tűnik ez a talaj. Tudtommal a Manado is agyagos talaj, de az ilyet egyáltalán nem produkál, legalábbis nálam nem. Ez meg kb olyan, mintha a táptalajt kavarná fel, de talán még annál is rosszabb. A mosdós kép is elég gáz.
Ha ez tényleg normális (márpedig hiszek neked, mert neked/nektek bőven van tapasztalatotok a témában), akkor az biztos, hogy ezt a talajt messziről kerülni fogom. Ez szerintem nonszensz...

A manado egy teljesen más talaj minden szempontból. Ettől függetlenül borzalmasan poros. De nem azonos az ázsiai égetett talajokkal. Ezeket ki kell mosni használat előtt, ha jól emlékszem.

Nem szeretném, ha úgy tűnne, hogy lepattintom a kérést, de a videó alapján csak olyat látok, amit kifejezetten nem szabad csinálni az ilyen aljzatokkal.
Rengeteg időt fordítottunk arra, hogy bevezessük ezeket a spec talajokat, megtanítsunk mindenkit a használatára, mivel amikor még kezdtük egyáltalán nem voltak ilyen aljzatok itthon tizensokéve.
Nagyon régen nem láttunk ilyen használatból eredő visszajelzést. De jól mutatja, hogy ismét foglalkozni kell vele, ahogy az évek alatt cserélődnek az emberek.

Amit ilyenkor nézni szokás egyébként. A talaj általános állaga. Ez a videón látható az első néhány másodpercben. Az agyagszemcsék egyben vannak, akkor max használatból eredő probléma lehet.
A videó innen csupa olyan dolgot mutat, amit kerülni kell az égetett talajokkal.
 
Szóval röviden, én nem pánikolnék továbbra sem. Finoman le kell szívni a port amit felkavarsz és mehet bele az ültetés.
  • A talajt nem kavargatjuk (max átrendezésnél)
  • Nem mossuk, nem szitáljuk (max átrendezésnél)
  • Nem forgatjuk az akváriumban (max átrendezésnél)
  • Nem nyomkodjuk szét a bogyókat
  • Nem tesszük ki eltérő pH-nak ami hatással lehet az agyagra. Emiatt nem szereti a peroxidot sem direktbe használva.
  • Ha nehéz hardscape kerül be, akkor lehetőleg ne ezen legózzunk órákon keresztül mert szétnyomja a bogyókat a folyamatos ide-oda pakolás
Mit érdemes tenni a zavarosság ellen?
  • Nem használunk nagyobb halakat, ami erősen kavarja az aljzatot
  • Nem forgatjuk szűrővel direktbe, mert zavaros lesz
  • Lassan töltjük fel az akváriumot, és nedves talajjal ültetünk.
  • Perlon legyen a szűrőben, ami remekül megfogja a port az első napokban.
  • A talaj lehetőleg legyen teljesen befedve növénnyel az ultetés után.
A minimális por káros?

NEM. A vízcserével leszívható, vagy magától is leülepszik.
A könnyű talaj szerkezet miatt a növények ugyanúgy hozzájutnak az oxigénhez.

Erős idegzetűeknek egy korábbi vidi :)

 
A manado egy teljesen más talaj minden szempontból. Ettől függetlenül borzalmasan poros. De nem azonos az ázsiai égetett talajokkal. Ezeket ki kell mosni használat előtt, ha jól emlékszem.

Nem szeretném, ha úgy tűnne, hogy lepattintom a kérést, de a videó alapján csak olyat látok, amit kifejezetten nem szabad csinálni az ilyen aljzatokkal.
Rengeteg időt fordítottunk arra, hogy bevezessük ezeket a spec talajokat, megtanítsunk mindenkit a használatára, mivel amikor még kezdtük egyáltalán nem voltak ilyen aljzatok itthon tizensokéve.
Nagyon régen nem láttunk ilyen használatból eredő visszajelzést. De jól mutatja, hogy ismét foglalkozni kell vele, ahogy az évek alatt cserélődnek az emberek.

Amit ilyenkor nézni szokás egyébként. A talaj általános állaga. Ez a videón látható az első néhány másodpercben. Az agyagszemcsék egyben vannak, akkor max használatból eredő probléma lehet.
A videó innen csupa olyan dolgot mutat, amit kerülni kell az égetett talajokkal.
Elfogadom a véleményedet, nyilván ti értetek jobban hozzá.
Azt azért leszögezném hogy nem sík hülye vagyok a talajokhoz. legalábbis nem annyira mint amennyire érzem hogy gondolod rólam 🤔
Az előző..kavics alatti növény táptalajt sem kavargásztam... tudom hogy nem szabad...itt se azért csináltam mert ez a hobbim hogy ott állok az akvárium mellett és kavargatom a szemcséket. Hiába mondod hogy csupa olyat látsz a videóban amit nem szabad csinálni és újra oktatni kell az embereket hogyan is kell használni mert kvázi hülyék az újoncok hozzá.
A videó lényege az volt hogy normális e hogy ennyire ködöl amikor meg van mozgatva és nyilván nem szétnyomkodva vannak a szemcséi.. és ha nem érek hozzá, nem mozgatom meg, akkor max egy szép kristálytiszta fekete talajt fogtok látni aminek az ég adta semmi baja nincs, jól néz ki... szóval igen, kénytelen voltam olyat tenni amit nem mindennap tesz vele az ember.

De már bánom hogy hozzáértem és nem csak valami műanyag lappal a felette levő vízmennyiséget mozgattam át a szemcsékhez nem hozzáérve...mert akkor is ez történt volna csak nyilván kissebb mennyiségben. Bár úgy érzem nem voltam drasztikus.. nem nyomogattam szét vagy hasonló.. próbáltam finoman 1 ujjal mozgatni rajta hogy látszon a ködölés mértéke....

De oké, elfogadom.. ilyet még videó kedvéért sem teszünk hogy megtudjuk probléma-e a probléma.

Tehát a végső konklúzió az ezek szerint hogy egy szemcsés növénytalaj éppúgy, ugyanolyan mértékben felkavarodik, beködösíti a vizet ha megmozdul mintha csak egy növénytáptalaj lenne simán beszórva fedés nélkül vagy fedéssel de az felkavarva...
Akkor én voltam ezek szerin naív , vagy túl nagy elvárásokkal indultam a talaj felé mikor azt gondoltam hogy egy 2-3 szemcsés anyag amiről azt írják nem ködöl és stabil szemcsés annál le tudok nyomni bele pl egy kis növényt annélkül hogy porfelhő várna vagy el kellene kezdenem letakarítani a port a többi növény leveléről :(

Na mind1...most legalább tudom hányadán is kell kezelnem ezt a talajt. És ezek szerint mint normális jelenséget,mértéket kell tovább gondolnom az akváriumban kivitelezett változtatásokat.

Az biztos hogy így ebben a formában holnap ha megérkezik akkor simán eladóvá válik egy bontatlan 9kilós Tropica Aquarium Soil !
Na valakit érdekel esetleg? 🤣🤣🤣 Nem? Ááááá..gondoltam... 🤪🤪🤪😜😜😝😝😝😝🤣🤣🤣

Amúgy mindenkinek köszönöm a segítséget és minden hozzászólást!! 🫡🙂
 
A magam ügyetlen, balga módján csak azt szerettem volna tudatni, hogy nagyon sajnálom, ami történt veled, illetve az akváriumoddal. Sorry.

Ha a G.A.-ban vetted és bontatlan, talán lesznek olyan gálánsak, hogy visszaveszik és adnak helyette valami mást. Hogy mit kellene helyette, azt nem tudom. Sosem mertem (akartam) aktív talajjal foglalkozni. Mindig is sóder volt az akváriumomban. A legnagyobb kanyar, amit csináltam, hogy a sóder helyett Manado-t használtam. Két év múlva kidobtam, és visszatértem a kétszer rostált sóderre, majd két hónapja a sóderre szűrőhomokot tettem (mert vékonynak találtam a sódert). A tápot a sóder/szűrőhomok talajba juttatom be.

Megértettem, felfogtam az indítékod, ami miatt Tropica Aquarium Soil talajt használsz / használtál, csak a topic címének megfelelően, leírtam, hogy én mit használok, és hogyan?
Jaj ne értsd félre.. nem lebaszásból kérdeztem... csak azt nem sikerült eldönteni miért nem is bírtad végignézni.. mert olyan ködölés van benne amit nézni is rossz.. vagy mert olyan hülyeségeket csinálok hogy hozzá merek nyúlni és felkavarom 😆
Hát.. ez számomra is csak egy kísérlet volt. Ezek szerint nem a legjobb. A riadalmat pedig nyilván az okozta hogy még a növényes akváriumokról szóló videókban sem tapasztaltam ilyen mértékű felkavarodást ha piszkálták a talajt. De hát ha normális akkor normális. Tényleg nem értek annyira hozzá.
Azbban viszont igazad van hogy a kavics aljzat ezek szerint egyszerűbb, kevesebb macera és azt még karban is lehet tartani.. lehet a talajt porszívózni ha szükségessé válik. :)
Köszi a hozzászólást! 😉
 
nem annyira mint amennyire érzem hogy gondolod rólam 🤔

Sajnos a leírt szavak nem mindig úgy csapódnak le, ahogy talán személyesen mennének át egy beszélgetés közben. Természetesen semmi ilyen nem volt mögötte. Igyekszünk a fórumot barátságos formában tartani a kezdetek óta.
Ezért próbáltam segítő szándékkal rávilágítani, hogy a talaj használható, nincs ok a pánikra.

A videó lényege az volt hogy normális e hogy ennyire ködöl

Sokat segített, hogy megértsük milyen problémát észlelsz 👍

Akkor én voltam ezek szerin naív , vagy túl nagy elvárásokkal indultam a talaj felé mikor azt gondoltam hogy egy 2-3 szemcsés anyag amiről azt írják nem ködöl és stabil szemcsés annál le tudok nyomni bele pl egy kis növényt annélkül hogy porfelhő várna vagy el kellene kezdenem letakarítani a port a többi növény leveléről :(

Amint elindul a szűrés és hagyod, hogy dolgozzon az akvárium és a növények, a zavarosságnak el kell tűnnie. Az első 24-48 órában elég sok dolog történik egy akváriumban, aminek érdemes megvárni a végét.
Picit több gyakorlattal ez az idő lényegesen rövidíthető akár néhány órára is.

A leveleken lévő por enyhe legyezéssel eltávolítható, a víz alatt, ha már be van ültetve a növény.

Az biztos hogy így ebben a formában holnap ha megérkezik akkor simán eladóvá válik egy bontatlan 9kilós Tropica Aquarium Soil !

A bontatlan talaj, ha nálunk lett vásárolva a számlával együtt visszahozható természetesen az első néhány nap után.

Amúgy mindenkinek köszönöm a segítséget és minden hozzászólást!! 🫡🙂

Bár úgy tűnik, időnként mindenki okosabb nálunk, de mi is hasonló jó és rossz tapasztalatokból vagy mások általi tapasztalásokból építkeztünk. A fórum azért van, hogy ezeket meg tudjuk beszélni, meg tudjuk osztani egymással és adott esetben ne csak egy kereskedő tanácsai alapján építkezzünk. A fórum tele van problémákkal és azok megoldásaival is. Reméljük a visszajelzések segítenek neked is.

Ha igazán szereted az akváriumot ezek az apró problémák sem fognak eltántorítani attól, hogy örömöd legyen benne a későbbiekben. Az agyagos talajokon kívül is van élet.
Ha úgy érzed neked több problémát okoz, mint amennyit ad, akkor járd a korábban már kitapasztalt utat. 👍
 
Talán az első akvárium ahol ilyen talajt használtam (15 éve?). A fotó feltöltés után készült.
Ma már alapból javasoljuk, hogy a talajt ne hagyd ennyire fedetlenül, mert csak problémát fog okozni.... :) A feltöltés is lehetett volna lassabb, de türelemből nem sok volt... előtte bazalt volt 10 évig kb. :)
Valahol el kellett kezdeni.... te jó ég mennyi szívás volt az első időkben mindennel. Akkor még max külföldi fórumokon lehetett tájékozódni.

3019381648_3adf7082dc_k.jpgSetup the new 240L Aquarium by Viktor Lantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Szerintem egy kicsit túlbonyolítod a dolgot, nem olyan tragikus a helyzet. Pár kör alapos mulmozással eltávolítható a por nagy része. A maradékkal elbír a szűrő (legalulra ideiglenesen tennék egy sűrű szivacsot vagy perlont, hogy nem tömődjön el a biológiai szűrőanyag). Valamennyi por még így is fog maradni, de ez már nem okoz problémát. Ha elszaporodnak majd az akváriumban a mikroorganizmusok, rátelepszenek az apró talajszemcsékre is, ezért nem fognak felkeveredni.
Emiatt nem dobnám ki a talajt, sőt a másik csomagot is felhasználnám. Nem hiszem, hogy ez tanulópénz lenne. Néhány nap alatt meg fog oldódni a problémád, ha bírod türelemmel.

Off:
Kutyát tartani sokkal költségesebb, ezt tapasztalatból mondom :)
Köszönöm a véleményt és a tippeket. Még átgondolom de a második zacskó felhasználásáról szerintem le fogok mondani... Elég lesz ezzel kezdenem valamit.

Jó.. meglehet a kutya más kategória..de talán más aktivitást..több örömöt is okoz :)
De persze minden hobbi, minden állat,növénytartás idő..energia és pénz ráfordítást igényel.
 
Back
Oldal tetejére