• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrokozmosz

Imádom az olyan képeket, ami ilyen volt, ilyen lett! Bámulatos, hogy szinte a csupasz nulláról micsoda édenkertet lehet varázsolni!
Klassz lett!(y)
 
Jelenleg félúton lehetek a cél fele, de megfogadtam, hogy addig nem használok CO2-t, amíg nem tudok csúcsra járatni egy nekem tetsző low light akváriumot... Mit gondoltok róla?

Nem értelek.Milyen fél úton? Szerintem a cél egyenesben vagy. Szépek a növényeid és egészségesek(y).Végre láttunk pár képet a fejlődésről, köszönjük.:)
 
Nem csak biológiai értelemben véve, hanem a kompozíció és a fenntarthatóság belövése szempontjából is van még hátra. Ha nem lenne, biztosan unnám az egészet... :)
 
Ha esetleg lesz rà lehetősèg hàtul a Valizneria làtvànya finomabb lenne egy pl. Valizeneria Nana jelenlèttel. A fàn az elrendezès tuti, előtte a Reinickiiket èn egy picit valahogy egy csoportba ültetnèm, hogy ne igy egy sorban legyenek, de ez csak egy vèlemèny. Csak így tovàbb, vàrom a tovàbbiakat;)

Lehet, hogy ez a Val. végül natans lett? Pedig nanának indult! Igazad van, jobb lenne helyette egy légiesebb cucc. A recéi folyton beleakadnak valamimbe, hogy végül véletlenül tövestül kirántsak egy-egy tövet. :playful:

A középtéri csoport (Cryptocorine + Alaternantera r. mini) viszont tényleg egy olyan pont, amit át akarok rendezni, amint a Pogostemon észhez tér, és még találok mellé valami pofás növényt. (Hivatalos felhívás előtti ajánlat: C. petchii pinket adok VALAMIÉRT cserébe! Az ajánlatokat "szívlapát" jeligére várjuk a postaládámba!)

Fotót most már csak akkor mutatok, ha végre felkötöztem azt a fél kiló ínyenc mohát, amit tőled kaptam. :snaphappy: (y)
 
Elalvás előtti beszámoló. Ma vagy öt órám ment el egy maratoni akvárium-masszázzsal. Felszedtem a középtérre benyomuló fűféléket, gatyába ráztam a cryptocoryne/alternanthera csoportot. A felszabaduló helyekre betettem egy-egy pogostemon és hydrocotyl "bokrot". Fél doboznyi, aprólékos sűrítés volt a parvula közt, aztán felkötöztem egy rakás mohát a fára. Köszönöm @porsolyka a kiadós pakkot, a cipőpasztát megettem! A vallisneriánál elszakadt a cérna, és a vízfelszín alatt egyenes vonalban nyestem le, bilifrizurára. Az eredetileg tervezett rotala újraültetés viszont elmaradt a végén egy "francba, a derekam!" felkiáltással. Rájöttem, hogy ez az egész valójában egy teljesítménytúrához hasonlít. :) (Vannak rendes képek is, de már ki nem nyitom a Lájtrúmot!)

yve8a7y6.jpg


Bárki, aki közvetlen és valós helyzetben az akváriuma egyensúlyára gondol, az döntésre képes elme természetes működéséről tesz bizonyságot. Őrültek vagyunk mind, tehát abba kell hagynunk ezt a hobbit. Csak annyit kellene tennünk, hogy kérjük a naplóink lezárását, de akkor nem lehetünk őrültek, és tovább kell folytatnunk a pancsolást. Lehetünk őrültek, ha folytatjuk, és lehetünk egészségesek, ha nem. Ha egészségesek vagyunk, akkor folytatnunk kell. Ha folytatjuk, akkor őrültek vagyunk, tehát...

;)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szerintetek van értelme a másik akváriumomból 1db vad dalmata mollit átrakni ide? Most csak a hasznossága érdekelne, esznek-e ezek algát egyáltalán? Elég megtermett példány... kijönnek a mollik az amanókkal?
 
Utoljára módosított:
Kozmikus idő 2114. Orbitális pályán állunk a Plútó körül, a Kozmosz teljes inváziót szenved el éppen a mindenüvé beszivárgó, parazita algáktól. Nem tudni, hogyan éljük túl ezt a hónapok óta tartó háborút, de már kezdi felemészteni minden erőnket. A parvula/marsilea és a ludwigia lassan feladja, tehetetlen vagyok. Egy csillagrombolónyi szűréssel, alig pislákoló, hat órásra visszafogott szimpla világítással, finoman adagolt foszfáttal, elfogadható és stabil vízparaméterekkel teljesen érthetetlen ez az egész fonál- és diAtomtámadás. Megfullasztja a "gyepet" és a stemeket, érik a feláldozásuk. Csak arra tudok már gondolni, hogy talán sok mulm sunyít az Amazonia felső rétegei közt, amit nem lehet kiszipkázni (próbálom). BBA-ból annyi van, hogy feketéllik az anubias levelek éle. (Az áramlás pedig már eléggé folytva van). Nem találom a hibák forrását, így most már legszívesebben hagynám egy fekete lyukba veszni az egészet. Az algaellenes irományok haszontalanok. Halp!
 
Utoljára módosított:
Aktuell: a Microsorum kálium hiányt, az Anubias magnézium és nitrogén hiányt mutatott már egy ideje, szóval szemeztem a KNO3 porral, aztán végül az EI mellett döntöttem. Egyelőre azt számoltam, hogy minden másnap 1,5ml-1,5ml micro-macro tápot adagolok váltásban, a vasárnap pedig kimarad. A helyzet jelenleg egészen elfogadható, meglátszik rajta az a két napnyi gyomlálás! :D

Lőttem egy fotót.
 
Utoljára módosított:
Aktuell: a Microsorum kálium hiányt, az Anubias magnézium és nitrogén hiányt mutatott már egy ideje, szóval szemeztem a KNO3 porral, aztán végül az EI mellett döntöttem. Egyelőre azt számoltam, hogy minden másnap 1,5ml-1,5ml micro-macro tápot adagolok váltásban, a vasárnap pedig kimarad. A helyzet jelenleg egészen elfogadható, meglátszik rajta az a két napnyi gyomlálás! :D

Lőttem egy fotót.
A fotó alapján minden rendben lesz. :ROFLMAO:
 
Teszt: 26 centiről 2 x 865-ös cső, mert szeretem a kihívásokat.

Erről ez a klubklasszikus ugrott be:

Még fényes nappal is látszik, hogy az Odyssea tükörfólia szanaszéjjel veri a fénysugarakat, jelentős része az akváriumon kívül landol. Hát nem a precíziójáról híres, az fix! Gondoltatok már arra, hogy egy tisztességes alu reflektort berheljetek az armatúrába?
 
Kérnék ötleteket, hogy milyen halakat telepítsek be? Egyelőre egy olyan rajra lenne szükségem, mely belakja a középső vízközt.
(Később még pigmeusok és rc-k is érkeznek.)
 
Utoljára módosított:
Jó híreim vannak az akváriumról, mivel beérett minden változtatás, amit a legutóbbi algásodás után csináltam. Átálltam egy moderált EI tápozásra (1,5ml mic és mac napi váltásban, vasárnap kimarad) feljebb emeltem a világítást (kb. 26 centire), viszont már dupla 24W-tal, 7 órában kapja, és növeltem a szakik számát (10 amano + 1 kölyök sziámi) is. Az ecset, diatom, cérna, fonál és kötél felszívódott, már csak az apró zöld pöttyökkel kellene leszámolni az anubias levelein. Nekem eddig nem vált be ellene a foszfát emelése, bár sosem sikerült a stabil 1 ppm-es szintet tartanom vele, mindig leesik 0,5 alá.

A növények jól megvannak:
A Rotalát megmentettem a tövek teljes kidobásával, és a csúcshajtások visszaültetésével. A Marsilea újra kivirult, egyedül az Eleocharisokkal szenvedek, mert egyrészt kevés nekik a fény, és nem fejlődnek, másrész az Amanok imádják tövestül felráncigálni a még le nem gyökeresedett töveket, így hetente halászom le féltucatjával a kis csomókat, majd ültetem vissza. Ettől függetleneül, ahol nincs árnyékban a "fű", ott újra megeredt.

Az árnyékos részeken (bal oldalt, legelöl) majd valami mással kellene pótolnom, de még nincs ötletem hozzá. Valami tipp?

A mohák meglepően jól érzik magukat, jó kis sérót növesztettek a redmoor ágaira. Egyedül a Fissidens-szel sültem fel, de erre számítottam. Majd egyszer még visszatérek hozzá, mert nagyon szeretem.

A Pistia-val nem bírok, hetente egy marékkal kell lehalásznom a felszínről, annyira szaporodik! Érdekes, hogy ez vagy valamilyen aprólevelű fajta, vagy a nagy fényerő miatt marad ilyen törpe, de nem nőnek a levelei egy kabátgombnál nagyobbra. Ha kér valamelyikőtök, az írjon üzenetet, szívesen adok belőle!

A szűrő szívócsonkjánál kellene kitöltenem azt a lyukat (és eltakarnom a csövet), mert ott Acicularis van, csak nem nő a Nymphoides árnyékában. Lehet, hogy végigviszem a jobb üvegig a Hemianthus micranthemoides sorfalat, úgyis jól érzi magát nálam.

Rendes fotót most nem tudok mutatni, mert beragadt a D70-em zárja, szervízre vár... remélem nem kell alkatrészt is rendelni hozzá, mert annyit az egész váz nem ér már meg. Valami jó szervíztipp?

Ez egy vízcsere előtti állapot, teljesen elvadult most minden, de így is szeretem. Hamarosan fazonigazítás! :)

14197155998_e6954f9943_h.jpg
 
Utoljára módosított:
dybane4y.jpg

ure4u6a6.jpg


Így állunk.
Beszereztem egy 30cm-es padóventillátort, ami most a kánikula ellen csapatja a vizet egy létráról. Ha a sors is úgy akarja, talàlok hozzá egy csinos NDK-s fa fotós tripodot, az lesz majd a végső állványa.

Az akvárium továbbra is köszöni jól van, fejlődik a maga lassú tempójában. Jövő héten veszek neki gyökértáp bogyókat, mivel most lépte át a fél évét... és talán még egyszer ennyi van még neki hàtra.

Jobb hátul Lysinmachia nummularia-val kísérletezem, nagyon mutatós növény, pláne ha áttöri a felszínt! Majd elfeledtem, egy hónapja kaptam @andrashodi -tól Pinnatifidát, ez most a kedvenc :) (Köszönöm, és remélem bírják a garnéláid!)

Ma szembesültem először az Anubias rizómájának részleges rothadásával, úgyhogy ki kellett műtenem az elbarnult részeket. Egész trükkös fél kézzel tartani a kivett vizes fatörzset, miközben az ágasbogak közé begyökerezett növényt próbáltam a lehető legkisebb veszteséggel megmenteni. Végül az anyatő legrégebbi része veszett oda, de azóta 4x akkora lett a növény. Remélem nem jön újra elő ez a mállás a jövőben.

Ennyi.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére