• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrokozmosz

Mardifunk

VIP kertész
Szevasztok!

Sosem vezettem naplót, mert gyerekkoromban mindig is bolondságnak tartottam. Most lehet, hogy hasznos lesz, ezért elveimet félretéve írtam egy szentimentális intrót, amit aztán jól kitöröltem. :) Szóval karácsony után így indult az egész:

IMG_2691b.jpg


Akvárium: 68x38x30 - 66l (egy majdnem szexi terráriumból berhelve)
Szűrés: 2073 + 1,5l Matrix trop és 3l Substrat pro (az indulás elég döcögős volt egy 2211-el)
Fény: kezdetben 29W 3db kompakttal, aztán újonnan 1x24W egy Odyssea dualból facsarva
Talaj: Amazonia 9l, slussz - emelés bazalt-szerű kőzettel
Tápozás: Tropica Premium 1pumpa/nap, KH2PO4 fél mérőkanál/3 nap, Carbo 1,2ml/nap
Vízcsere: heti 50%, 3 napig pihent, klórtalanított csapvízzel
pH: 7,2

Állat: 3 Macrotocinclus affinis, 4 Caridina multidentata, 5 Corydoras panda, 2 Corydoras paleatus, 2 Anentome Helena
Növény: Anubias nana, Cryptocoryne petchii, Ludwigia sp., Nymphoides sp. Taiwan, Marsilea hirsuta, Eleocharis parvula, Eleocharis acicularis, Rotala rotundifolia, Hemianthus micranthemoides, Vallisneria nana, Microsorum pteropus narrow

Start: 2013.12.31.

gantt.jpg
 
Utoljára módosított:
Köszi @Demetrios! Majd mutatok még pár fiatalabb fotót is róla, variáltam párszor a hátsó tornasoron. A nyitó posztban elírtam a méretet: csak 58 centi széles az üveg. Eszembe jutott, hogy van még benne Alternanthera reineckii (azt hiszem a mini) és Pogo is, ezért köszönet jár @Andravor -nak.
 
Nagyon jól néz ki(y).Fel sem tűnik,hogy csak 58cm széles.Szerintem nagyon jól használtad ki a teret.És az a lili is tuti.:)Várom a képeket én is mert a folyamatból sokat lehet tanulni.
 
Biztos csalóka a szög! :D Nem nagy, de annál izgibb ez a méret, és nekem most bőven elég ezen kísérleteznem. Mellette van még egy nagy akváriumom, úgyhogy a kettő együtt pont elég. A kifolyót pedig gyorsan kellett kitalálnom, különben felkotorta volna az aljzatot az erős áramlás. Olajos flakon a gázláng ellen, és kész a pödrődés! :)
 
Utoljára módosított:
Szia

Akkor ez most egy 24w-os T5-ről megy ha jól értem?
Ahhoz képest nagyon szép dúsnak hat és látom a parvula is megyeget :)
 
Pár napja van meg a t5, előtte végig 2x9 + 1x11w compact világította a vízfelszínről. Az első hónapban terjedt szét a parvula, aztán sajnos megtorpant, amikor az algásodás beindultakor visszavettem a fényt 6 órára. Most is vannak még hézagok közötte.


Két hete csináltam egy sötétkúrát, ami előtt tarra vágtam az eleocharisokat, ezért még tüsi mind. Most 4,5 órát kap, és lassan emelem vissza valahova 8 óra fele.

A stemeket pár hetente dúsítom nyírásból.
 
Utoljára módosított:
Hogy kell jól formázni a rotalát? Nekem a vágási sérüléseknél bebarnul, és közvetlenül a metszés alatt hoz egy oldalhajtást, ami általában szép nagy levelű szár lesz. Így hát középmagasságban tele van a bokor ilyen elágazásokkal, baromi ronda. Tőből vágva meg nem lehet rendesen fazonírozni egy teljes bokrot. Azon gondolkodom, hogy kiveszem az egész csoportot, és csak a friss hajtásokat fogom újraültetni. Amúgy sem sikerült szerencsétlennek az anyatövek alsó szekciójában rendesen átvedlenie submersre.
 
Utoljára módosított:
pontosan így ahogy írod:)
ahol szép, ott levág, alja tőből levág, alja kihajít, teteje visszaültet.
kölyökkorunk szöveges számítogépes kalandjáték stílusában. :)
 
Nekem is Plus/4-em volt, de senki nem hitte el az osztályban, hogy több a memóriája, mint a 64-nek! Egy betörő cserélte el velem a semmire, önszántából. Máig bánom a dolgot...
 
Nem voltál állat, csak akkor ez volt az Apple dizájn :)
Én nagyon szerettem.
desajnos de :)
elvakított, hogy mennyivel több játék volt rá. sajnos a +4 a levetett c16os játékokat kapta, ha kapta :( pedig mennyivel több lehetőség volt benne, mint akár a c64ben is.
 
Így alakult az elmúlt 3 hónap. A köveket végül kipakoltam, mert nem illettek a képbe. Jól látszik, hogy a kevés fény miatt a gyep terjedése elakadt egy idő után, viszont a kevésbé kényes növények burjánzanak rendesen. Pár ültetési hibát is sikerült elkövetni, aminek most iszom a levét: például azt, hogy nem lettek eléggé szétszedve a Parvula és Marsilea csomók, viszont túllőttem a kezdő Cryptocoryne mennyiséget, ami lassan átveszi a teljes középteret.

Mégvalami: soha többet nem csinálnám még egyszer a talajemelést kőzettel, geotextília nélkül. A kesekenynek tűnő rések benyeltek annyi Amazoniát, hogy megereszkedett egy hónap után a hátsó talajszint, amitől kínszenvedés lett az ültetés. Most még 4-5 liter plusz talaj simán elkelne oda.

Jelenleg félúton lehetek a cél fele, de megfogadtam, hogy addig nem használok CO2-t, amíg nem tudok csúcsra járatni egy nekem tetsző low light akváriumot... Mit gondoltok róla?


3m%2520view.jpg

1qsttu.jpg
 
Utoljára módosított:
Így alakult az elmúlt 3 hónap. A köveket végül kipakoltam, mert nem illettek a képbe. Jól látszik, hogy a kevés fény miatt a gyep terjedése elakadt egy idő után, viszont a kevésbé kényes növények burjánzanak rendesen. Pár ültetési hibát is sikerült elkövetni, aminek most iszom a levét: például azt, hogy nem lettek eléggé szétszedve a Parvula és Marsilea csomók, viszont túllőttem a kezdő Cryptocoryne mennyiséget, ami lassan átveszi a teljes középteret.

Mégvalami: soha többet nem csinálnám még egyszer a talajemelést kőzettel, geotextília nélkül. A kesekenynek tűnő rések benyeltek annyi Amazoniát, hogy megereszkedett egy hónap után a hátsó talajszint, amitől kínszenvedés lett az ültetés. Most még 4-5 liter plusz talaj simán elkelne oda.

Jelenleg félúton lehetek a cél fele, de megfogadtam, hogy addig nem használok CO2-t, amíg nem tudok csúcsra járatni egy nekem tetsző low light akváriumot... Mit gondoltok róla?


3m%2520view.jpg

1qsttu.jpg
Nagyon szèpen alakulgat ez kèrem! Ha esetleg lesz rà lehetősèg hàtul a Valizneria làtvànya finomabb lenne egy pl. Valizeneria Nana jelenlèttel. A fàn az elrendezès tuti, előtte a Reinickiiket èn egy picit valahogy egy csoportba ültetnèm, hogy ne igy egy sorban legyenek, de ez csak egy vèlemèny. Csak így tovàbb, vàrom a tovàbbiakat;)
 
Back
Oldal tetejére