• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi lesz ebből az 54-esből?! :)

Koterle Máté

Nézelődő
2014. március 29-én kiürítettem egy 54 literes akváriumot és úrjaalapoztam, olyan dolgokkal, amik még soha sem jártak benne. :)
Az akvárium technikája sajnos nem változott, de a növényeknek talán jobban tetsző környezetet alakítottam ki... meglátjuk, hogy mi lesz belőle egy-két hónap múlva és jöhetnek-e a garnélák és a halak, akik egyenlőre kényszerszálláson, hozzám hasonló izgalommal várják az eredményeket. :)
 
2014. március 29-én kiürítettem egy 54 literes akváriumot és úrjaalapoztam, olyan dolgokkal, amik még soha sem jártak benne. :)
Az akvárium technikája sajnos nem változott, de a növényeknek talán jobban tetsző környezetet alakítottam ki... meglátjuk, hogy mi lesz belőle egy-két hónap múlva és jöhetnek-e a garnélák és a halak, akik egyenlőre kényszerszálláson, hozzám hasonló izgalommal várják az eredményeket. :)

Ebből indult:
Alapok:
- "ADA aljzat adalékok 60 literes akváriumhoz" teljes pakk
- JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj - 2.5 liter
- ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter

- 7 db Fuji kő
Növények:
- 4 db Cryptocoryne
- néhány tő Echinodorus tenellus
- 2 doboz Micranthemum Sp. Monte Carlo TC
- 1 doboz Eleocharis parvula mini


... indítás képei itt, aztán majd nézegetjük 10 naponta

DSCF3300.JPG
DSCF3282.JPG
DSCF3333.JPG
DSCF3345.JPG
DSCF3343.JPG
 
Utoljára módosított:
Tapasztalat a Fuji kövekhez: szép-szép, amikor megkapja a vizet és még sötétebb árnyalatot vesz a színe és ezzel igazán tetszetős összeállítás a növények zöldjével, de bizony kifogtam a csomagban egy olyat (és pont azt amelyiket a fő kőnek szántam), ami inkább átmenet a tufa és a habkő állapot között... Vagy egy nagyobb buborékot tartott magában, amikor megszilárdult, mert a feltöltésnél kiderült, hogy az ő fajsúlya elég alacsony volt ahhoz, hogy kimozdult a helyéről, azaz nem ott van a súlypontja, ahogy azt előtte gondoltam volna. ... Vigyázzatok vele! Teszteljétek le egy vödör vízben, ha ezzel építkeznétek! ... Akkor ki fog derülni, hogy a követeknek van-e az Avatari világ, lebegő szikláinak tulajdonságai felé való törekvése. ;) ... , de persze mindent meg lehet oldani.
 
Utoljára módosított:
Üdv!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket! :)

Három hete már, hogy elindult az akvárium. :)

Eddig:
- Micranthemum Sp. Monte Carlo TC _ 5 csillagos növény :) nagyon szépen elindult, kedveli a helyét és a neki teremtett körülményeket
- Eleocharis parvula mini _ alakul-alakul, de valami nem tetszik neki, remélem erőre kap és előbb-utóbb kitölti a neki szánt kevéske teret
- Echinodorus tenellus _ már a vízfelszínt súrolja, legalább 3 szorosára növekedett, annak ellenére, hogy egy hétig csak "dobálta" a leveleit
- Cryptocoryne-ok _ egyre egészségesebbek, ők is megsínylették az átültetést, de mostanra 4-5 naponta hozzák az új, egészségtől kicsattanó, új leveleket
... odafent pedig a néhány szem békalencse mellé szeretnék még Limnobium laevigatum-t is úsztatni.
- És van egy "kakukk tojás" növényem oO ... nem tudom mi lehet, de növekszik a kő alól :) Remélem szép lesz, ha nagy lesz!


CO2 rendszerem nincs :(
, de tervezek valami nagyon kicsi "rásegítést": Tropica System 60 CO2 szett-en töröm a fejemet...
Főleg azért, mert tartok az algától. A szűrőm nem túl hatékony, és bizony megjelentek az első algák az akváriumban.

Hőmérséklet most 26-27 C fok között mozog. (stabil, nincs hőingás)

PH érték az esővíz miatt alacsony, összkeménység 6 NK, karbonátkeménységet nem sikerült kimutatnom...

Néhány örökölt csigán kívül "üres" az akvárium. (a többieket nem látom :) )

Terv:
- Sakura garnélák
- 3-4 db Törpes szívóharcsa (Otocinclus affinis)
- 2-3 db Anci (Ancistrus cirrhosus)
- 6-8 db Galaxy razbóra (Celestichthys margaritatus)
- 6 db Neonhal (Paracheirodon innesi)
... szóval az állatvilág kialakításánál is törekedni fogok az algafogyasztók bevetésére ..., de persze a Galaxy és a Neon is kell a látványért.

DSCF3395.JPG DSCF3397.JPGDSCF3392.JPG DSCF3396.JPG
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére