• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Meraki

Hátul ha jól látom acicularis van, oda parvula minit, az alacsonyabb de mégis végigviszi a szemet a "hegygerincen". Acicularis egyébként is nagy szerintem egy ekkora akvába.
Staut nem erőltetném. Csak elnyomja a jó kis arányokat amiket a cuba pirinyó levelei kihoznak.

De ez csak az én véleményem és mint ilyen nem mérvadó.
 
Hátul ha jól látom acicularis van, oda parvula minit, az alacsonyabb de mégis végigviszi a szemet a "hegygerincen". Acicularis egyébként is nagy szerintem egy ekkora akvába.
Staut nem erőltetném. Csak elnyomja a jó kis arányokat amiket a cuba pirinyó levelei kihoznak.

De ez csak az én véleményem és mint ilyen nem mérvadó.

Stau egy kis részen van, igazából azért raktam vissza, mert a nagyba nem fér, viszont kidobni nem akartam, majd kiderül. Hatul az Acicularis azért jobb mint a Parvula, mert ez legalább kilátszik, hátul egy árok van a kövek mögött. Aztán majd meglátom, mi sül ki belőle.
Van még pár tő különféle buce is eldugdosva itt-ott.
 
Sok hozzáfűzni valóm nincsen, a HC fölösleges szálai szépen szakadnak le, és mintha elindult volna a fejlődés útján is. Ez utóbbit a szín változásából is gondolom. Tápozás a szokásos, 5-5 ml Micro és Macro, 2,5 ml Excel naponta, vízcsere még nem volt, de próbálom tartani a heti rendszerességet.

30503117418_f2897063ad_h.jpgIMG_4568 by Viktor Kovacs, on Flickr']


A kép feltöltése ma igen bonyolult feladat számomra...
 

Attachments

  • 30503117418_f2897063ad_h.jpg
    30503117418_f2897063ad_h.jpg
    {memory} MB · Megtekintések: 2
Utoljára módosított:
Itt sem volt vidám az utóbbi pár hét (hónap), de táp nélkül is képes volt egybenőni a hc (meg az ecset).
Valaki elárulhatná, hogy az amazoniát és a garnélákat hogyan kéne különválasztanom, mert ha leszívom, jön mindkettő.
IMG_5284.jpg
 
Vannak ezek az 500 forintos pumpás leszívó csövek, ezekben van egy "szűrő lap", ami kivehető. A legegyszerűbbekre gondolok, de most ezt a képet találtam, amin látszik:

007e04e5-0340-414c-b63d-7f9972f108c0_1.7d5606ca24ef0a91bdd0b002b7b9bdff.jpg

Bár a tölcsérből is le kellene vágni, hogy rendesen beszívja a talajszemcséket is. Egy ilyennel, vagy hasonló elvű otthoni barkácsmegoldással talán megpróbálkozhatnál. Nem tapasztalatból mondom, csak mint ötlet.

Ja, és ez már nem az a garnélamennyiség, ahol nevük van, ugye? :D
 
Back
Oldal tetejére