• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Meraki

Ez is része a játéknak, nem?
Én pl tökre kíváncsi lennék, mi történik az akvával és hogyan veszed fel a kesztyűt az algák ellen.

Az algák elleni harc onnan indult, hogy egyszercsak ellepett mindent. Néhány napig nem láttam fénynél az akváriumot, és amikor végre megpillantottam, hááát, majdnem hánytam. Ezzel kb ki is merült a foglalkozás, se időm, se energiám nem volt nekiállni.
Valószínűleg túl sok volt a fény és túl sok kaját kaptak a halak, illetve a házilag kevert mikro és makro táp is közrejátszhatott (ez még nem bizonyított). Eltelt pár nap, amikor végre rászántam magamat a probléma megoldására, alapos fésülés, szűrőtakarítás, vízcsere, fényerő drasztikus csökkentése. Kb ennyi volt a harc, mert időm túl sok nem volt ezzel foglalkozni. A mellékelt kép már egy üde állapot, a durva állapotról csak annyit, hogy a garnélák is belegabalyodtak a szálakba.

Na de milyen alga? fonál, haj, ecset? Mitől jött szerinted?
Fonal alga, és feljebb írtam az általam vélt okokat.

Kamuzik. Szétszedte.
Nem, de közel álltam hozzá, hogy kiszedek mindent és letakarom két hétre.

Én ma reggel már sírtam a delfinek miatt miközben néztem a napfelkeltét, szóval jöhet a kép, megacéloztam magam!
Milyen delfinek? Miről maradtam le már megint?

És a kép, telefonos, kézből készült, lebutított, szigorúan szülői felügyelet mellett.
IMG_1120.jpg
 
Sikeresnek mondható a szálas alga elleni harc, nagy vonalakban visszaszorult. Helyette most van ecset a köveken, már elkezdtem a kezelését.
A piros garnélák sajnos megtizedelődtek, amikor élet-halál harcot vívtam egy dongóval, ami a függönyön vergődött. A mérgesgáz beleszállhatott az akváriumba... inkább ütöttem volna agyon egy evezővel akár az ablak kiverésének árán is.
Egy friss kép:
28360908158_909050f3a7_o.jpgIMG_3988 by Viktor Kovacs, on Flickr
 
@Trappista akváriumából ihletet merítve átalakítom a növényesítést. Az ültethető terület nagy részén Parvula Mini lesz, az Acicularis átkerül a hátsó részre.

Nagy bajban a világ, ha már az én akváriumom szolgál ihletként :D de persze hivatkozzon mindenki csak erre, aki Parvulával indít, vagy folytatja.
A Parvulárium kifejezést gyorsan le is védetem.
Szorítok, hogy ne legyen ám szép! ;):p
 
Back
Oldal tetejére