• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mélyvíz (17l)

Elnézést az offért, engem a garnélázás sosem érdekelt igazán, de ezt a szösszenetet jó volt olvasni...elég lényegre törő...
on.
 
Egyébként az akváriumod szép, tetszik az elrendezése! :) A kérdés az, hogy mennyi energiát akarsz beleölni egy gyepbe... Érdemes lehet meggondolnod egy moha gyepet is, az is jól tud mutatni. :)

Szerintem fuss neki a tremazolnak újra, a kezelés alatt szellőztess rendesen! (A csigákat, ha jól emlékszem, ki kell szedni.) Ismételd meg a kezelést a megadott (hőmérséklettel korrigált) intervallum után, vagy ha valakin újra van egy pici szemöldök, akkor azt dobd be egy pár perces tremazol fürdőbe, így nem kell az egész akváriumot megbontanod. Mivel a scrutariella nem megy le az élő garnélákról, megpróbálhatod első körben is a tremazol fürdőt, és akkor szintén nem bolygatod az akváriumot. Nincs sok garnélád, nem olyan para kihalászni őket. A levedlett páncélokat kapd ki pár hétig.
 
Azért vannak meglepetések: amikor 3 kifejlett RC-t látok, áttúrva a dzsungelt pedig van +4! :eek::D

;) Azért itt még szerintem akkora dzsungel nincs, de igazad van. Viszont az újszülöttek egy ekkora nanoban szerintem elég jól látszanak, ha napokig nincs nyomuk, akkor valószínűleg nincsenek.
 
Csak jelzem most már KH/GH booster is van a Salty Shrimp-től a boltban. Ha KH-t is emelni szeretnéd.
A webshopba is feltoljuk a kövtkező napokban.
 
Látszólag mindent jól csinálsz az akváriummal. Nálam is ez volt a Comfortable Home | Magyar Akvakertész Fórum -nál, ahol tényleg az volt a cél, hogy mindenki nagyon jól érezze magát, de mégis minden csapás utolért. :confused:

Nagyjából itt is az lenne a cél, hogy mindenki jól érezze magát. (y)

Minden paraméterem jó volt, de mégis heti 1-2 sakura biztos meghalt. Minden szakirodalmat elolvastam, fórumokon zaklattam a népeket, a GA-s srácok szerintem már rettegtek, ha mentem a bolt felé (mértünk vizet, ami jó volt), de mégsem lett meg a megoldás. Szűrő csere 2075-ösre, hátha kevés a szűrőfelület. Ez sem segített. Raktam be egy fél liter Seachem aktívszenet, és elkezdett javulni a helyzet... Ennek hatására beruháztam egy RO készülékre, és tadam! Csökkent az elhullások száma!!! Valószínűleg a csapvizünkben volt valami, amit nem nagyon mérnek az akvaristák, ami kinyírta a garnélákat (csak a garnélákat, más jól volt). Természetesen vízelőkészítőket (Seachem Prime, EasyLife FFM) használtam, külön-külön, vegyítve, túladagolva, stb, de egyik sem volt elég. Hosszú story, röviden: biztos van megoldás a problémádra, csak rá kell jönni! :)

Most is RO vízzel megy a cucc, GA-ból hozom, minden héten. :rolleyes:

Az, hogy a halak mind megvannak, jó jel, csak valami aprósággal lehet a probléma.

De tényleg, a halak nagyon jól elvannak, a zebra csiga is működik. Sajnos, van már alga is (a legtöbb a mohán), de került bele egy GA-Fonálalga-evő, amíg ki nem növi a helyet, addig itt tart rendet.

A Sakurák a szakirodalom szerint nem valami igényes garnélák, sokaknak szaporodnak, mint a bűn, és van, hogy az ember még velük is csak szenved. Ők inkább kemény vizes garnélák, tehát és a TDS-t inkább 140 felé tolnám. 113 kevésnek tűnik, nálam 180 körül csak ragyognak! :) Visszasózáskor a SaltyShrimp GH+-a nagyon jó. Érdemes lenne egy GH/KH mérést is végezned. Nekem sokáig 0-1 volt a KH-m a malaya miatt, ezért SaltyShrimp Sulawesi 7.5-öt is használtam visszasózásra, ez jobban emeli a KH-t, mint a GH+. Mivel megkövesedett fád van, abból sok minden nem oldódik vissza, lehet, hogy itt is érdemes körülnézned. (Korall darabokat is rakhatsz a vízbe, a szűrőbe, hogy megemeld a KH-t, ha erre van szükség.) Érdemes a KH-t 2 felett tartani, mert különben nem lesz ph pufferelő hatása. Igaz, az amazonia elég jól fogja a PH-t, de azért nem biztos, hogy csak arra kell hagyatkozni. (Tudom, tudom, nagyon sokaknak az is elég, de vannak szerencsétlenebbek.)

Na most az van, hogy Bee Shrimp Mineral GH+ van itthon, pillanatnyilag ebből élünk. (de ha valakinek van ötlete, hogy mivel kéne kiegészíteni ( @viktorlantos ?), hogy ez mégse vesszen kárba, azt megköszönném; nem nagy doboz, nem is sok hiányzik belőle, kár lenne érte.

A Co2 és az amazonia is csökkenti/változtatja a PH-t. Talán a 6.5 -es PH kicsit alacsony a sakuráknak, ők a semlegesebb tartomány felé kicsit jobban érzik magukat. Máshol is olvastam, nem csak saját tapasztalat. Persze ha körbenézel, akkor extrém körülmények közt is tudják tartani őket. Viszont most az lenne a cél, hogy megerősödjenek. Este a Co2-öt érdemes kiszellőztetned!

A kezdetekkor a pH még ennél is alacsonyabb volt, de az stabilizálódni látszik - és úgy tűnik, picit magasabban. Néha-néha csapvizet is töltök bele, bár itt olyan kemény a víz, hogy koppan a pohárban :)

Megpróbálhatod kicsit otthonosabbá tenni a környezetet nekik, kicsit sötétebb, dzsumbujosabb akváriummal. (Most elég világosnak tűnik, kevés búvóhellyel.) Itt a fórumon szerintem ingyen is tudsz szerezni valami úszó növényt (limnobium, békalencse, kagylótutaj). Ezeket, meg az árnyékot nagyon fogják csipázni! :) Berakhatsz ideiglenesen valami sprinter növényt is (pl.: sessiliflora-t), amin jól elbogarászhatnak, elbújhatnak. Vannak nagyon jó, igénytelen, "garnélás" növények.

A növény folyatban van - már nő. Az első adag garnélával kaptam egy kis najas-t, az szépen fejlődik. Egyébként nagyon szeretnek a tenelusban is pihenni. A békalencsével nincs szerencsém, mindig elszédülnek az áramlatban :)

A Comfortable Home | Magyar Akvakertész Fórum -ban 10-esével vettem a garnélákat, és amíg kevesen voltak, addig nem érezték jól magukat! Viktor is azt javasolta, hogy növelni kell a létszámot!

Ha legközelebb hétvégén pesten járok, ismét beszerzek egy kontingenst.

A sakurák nem olyan éhenkórászok, mint az amanók, de azért ráugranak a kajára. Minél többen vannak, annál gyorsabban. Én elég sokféle garnélás kaját kipróbáltam, és voltak best sellerek, amik nem jöttek be, és voltak olyanok, amiért elbontják az üveget is. :) Talán megpróbálhatsz 1-2 minta kockát kérni a GA-ban, szerintem fognak adni... :) A friss zöldségre sem feltétlenül ugranak rá mindig, de azért a spenót az mindig bejön. :) Éhen valószínűleg nem halnak, elég nekik a mulm, de a garnélás kaják azért jobban erősítik őket! Nem érdemes spórolni, mert 17 literre egy csomag kb. 100 évre elég. :) Jó, ha tudod váltogatni a kajákat.

Megpróbálok élni a lehetőséggel, de eddig csak a haltápra ugrottak rá, a többi hidegen hagyta őket... :(

Az égertoboz nagyon jó, de azt nem tudják olyan jól enni. Érdemes lenne bedobnod mandula levél töredékeket is, azokat jobban el tudnák majszolni. Külföldön nagyon megy a banánlevél is, és pár hete láttam, hogy a GA-ban tesztelték a srácok. Ha gondolod, azt is megpróbálhatod, ha már árulják.

Különféle "garnélák adalékanyagok" is vannak, amik elsőre nagyon drágának tűnnek, de egy nanonál szinte soha sem fognak elfogyni, érdemes ezeknél is körbenézned. Én a visszasózás mellett adok még ásványi anyagot (Mironekuton), Old Sea Mud-ot, BT-9-es baktérium kultúrát. Ezekről mind jó tapasztalataim vannak, ajánlani tudom őket. Igaz ezeket már komolyabb garnéláknak szokták adni, de én úgy gondolom, hogy ha egy Smiley Head-nek kell a törődés, akkor a Sakurák sem fognak megsértődni érte... :D

Elnézést a hosszú hozzászólásért, remélem lesz türelmed végig olvasni. Nem tudom, hogy segít-e valamit. Nagy, különleges okosságok nincsenek benne... :)

Na majd ezekkel még futok egy kört, maglátjuk, mire jutunk. Arra jutottam, hogy ma este csinálok egy vízcserét, aztán majd kedden megint. És még ma este a purigent beteszem a szűrőbe, a szenet pedig kiszedem. A tremazolos kezelést most elnapolom, mert most nem látok senki feje tetején fehér albérőlket :)[/quote][/quote]
 
yqu5yhep.jpg


Tegnapi nyírás után épp ilyen...
 
bal elöl direkt nincs semmi még?

Nekem is húzza a szemem. :D Én megszórnám 1-2 adag parvulával, ilyen kis akváriumnak nem is kellene több cserép. Viszont nagyban emelné a fényét. (mondom ezt úgy, hogy én kopárabb akváriumot indítottam anno. :D)
 
bal elöl direkt nincs semmi még?

Nem direkt :) 2 adag elatine sem szerette az akváriumot, most Tropica-s nem-Elatine van benne . Ez ugyan tényleg lassan nő, de megmarad. Gondolkodtam esetleg egy kis mini parvulán, hátha. Vélemény?
 
Nem direkt :) 2 adag elatine sem szerette az akváriumot, most Tropica-s nem-Elatine van benne . Ez ugyan tényleg lassan nő, de megmarad. Gondolkodtam esetleg egy kis mini parvulán, hátha. Vélemény?
ja, hát érdemes megpróbálni szerintem is -- egy kis stau vagy ilyesmi is mehetne a nagyobbik mászófal elé talán?
 
Parvula: nálam co2 nélkül, tropica + carbo alappal növöget. Nem barnul, de nem is fut. Főleg a mögötte lévő HM-hez képest.
 
Nem direkt :) 2 adag elatine sem szerette az akváriumot, most Tropica-s nem-Elatine van benne . Ez ugyan tényleg lassan nő, de megmarad. Gondolkodtam esetleg egy kis mini parvulán, hátha. Vélemény?

Micranthemum sp vagy monte carlo mas neven nem elatine ;)
 
Back
Oldal tetejére