• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Makro táp házilag

csoli

Kertész szaki
Dolgoztam regebben steril tapsokkal. Es valoban a forralas nagyon erosen ellenjavallott. Ezeket az oldatokat sterilre szoktak szurni, majd attol fuggoen hol kerul felhasznalasra biocideket raknak bele. Ha magadnak kevered igazabol egyik se jo buli. Egy steril szuro ara kb ertelmetlenne tenne a keverest a mereg kivalasztasa es adagolasa pedig talan meg a tapkeveresnel is veszelyesebb uzem, nagyobbak a tetek, siman kinyirhatnal vele mindent az akvariumodban.
Az egyetlen jo megoldasnak a kis adagok kevereset latom, de meg ez sem igazan jo, mivel igy nagyobb az eselyed brutalis meresi hibat veteni... es elalgasitani az akvariumod.
Táptalajokat is szokás forralni, nem tudom mi történik vele, de hobbi szinten lehet hogy nem akkora probléma.

Érdekesség képpen, nem rég megtaláltam a 2009-es GA micro macro tápomat, kinézetre semmi különöset nem látni. Használtam is néhányszor azóta.

zeppike

Kertész szaki
Táptalajokat is szokás forralni, nem tudom mi történik vele, de hobbi szinten lehet hogy nem akkora probléma.

Érdekesség képpen, nem rég megtaláltam a 2009-es GA micro macro tápomat, kinézetre semmi különöset nem látni. Használtam is néhányszor azóta.
Egyebkent lehet hogy a sima sokbol osszekavart tapoldatot nem annyira veszes forralni. Lehet kicsit elragadtattam magam, mar nem emlekszem pontosan mit probaltunk megvedeni azzal hogy nem forraltuk, de tippre valami komplexebbet, mint egy sima szervetlen mutragyat.

NagyViktor

Tapasztalt kertész
Korábban vettem Kálium Szorbát-ot, de a végén nem mertem belekeverni a tápba. Van valaki hozzáértő, aki meg tudja mondani, hogy felhasználhatom-e, vagy sem?
Penész ellen hatásos, de csak akkor ha az alap víz nem fertőzött.

Oldal tetejére