• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Makro táp házilag

Beni

VIP kertész
Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy a makró táp nem egy nagyon bonyolult kotyvalék, simán meg lehet csinálni házilag is. Csak sajnos nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmeztem-e a sokak által bűvölt excel táblázatot, így a hozzáértők segítségét szeretném kérni. Kitöltöttem minden ismert adatot a csapvizemről, és ennek fényében addig állítgattam a kálium-nitrát, kálium-foszfát és kálium-szulfát értékeket, míg (szerintem) jó nem lett.
Magnéziumra nincs szükség, mert az igen magas vízkeménység miatt bőven van elég.
Itt a számolt cucc:
Makro_tap.xls (74 KB) letöltése

Illetve további kérdés, hogy e mellett a GA mikro táppal teljes értékű lenne a tápozásom?

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Jó lesz a táblázat.Bár nem árt 33ppm et megcélozni.
De beállíthatod akár 1-2-3,stb ml-re az adagolandó tápot.Ez az összeöntésnél jól jöhet.3x10,vagy összeöntve 1x30 ml-t kicsit rossz adagolni.
Én 300 ml-be teszem a tápokat, így lesz 900ml táp,ebből adok 6ml t az akiba.
GA mikroval tökéletes tápozást kapsz.

Beni

VIP kertész
Na akkor ezt rögtön elnéztem, egybe keverném be, és Én napi 1X10 ml adagolásra gondoltam. Ezek szerint 3X töményebb oldatot kellene készítenem?

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Pl. keverd 300 milibe a tápokat és adagolj 3-3 ml-t.Így lesz 900 ml táp 9ml adagolással.Sajnos tizedes értéket nem lehet beírni.
50 ppm a magnézium?Az szép.Magne B 6-ot nem kell szedni a családnak.:LOL:

Beni

VIP kertész
Egész pontosan 48,9 mg/l az éves átlag, kicsit kerekítettem. :)
Ha közös oldatba keverem be ezt a három anyagot (háromszor töményebben), akkor ebből kell összesen adnom napi 9-10ml-t? Mindenképp csak 1 löttyöt szeretnék, 9-10 ml körüli adagolással.

robert

Főkertész
Csak sajnos nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmeztem-e a sokak által bűvölt excel táblázatot, így a hozzáértők segítségét szeretném kérni. Kitöltöttem minden ismert adatot a csapvizemről, és ennek fényében addig állítgattam a kálium-nitrát, kálium-foszfát és kálium-szulfát értékeket, míg (szerintem) jó nem lett.
Üdv Beni!

Ha gondolod "gyalogosan" átszámolhatunk mindent és akkor biztos lehetsz benne, hogy biztos jó mennyiségeket mérsz be és adagolsz az akvába! ;)

Szólj, ha érdekel a dolog! :)

Üdv: Robi

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Én is kémiával szenvedek, csak sajnos nem tápokkal :) Redoxi-reakció. Inkább megveszem, még azt is számolgatni kéne. :banghead:

Beni

VIP kertész
Üdv Beni!

Ha gondolod "gyalogosan" átszámolhatunk mindent és akkor biztos lehetsz benne, hogy biztos jó mennyiségeket mérsz be és adagolsz az akvába! ;)

Szólj, ha érdekel a dolog! :)

Üdv: Robi
Persze, hogy érdekel, mindenkitől, minden segítséget szívesen fogadok. Bár ezt a gyalogos dolgot nem értem, vagy csak még nem esett le... :D

Beni

VIP kertész
Cseréltem a linket az első hozzászólásban. Ha minden igaz, akkor így napi 9 ml kellene ebből a verzióból.

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
K2So4 a baloldali kis oszlopban,amit a vízbe adagolnál.A kálium és a nitrogén szint(ppm) nagyjából egyforma legyen.

Beni

VIP kertész
Sajnos annyi már elméletileg nem oldható ennyi vízben, túl tömény lenne. Így módosítottam az adagolást összesen 12 ml-re (4+4+4), és lett 205g; 19g; 92g 1000 ml vízben.
Szinte tökéletesen egyformák a szintek így, picit a kálium javára. ;)

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Ne izgulj azon,hisz a többinél 'van még hely.'
Ha egy oldatba kevered őket,akkor sokkal jobb a helyzet,mert ugyan az egyiknél elvileg túl tömény az oldat,
de a többi meg bőven hígabb.Volt nálam olyan,hogy a kálium sz. és a káilum n. is "kipirosodott",még is feloldódott,mert
foszfát nem volt telített.Nála elég nagy a tűréshatár.

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha nem akarok ezzel a nagy táblázattal foglalkozni, mert bonyolultnak találom, nem igazodok ki rajta, illetve a csapból folyó víz értékeit sem találom sehol,:shy: akkor járható-e az a megoldás, hogy egyszerűen lekoppintom, porokból kikeverem a GA Macro tápját?:( Majd esetleg, ha szükség van rá, idővel idealizálom a saját vizemhez.
GA webshopban talált adatok:Nitrát (NO3) - 49 g/l Foszfát (PO4) - 7 g/l Kálium (K) - 49,2 g/l +még valamii
Ebből egy gyors fejszámolás (na jó, ez így nem igaz:)) után kijött, hogy 1l oldathoz kell:
10g KH2PO4
80g KNO3
25g K2SO4
Természetesen kerekítve, mert úgysem tudom majd pontosan kimérni.;)

És ezt adagolnám 1ml/20l/nap mennyiségben.

Szóval a kérdésem, hogy ez mennyire badarság.

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Szerintem teljesen rossz.A k2so4 kicsit kevesebb,mint a fele a kno3-nak,a foszfát pedig mindezek töredéke.
Bármennyi deszti vízbe kevered,bármennyit adagolsz belőle,ilyen arány jön ki.

Oldal tetejére