• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

2bar körül ha "jelen" használom, de én jóval az alatt szoktam,
De megoldottam ideiglenesen. Pill ragasztóvan össze ragasztottam, most megint a kerámián jönnek a bubik.
Volt egy áram ingadozás, az egyik ledrefim tönkre ment, így kell lenullázni 10 000 fton egy délután alatt
 
Nálam is GA Japán diffúzor kicsi volt. A slusszpoén, hogy nem is magasnyomásúval használtam, hanem mezei zselés-élesztőssel. Kifutóban volt ezért kicsit megráztam, rögtön meg is repedt. A nyomás nem lehetett túl nagy, max kb.: 0.25 bar.
 
Röviden bemutatnám, hogyan kell 25 literes kannából 34 literest magyarítani. Vigyázat, csak fekete öves akvakertészeknek!
A lépések betartása fontos!

1. Szerelj egy befolyó és egy átfolyó csövet a 25 literes sapkájára. (Ha a 25 liter megtelik, automatikusan átfolyik a másik kannába, így lesz 50 liter RO vízed átkötés nélkül két kannában.)
2. Zárd le légmentesen jóféle kínai müa csappal az átfolyó ágat.
3. Engedd rá a kannára az RO gépet.
4. Felejtsd el, pakold össze a családot, és indulj el karácsonyi bevásárlásra.
5. Egy percig se gondolj a kannára addig, amig be nem ragadtál egy karácsonyi dugóba a Hungária krt-on.
6. Mikor fejedhez csapsz, próbálj higgadtnak tünni, amig elmondod asszonykádnak, miért kell haladéktalanul hazamenni. MOST!
7. Eleveníts fel néhány sort vallásodnak megfelelő háttértáradból, és mormold hazáig.
8. Időzíts jól. Kb 5 perccel azelőtt érkezz, hogy felrobban a kanna víznyomástól.
9. Engedd ki a vizet, és láss csodát: a 25 literesből majdnem négy obis vödör RO fog kifolyni.
10. Ha már úgyis felborult az egész napi program, ideje vizet cserélni az akváriumban.

20131220_144949_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Mai nappal én is beállok ebbe a sorba.
Sikerült eltakarítanom egy GW-s üveg befolyót, és amikor rá akartam tenni a szűrő védő hálót, letörött a vége!
Az a rohadt bosszantó, hogy most lett volna rajta először, ez a cucc, de valahogy nem passzol sehogy sem!
Van aki már házasította össze ezt a két cuccot????
 
Sziasztok!

Mai nappal én is beállok ebbe a sorba.
Sikerült eltakarítanom egy GW-s üveg befolyót, és amikor rá akartam tenni a szűrő védő hálót, letörött a vége!
Az a rohadt bosszantó, hogy most lett volna rajta először, ez a cucc, de valahogy nem passzol sehogy sem!
Van aki már házasította össze ezt a két cuccot????

Ezekkel az üveg befolyókkal csak a baj van... én havi szinten törtem őket. Egy félig bevágott üvegcsőről beszélünk, nem is csoda. Koccan egyet, megfeszül a takarítókefétől, és game over. Ne bosszankodj!

Egy ideje én átszoktam arra, hogy egy szűrőszivacsból vágok egy kis kockát, közepét kifúrom, és ráhúzom a törött befolyóvégre. Lehet, hogy nem túl szép, de egy adag stemm mögé rejtve nem látszik. Ugyanakkor ugrásszerűen megnő a flow a szűrőben (a hagyományos (értsd nem ADA) szűrőket nem arra méretezik, hogy fojtva legyenek a bemenő ágon). Ráadásul a kis szivacs megóvja a rákokat, és ha hetente kétszer kimosod, a külső szűrődet is ritkábban kell takarítani.
 
Sziaszotok,

én is elvesztettem tegnap este az üveg-törés szűzességemet, igaz csak egy co2 U visszafordító bánta, de bosszanto az biztos (n)
 
Sziasztok!
Nekem az ezelőtti akvárium oldalának (a két lap ragasztásánál) csapódott neki a élesztős co2 rendszerhez csatlakoztatott fém csap. Persze egyszerre elkezdett ereszteni. Nem kicsit voltam ideges.
+1 aktuális: a szűrőm beszívójára fúrtam egy kis lyukat, hogy ide csatlakoztassam a diy felszín leszívómat. Természetesen a leszívó nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így eltávolítottam, a csövön pedig marad egy kis lyuk. Gondoltam , h minek takarni, nem fér be rajta egy hal sem... Nem is fért be...teljesen. Az újonnan vásárolt cory pygmaeus túl kíváncsi volt. A lyukat azóta pedig takarom :banghead:
 
Gyakori vendeg leszek itt. :) Eszemeltlenul nagy antibarkacs talentum vagyok. Nem tartozik ide, de egyszer kepet kellett kuldnem egy sved gyartonak, hogy hogyan tudtam karosodas nelkul forditva osszerakni az egyebkent csak egyfelekeppen osszerakhato termeket. :D Tehat profi vasgolyo elronto szakember vagyok.
 
Befolyócső no comment. Azaz rohadt algák!



Beletörött, így elég nehéz volt kihúzni:


Sikerült


Kis törlés, hogy le ne csapódjon a csere befolyóról a cső:


Jól látszik a különbség a kínai és a kínai között:


Pedig nem volt ennyire törékeny! Vagy csak nem voltam ennyire balf erős? :D
Asszonypajtás meg :banhappy: adott, hogy a szoba megint :drowning: én meg csak nyugodtan :snaphappy:!
De ez egy vizes hobbi nem? :)
 
Befolyócső no comment. Azaz rohadt algák!



Beletörött, így elég nehéz volt kihúzni:


Sikerült


Kis törlés, hogy le ne csapódjon a csere befolyóról a cső:


Jól látszik a különbség a kínai és a kínai között:


Pedig nem volt ennyire törékeny! Vagy csak nem voltam ennyire balf erős? :D
Asszonypajtás meg :banhappy: adott, hogy a szoba megint :drowning: én meg csak nyugodtan :snaphappy:!
De ez egy vizes hobbi nem? :)
Huh erre meg ranezni is szornyu volt,de koszi Lali hogy megosztottad,igy legalabb tudom megint egy dologgal tobbre kell odafigyelnem:D
 
Huh erre meg ranezni is szornyu volt,de koszi Lali hogy megosztottad,igy legalabb tudom megint egy dologgal tobbre kell odafigyelnem:D
Igen, sajnos így kellett rájönnöm, hogy ezentúl mindig a tapadókorongot kapirgáljam le inkább, ami kényelmetlenebb. Pedig nem úgy szoktam kihúzni, mint egy állat, hanem finoman mozgatva. Hát fél évet bírt.
 
Akaratom, és minden jó szándékom ellenére, de meggyilkoltam egy GA Japán diffúzort... Akivel ez megesik, nagyon vigyázzon, mert porszem méretű darabok is kitörhetnek.
 
:facepalm:Visztlát üveg diffuzor,hogy rohadnál meg ott ahol vagy :arghh::cry::punch:
Csővisszahúzás tisztítás után hajszárítózva erre nem eltörik a fordulónál a szemét.
Gondolkodtam és mielőtt kihajítottam volna a szúnyoghálós ablakon keresztül megcsiszolgattam alakítgattam egy kicsit így ismét porlaszt,mondjuk elég hülyén áll így visszafordítva a csövezés :confused::wacky:
Most azonnal 3 db-ot rendeltem be,remélem az alatt a két-három hét alatt míg megjön bírni fogja ez is ha nem jöhet vissza @Molroth Laci féle vattás beoldás :)
 
miért hajszárítózod egyébként? nincs már tél
Sajnálatosan a sera co2 csöve elég merev így többször jártam úgy hogy ha nem eléggé húztam rá akkor ledobta a nyomás.
Így maradt az öngyújtó vagy a hajszárító ez működik is csak Én vagyok mostanában ilyen bika hogy török zúzok :D
 
Sajnálatosan a sera co2 csöve elég merev így többször jártam úgy hogy ha nem eléggé húztam rá akkor ledobta a nyomás.
Így maradt az öngyújtó vagy a hajszárító ez működik is csak Én vagyok mostanában ilyen bika hogy török zúzok :D
Mint tökéletesen hozzá nem értő szólok hozzá: mi lenne, ha toldanál a CO2 cső végére egy rövidebb lágy szilikoncsövet, és azt gyűrögetnéd az üvegre? Korábban @viktorlantos írta valahol (üss agyon egy marék algával, akkor sem tudom melyik témában), hogy a profik szokták az ADA üvegcsodákat így csatlakoztatni. ;)
 
Back
Oldal tetejére