• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

viktorlantos

Alapító
Admin
Nah gondoltam nyitok egy ilyen topikot is ;) ha más nem hangos bosszankodásra meg arra, hogy elmondjuk valakinek jó lesz :lol:

Hónap elején már egy CAL dual drop checker-em eltört. Ma pedig mikor jelentős átalakításokat eszközöltem a szűrő csövezésén amikor le akartam húzni a szűrő adapterről a csövet a 13-as csőben benne maradt a műanyag.
Egyszerűen a csap amire rá kell húzni a csövet elfáradt vagy nem tudom, de csonkból letört. Persze ahogy kell előtte már 3db 17-est gond nélkül cseréltem. Ez a 13-as cső lett volna az utolsó. Így viszont kivégeztem a kis szűrőmet....

Most adapter rendelés stb.... :twisted:
Addig meg 1 szűrővel megyek tovább.

Te mit törtél el a hónapban? ;)

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Az sz*r, sehol nem tartanak raktáron ilyen adaptert? :? Ilyenkor áldás egy második szűrő amivel elpöfög az aki. Én a drop checkeremet törtem el HAC fotózás közben... :roll:
Tudni mennyi idő míg megjön?

viktorlantos

Alapító
Admin
inadsz said:
Az sz*r, sehol nem tartanak raktáron ilyen adaptert? :? Ilyenkor áldás egy második szűrő amivel elpöfög az aki. Én a drop checkeremet törtem el HAC fotózás közben... :roll:
Hát 1-2 hét biztosan lesz. Remélem nem sokkal több. Épp az üveg csövezésemet aplikáltam volna fel. Most csak az egyik szűrőm megy de az nagyon baba ;)
A másik szűrőből meg kiöntöttem a vizet addig is.... :eh:

viktorlantos

Alapító
Admin
tizizi said:
A kettétört üvegdiffúzoromat sikeresen javították a Ranyák Üvegtechnikánál, ráadásul ingyért!
a drop checkerem olyan helyen volt eltörve amit szépen biztosan nem lehetett volna megcsinálni. :(

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
viktorlantos said:
inadsz said:
Hát 1-2 hét biztosan lesz. Remélem nem sokkal több. Épp az üveg csövezésemet aplikáltam volna fel. Most csak az egyik szűrőm megy de az nagyon baba ;)
A másik szűrőből meg kiöntöttem a vizet addig is.... :eh:
Üvegcsövezés :cool: Elcsábultál? :) Do! vagy ADA lett? :)

Luna

Főkertész
Ma amikor pucoltam az Eden-t eltörtem a kifolyón lévő műanyag anyát... Hát boldogság volt. :D Még jó hogy van pár szűrőm itthon talonban...

viktorlantos

Alapító
Admin
Luna said:
Ma amikor pucoltam az Eden-t eltörtem a kifolyón lévő műanyag anyát... Hát boldogság volt. :D Még jó hogy van pár szűrőm itthon talonban...
Üdv a csapatban Luna. Csinálunk majd ilyen egyenpólót. Két balkéz lesz rajta meg az eltört kacatjaink :lol:

Luna

Főkertész
:D Nem rossz ötlet!

Már csak valami szlogen kellene... :D

Egyébként csak egy egész picit kellett lefogni, hogy ne vágjam ki a kukába az egészet... :D

viktorlantos

Alapító
Admin

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Ha jól értem ha eltöröm mondjuk a lilly-t akkor visszaküldöm az ADA-hoz és megcsinálják, vagy keresek egy üvegkészítőmesterembert :lol: és ő csinálja meg?

viktorlantos

Alapító
Admin
inadsz said:
Ha jól értem ha eltöröm mondjuk a lilly-t akkor visszaküldöm az ADA-hoz és megcsinálják, vagy keresek egy üvegkészítőmesterembert :lol: és ő csinálja meg?
Hát az ADA nem csinálja meg, de te megcsinálhatod, csináltathatod bármikor.

Dyin

Tapasztalt kertész
Hogyan lehet valaki ekkora barbár mint én.. :lol:
Komolyan elképzelni nem tudtam, hogy hogyan lehet eltörni egy diffúzort.. :roll: :clap:
..ezidáig..

Üvegtechnikus..

zsotyi

Kertész szaki
Üdvözöllek a klubunkban! :D
Én múltkor úgy berágtam,hogy már csak olyan difit használok aminek jó rövid kis csutka csövezése van.Azt nehezebben töröm le.Bár ha leverem mint vak a poharat,az sem menekülhet.
Annyi szép üveg cuccot látok mostanság,de nem merem megvenni.Az én kezeim közé...... :lol:

Dyin

Tapasztalt kertész
viktorlantos said:
És hogy történt az eset? Odavágtad valamihez vagy megfeszítetted esetleg megnyomtad cső visszahúzásnál?
Ugye a visszakanyarodó pipáján (ami letört) van két tappancs, ami az üveghez fogja a diffúzort. Namost ezek nem akartak nekem odacuppanni, így elkezdtem oldal irányú nyomást kifejteni a diffúzor testén, hogy a pipán fekvő tappancsok megszoruljanak. A képen látható törési pont volt a gyenge pont.. :D Most jut eszembe, benthagytam a letört pipát, mert így is ugyanúgy működik a beoldás, hiszen a bubikat egy mini belső szűrőbe vezetem. Ki kéne vennem, mert valamelyik halat kicsinálja az üveg éle..

atti76

Főkertész
Legjobb napló
Dyin said:
viktorlantos said:
És hogy történt az eset? Odavágtad valamihez vagy megfeszítetted esetleg megnyomtad cső visszahúzásnál?
Ugye a visszakanyarodó pipáján (ami letört) van két tappancs, ami az üveghez fogja a diffúzort. Namost ezek nem akartak nekem odacuppanni, így elkezdtem oldal irányú nyomást kifejteni a diffúzor testén, hogy a pipán fekvő tappancsok megszoruljanak. A képen látható törési pont volt a gyenge pont.. :D Most jut eszembe, benthagytam a letört pipát, mert így is ugyanúgy működik a beoldás, hiszen a bubikat egy mini belső szűrőbe vezetem. Ki kéne vennem, mert valamelyik halat kicsinálja az üveg éle..
Szia!
Megfogod a difit, és a letört élét hozzádörzsölgeted betonhoz, fenőkőhöz, vagy padlólap fugájához. Vékony anyag, hamar lemegy az éle. ;)
Tapasztalatból mondom, ugyanígy "javítottam" én is az 1 napos Blau szettből az üveg U csövet. Összeraktam a cuccost, aztán rácsuktam a gyári tetőt... :clap:
Miért nincs a tájékoztatóban, hogy b...moknak nem ajánlják? :lol:
Aztán öngyújtóval rá lehet melegíteni, szuszakolni.

Oldal tetejére