• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Fő az optimizmus...láttam, hogy "kényes" helyen tört el, de az még nem jelenti azt, hogy ha ő(k) nem, akkor más sem...
Tedd félre, s ha utadba akad még üveges, azért kérdezd meg (pl. egy fotó lehetne nálad mindig, több mint semmi...)
 
Ohyeeee, ma végre én is beiratkozhatok a lámatáborba. Sikerült "végre" a difimből kettőt csinálni. :p Jobb vagyok, mint David Copperfield. :D
Be kellett áztatnom domestosos vízbe és nekiálltam lehúzni a co2 csőről, és pikkk, az "U" alakú résznél ketté törött... Sajnos a javításhoz nem tudtam fecskendőt használni, (pedig az mindenre gyógyír) de azért egy műanyag csővel és egy darab co2 csővel megoldottam a problémát, amíg ide nem ér az utánpótlás.
 
Ohyeeee, ma végre én is beiratkozhatok a lámatáborba. Sikerült "végre" a difimből kettőt csinálni. Jobb vagyok, mint David Copperfield.
Be kellett áztatnom domestosos vízbe és nekiálltam lehúzni a co2 csőről, és pikkk, az "U" alakú résznél ketté törött... Sajnos a javításhoz nem tudtam fecskendőt használni, (pedig az mindenre gyógyír) de azért egy műanyag csővel és egy darab co2 csővel megoldottam a problémát, amíg ide nem ér az utánpótlás.
No akkor már neked is sikerült,gratulálok:D.
Én mióta @eMZé felvilágosított azóta már úgy áztatom be a difit hogy nem babrálom a csövet,egyszerűen belelógatom egy jageres pohárba persze clorox van benne.
Ez egy éjszakát ázik aztán jöhet a délelőtti vízelőkészítőben lubickolás.Így nem kell arra a tartalék kettőre hagyatkoznom amit azután rendeltem pluszban miután az első sikeresen eltörött.;)
 
No akkor már neked is sikerült,gratulálok:D.
Én mióta @eMZé felvilágosított azóta már úgy áztatom be a difit hogy nem babrálom a csövet,egyszerűen belelógatom egy jageres pohárba persze clorox van benne.
Ez egy éjszakát ázik aztán jöhet a délelőtti vízelőkészítőben lubickolás.Így nem kell arra a tartalék kettőre hagyatkoznom amit azután rendeltem pluszban miután az első sikeresen eltörött.;)
Igen, már én is kiterveltem, hogy legközelebb bem leszek ekkora baf.sz. :D
 
Mi a hiba a képen? :mad:

WP_20140706_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Gyonyoru jelenet volt :D leraktam az asztalra majd 3 masodperc mulva arrebbraktam, mert ugy ereztem nem volt jo helyen... Mint kesobb kiderult jo helyen volt az.. Atomjaira a jarolap zuzta, menthetetlen, ma mehetek az uj aldozatert :D
 
Vettem tegnap a garnélás nanora egy külső ragasztós hőmérő szalagot, mondván h ne foglalja teret,szőke nő létemre lehet h kinyírtam,bár nem hajlítgattam stb. elvileg ugye a megfelelő hőre el kellene színesednie a számozásnak de semmi,nem tudom mi baja lehet, valakinek valami tipp?
 
Vettem tegnap a garnélás nanora egy külső ragasztós hőmérő szalagot, mondván h ne foglalja teret,szőke nő létemre lehet h kinyírtam,bár nem hajlítgattam stb. elvileg ugye a megfelelő hőre el kellene színesednie a számozásnak de semmi,nem tudom mi baja lehet, valakinek valami tipp?
Lehet, hogy lement a skáláról a hőmérséklet? Nekem 30 fokig mérő volt, ami felfelé csalt kb 2 fokot, tehát 27-28 fokos víznél már "túlpörgött", nem mutatott semmit.
 
Ohyeeee, ma végre én is beiratkozhatok a lámatáborba. Sikerült "végre" a difimből kettőt csinálni. :p Jobb vagyok, mint David Copperfield. :D
Be kellett áztatnom domestosos vízbe és nekiálltam lehúzni a co2 csőről, és pikkk, az "U" alakú résznél ketté törött... Sajnos a javításhoz nem tudtam fecskendőt használni, (pedig az mindenre gyógyír) de azért egy műanyag csővel és egy darab co2 csővel megoldottam a problémát, amíg ide nem ér az utánpótlás.

Jó pár difimet törtem el én is a becsatlakozó U résznél.
Mikor húzod le a csövet, soha ne fogd a difit, csak a cső alatti részt! Így nem töröd el.
Felrakásnál ugyan ez a technika, de annyival egyszerűbb a dolog, hogy a csövet előtte forróvízben megmelegítem. Puhán fölcsúszik a difi nyakára...annyira szexuális :D
 
Lehet, hogy lement a skáláról a hőmérséklet? Nekem 30 fokig mérő volt, ami felfelé csalt kb 2 fokot, tehát 27-28 fokos víznél már "túlpörgött", nem mutatott semmit.
Hát nem tudom, a fűtő 25C-ra van állítva,a lakásban kevesebb van most, ugyhogy be-be kapcsol amíg kell, a másik akváriumban pontos volt, a szalag meg elvileg 16-30ig mérne...
 
Vettem tegnap a garnélás nanora egy külső ragasztós hőmérő szalagot, mondván h ne foglalja teret,szőke nő létemre lehet h kinyírtam,bár nem hajlítgattam stb. elvileg ugye a megfelelő hőre el kellene színesednie a számozásnak de semmi,nem tudom mi baja lehet, valakinek valami tipp?
Kezedet ráteszed, akkor sem színeződik annak hőjétől? Vagy esetleg egy kis jégkockás teszt . Amúgy ezek nem túl használható hőmérők, az üveg miatt ha jól tudom nem mindig a víz hőmérsékletét mutatja, főleg ha rásüt a nap.
 
Utoljára módosított:
Kezedet ráteszed, akkor sem színeződik annak hőjétől? Vagy esetleg egy kis jégkockás teszt . Amúgy ezek nem túl használható hőmérők, az üveg miatt ha jól tudom nem mindig a víz hőmérsékletét mutatja, főleg ha rásüt a nap.
Kézremelegre nem reagált, nap nem éri, az üveg is csak 3mm. Lehet jégkockát megpróbálom este.
 
Volt egy ősöreg, csöpögő, már beállíthatatlan csaptelepünk, gondoltam kicserélem. Csak egy pár milit kellett volna mozdítanom a Z idomon, de hát jól beletört a falba, mert már ez is időszámításunk előtti. Falbontás, a beletört menet szétfűrészelése, aztán kiderült, hogy az új z idom rövidebb, így az új csaptelepet csak nem tudtam felszerelni... Teljesen. :p
Most a melegvíz az új csapból jön, a hideg meg a régiből. De hát mi ez egy alig alvó kispapának?!

Le is fotóztam a müvem. Gondolkoztam, hogy ide rakjam fel, vagy a diy kókányba, de diy nincs benne, az akvarisztikához meg annyi köze van, hogy innen vételehtem a vizet a vízcseréhez. És akkor a fotó:

badyty2a.jpg
 
Back
Oldal tetejére