• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Laubuca dadyburjori

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Ma megláttam és megszerettem a következő halacskát:

Laubuca dadyburjori (régebben :Chela)
A ponyty félék családjába tartozik, azon belül a dániók közé sorolják.
Hossza 3-4cm a hím kissebb.
Színe: világos alapon arany, ezüst csík, középen csillogó kékkel, melyben pontok találhatóak, az úszók átlátszóak, a farokúszó sárgás lehet.
A mellúszó megnagyobbodott, melyel képes kiugrani a vízből.
Bajusza nincs szája felső állású.
1-3 évig él fogságban.
India dél-nyugati részén endemikus, 1952-ben írták le először.
Patakok, kis medencék lakója.
22-26C fokos, Ph:6-7,5, Gh:5-12nk, Kh:5-12nk vízben érzi jól magát.

Csapat hal.
90cm hosszú, fedett akváriumba ajánlott.
Tartása közepesen nehéz.
A középső és felső régió lakója.
Eleségként elfogad minden vízfelszínen úszó, jó minőségű, apró szemű élő, fagyasztot, száraz eledelt.

Tenyésztése:
Apró élő eleséggel tenyészkondícióba hozható.
Sűrűn növényesített kis medencébe kihelyezve, a levelek tetejére rakják a 40-50 apró ikrát, ikra falók.
2-3 nap után kelnek ki, 4-5 nap után úsznak el a kicsik, első táplálékuk ázalék álatkák.
Fontos a rendszeres vízcsere.
Lassan növekednek.

Ritkán kapható!

Imádnak csapatban az áramlatban úszni.
Egy jobb képet sikerült csak fél óra alatt készíteni:

IMG
 
Sziasztok!

Köszönöm Nigró a videót (láttam, csak nem tudom hogy kell áttenni)!

A halacslák jól vannak!
Már feltérképezték nagyjából az akváriumot, úgy-hogy kezdenek együtt úszni.
Etettem fagyasztott Cyklopsal, lemezes táppal, mindkettőt szívesen fogyasztották!
Eddig nem hallottam kopogni az üveg tetőt, vagyis még nem ugráltak (nem tűnnek annyira ijedősek)!

Szerintem méretükkel, viselkedésükkel, színeikkel, ideális lakói lehetnek egy növényes akváriumnak!

Remélem valaki rááll a tenyésztésükre és lehet kapni majd rendszeresen!
 
Sziasztok!

Nem bírtam magammal és vettem még tízet!

Az eltérő környezet miatt rögtön látszik a különbség: az itthoniak már az ezüstös alap helyett inkább aranyosra váltottak,
a közép kék csík és pöttyök is kékes-lilás színben játszanak!
Élénkek, kíváncsiak, nem válogatósak!
Az egyetlen hátrányuk hogy az én fotó technikámhoz túl gyorsak!
Többnyire a felső szinten mozognak, de néha az egész akváriumot teljesen beússzák!
Látok köztük rivalizáló, vagy násztáncot járó párokat is!

Egy szó mint száz, nagyon tetszenek nekem!
A.ttila
 
Sziasztok!

Három hét kellett mire színben összeért a két csapat.
Fantasztikus ahogy párban, kifeszített úszókkal, függőleges testhelyzetben táncolnak körbe-körbe!
Ha valakinek van még tapasztalata, kérem írjon róla!
Vagy ha jó fotókkal tud szolgálni, az is jöhet!

A.ttila
 
Sziasztok!

A teljes csapat meg van!
Eddig két naponta etettem Őket (együtt vannak néhány Black mollival), hogy ne szennyeződjön annyira a víz (belső szűrő).
De úgy látom nem jut mindenkinek elegendő (páran kicsit soványabbak - persze nem a mollik), ezért átálltam a napi etetésre.
Az alpszíne most már teljesen arany mindnek, nem tudnám megmondani melyikeket vettem később!
Rengeteget mozognak, de nem tűnnek idegesnek (nincs az a dániós vibrálás)!
Továbbra is tartom a véleményem, hogy ideális akvakertész halacsok!

A.ttila
 
Ezek azok a halacsok, amik a hálóban lévő aksiban úsznak? Mert, ha igen, akkor ajánlom bárkinek őket! Nagyon szépek és aktívak! ;)
 
Tényleg gyönyörűek, bár még nőniük kell kicsit. Remélem nem ugrálósak.
Egy 10-es csapatot hoztam a GA-ból a lilás szín nagyon szép rajtuk.
Attila hasznos volt a részletes beszámoló. Köszi ;)
 
Szia Dani!

Tényleg nagyon szépek!
Azt figyeltem meg, hogy amikor indul a világítás még világosabb az alapszínük és később aranyosodnak be.

Nekem fedett akváriumban vannak, így nem tudom kiugranak-e a nyitottból.
A hálószobában a ruhás komód tetején van a medencéjük, napi szinten vannak húzogatva a fiókok, de nem tapasztaltam semmilyen komolyabb megugrást náluk (lámpa kapcsolásnál sincs pánik), csak a sarokban tolonganak, hátha kapnak enni.

Remélem készítesz róluk jó képeket és teszel fel ide is párat (nekem nem sikerült értékelhető fotót készíteni)!

Kíváncsi vagyok hogy válnak be Nálad!

A.ttila
 
Köszi a választ. Nem rég értem haza, 2 napig egyedül voltak, de azt hiszem meg van mindig egyszer 9-et egyszer 10-et számolok :twisted:
Szépek, esznek is. Van belőlük kisebb meg nagyobb is de a színük egyforma.
 
Szia Dani!

Sikerült már jóképet lőnöd róluk!
Mert aki élőben látja itthon, nagyon oda van értük, de nem igazán tudom pózolásra bírni Őket a gép előtt!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Dani!

Sikerült már jóképet lőnöd róluk!
Mert aki élőben látja itthon, nagyon oda van értük, de nem igazán tudom pózolásra bírni Őket a gép előtt!

A.ttila

Nem, makróobi nélkül nehéz, az meg még nincs :)
 
Miután szemeztem vele a GA webshopban is és élőben is láthattam őket Attilánál (Kavicsos), hétfőn beszereztem őket, pontosan 7 darabot :D
Nagyon szép kis halacskák, nem félénkek, szépen belakják a 60l-es akváriumot. Vagy egyesével vagy 3-4-es csoportokban portyáznak, az aki aljától a tetejéig!
Ha benyúlok az akvába akkor csapatba verődnek, de nem szívbajosak ilyenkor sem :D Végül mióta megvannak, eltűntek a planáriák az akvárium faláról!!! :cool:
Hát ezek után nyugodtan mondhatom, hogy mindenkinek ajánlom ezt a gyönyörű kis halat :thumbup:
 
Sziasztok!

Nálam tegnap leikráztak az Anubiasok levelének tetejére!
Szép átlátszó milliméteres gömböcök, két levélen, kb. 20-20 db.
Mivel nem csináltam velük semmit ma reggelre eltüntek.

Ezek szerint a low-tech feltételeket mellett is jól érzik magukat ezek a halacsok, ha szaporodnak!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Nálam tegnap leikráztak az Anubiasok levelének tetejére!
Szép átlátszó milliméteres gömböcök, két levélen, kb. 20-20 db.
Mivel nem csináltam velük semmit ma reggelre eltüntek.

Ezek szerint a low-tech feltételeket mellett is jól érzik magukat ezek a halacsok, ha szaporodnak!

A.ttila

Gratulálok :) Mennyi idősek voltak? Kapnak valami különleges kaját (élő) vagy csak száraztáp?
 
Szia Dani!

Egy hét híján négy hónapja vannak nálam.
Méretükből itélve már kifejlettek voltak a megvásárlásukkor is.

Kétféle fagyasztottal etetek (Cyklops, Garnélás-spirulinás) és kétféle lemezessel (Vitakraft-Vita, Sera-Flora) napi egyszer, minden nap mással.
De nem célom a tenyésztésük, bár érdemes lenne.

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Dani!

Egy hét híján négy hónapja vannak nálam.
Méretükből itélve már kifejlettek voltak a megvásárlásukkor is.

Kétféle fagyasztottal etetek (Cyklops, Garnélás-spirulinás) és kétféle lemezessel (Vitakraft-Vita, Sera-Flora) napi egyszer, minden nap mással.
De nem célom a tenyésztésük, bár érdemes lenne.

A.ttila

Biztos fognak még ikrázni. Lehet lesz egy két szerencsés aki felnő.
Éni s napi egyszer etetek, cyclop-ezee, ADA AP1 Gold, és Tetra Rubin. Fagyi kaját nem kapnak, mert lejárt a szavatossága...
 
Sziasztok!

Ma este érdekes dolgot figyeltem meg a halakon!

Rendesen laza alakzatban, vagy szétszóródva úszkálnak, most viszont egy 10cm ármérőjű gömbön belül az aljzathoz közel álltak perceken keresztül!

Egy részük világosabb színre váltott mióta a dekorok többségét kivettem és a homok fehérlik alattuk!

Persze igazán jó képeket nem sikerült készíteni!
De megpróbáltam!

IMG


IMG


A.ttila
 
Back
Oldal tetejére