• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Nekem mindenhonnan esznek: a földre hullott garnélakaját és víz felszínén úszó lemezest is. Fagyasztottból a cyclops még ehető méret nekik, igaz, nálam is akkor ugranak rá jobban, amikor bekerül az áramlásba és "mozog". Hatan vannak 54 Lben, egyáltalán nem félénkek
Sajnos én nemtudok fagyasztott eleséghez jutni, csak szunyoglárvához és artemiához. Érdekes hogy neked felmennek, lehet hogy nálam túl erős világítás miatt félnek? :)
 
Nekem olyat csinálnak néha, bár ez a többi halra is igaz (rácsmintás páncélos, oto), hogy iszonyat sebességgel fellőnek a felszínre, aztán vissza.
Mintha "levadásznának" valamit...
Ilyenkor vajon mit csinálnak? :D
 
Ha a fakóbbak a nőstények, akkor nekem az 5-ből 3-4 nőstény van, és 1 vagy 2 hím.
De inkább 1 hím. A hatodik is hím volt szerintem.

A tied sokkal élénkebb színűek, főleg az alsó hátsó úszóikon. Szépek!
 
Ha a fakóbbak a nőstények, akkor nekem az 5-ből 3-4 nőstény van, és 1 vagy 2 hím.
De inkább 1 hím. A hatodik is hím volt szerintem.

A tied sokkal élénkebb színűek, főleg az alsó hátsó úszóikon. Szépek!
Szándékosan besikerültek :D A 32. oldal tájékán leírtam a küzdelmet, majd olvasd el. 4-2 arány jó, a lányok javára, de sztem még egy hím is megbirkózik velük. A tiéd hímnek tűnik. Az enyémek pedig azért ilyenek, mert 1, színfokozó tápot kapnak 2, épp ment a kakaskodás, ilyenkor színek felturbózva, uszonyok kifeszítve.
 
Nekem este szokták hajkurászni egymást. De nemigen van ikrázásra alkalmas hely, ahova bújni tudnának. Mondjuk van 2 eléggé megbokrosodott Crypto, de most akarom megnyírni.
Lehet veszek egy jávai mohát, bár nettó 30 literben nincs sok helyem.
 
Nekem egy ilyen, kerámiagyűrűn átfűzött és lazán összekötött jávai moha bokor volt a nagy aksiban. Így tudtam ki-be rakosgatni és kiszedni az ikrákat.
 

Attachments

  • IMG_20170214_214031.jpg
    IMG_20170214_214031.jpg
    110.6 KB · Megtekintések: 12
Már vagy két három napja én is csak a színesítőt adom nekik, mintha élénkebb színeket mutatnának. Amelyik eleve színesebb volt, az most sokkal szebb. A többin egyelőre nem olyan szembetűnő. Holnap megpróbálok venni én is egy ilyen jávai mohát, hogy legyen búvóhely. Elhelyezem elől, a szűrővel szembeni oldalon a sarokban. Mivel csak ott van hely [emoji16]
Ott majd meg is akarom ritkítani a cryptot, mert eléggé megbokrosodott [emoji5]
 
Meggyógyult a 2 Galaxy. [emoji106]

Azt vettem észre, hogy a Galaxyknak is kell a fény, hogy szép színesek legyenek.

A kezelőaksiban szinte színtelenre fakultak, de tegnap visszakerültek, és ma már régi színüket hozzák [emoji4]
Máskor is megfigyeltem már, hogy lámpakapcsolás előtt fakóbbak.
 
Sziasztok! Az a fehér rész mi lehet ott a farkánál. Nagyon szarul néz ki, mintha nem tudná mozgatni, rángatózva próbál úszni. Lehet hogy ott eltört a gerince? :( Szerintetek várjak még vagy vessek véget a szenvedésének? :( A kereskedésbe még nem volt ilyen, pécsről a ficánkából hoztam, utazás közben történhetett valami, vagy ahogy kivette? Mondjuk én a zacskóba még egészségesnek láttam. Lehet hogy a stressztől lebénult? Mondjuk a többi jól van, nem csak őt hoztam. IMG_20170418_200229.jpg
Bocs a gyenge képminőségért és az algáért.
 
Sziasztok! Próbálok a nyári melegre tervezni. Mi az a legmelegebb víz, amit kibír a galaxy? Melyik razbórafajták bírják a melegebb vizeket?
 
Sziasztok!
Két napja vettem 15db galaxyt.
Baromi félősek, 10 amano meg 10 oto van 240 literre sürű növényzettel.
Az istennek se birom előcsalni őket kajálni.
Van valami titok vagy legyek türelmes?
 
Majd maguktól előjönnek. De lehet sok nekik a fény az enyémek is elbújtak 80 wattnál 1w0 liternél 38 cm vízmagasságnál
 
Back
Oldal tetejére