• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Azok nagyon nagyok.Szerinted mit csináljak a középső rotalával?Annak a helyére talán?
Ne vedd ki. Nyírni kell, meg topolni engedd egy kicsit szét a töveket a kő mögött is, ha lehet. Ha mögötte van, akkor nem eszi meg a követ, csak keretezi. Elé tegyed a Lobeliat, (a 2 nagy kő közé) vagy valami alacsonyabb, eltérő levelűt. Azért írtam a lobeliát, mert az szép nagyobb kerek levelekkel is alacsonyan tartható, de lehetne Hydrocotyle is, a normál kerek levelű, lényeg, hogy kontraszt legyen a levelek alakjában.
 
Na ez mit jelent?
Tetejezni. A levágott részt visszaülteted. Lehet vele vátszani, hogy elé ülteted a frissen vágottnak és takarod a nyesést. 😃Mindent a látványért. 🙂 A legtöbb sztem nem mutat olyan jól vágás után, ezért egyszerűen az aljából nyesünk és utána visszaültetünk. Így kevésbé ágazik el, de mindig a növény legszebb része látszik.
 
Nyírás után a metszett szárakat vissza ülteted.
Tetejezni. A levágott részt visszaülteted. Lehet vele vátszani, hogy elé ülteted a frissen vágottnak és takarod a nyesést. 😃Mindent a látványért. 🙂 A legtöbb sztem nem mutat olyan jól vágás után, ezért egyszerűen az aljából nyesünk és utána visszaültetünk. Így kevésbé ágazik el, de mindig a növény legszebb része látszik.
Tetejét levágod és visszaülteted
Mekkora amatőr vagyok:ROFLMAO:.Erre nem jöttem volna rá magamtól.Mekkora húzás.Azt észre vettem hogy vágás után feketedik a teteje és ezt máshol nem láttam.A képen is látszik ilyen.Tehát ha jól értem.Alul elvágom és leültetem.Így a már szép felső rész fog látszani megfelelő magasságban.A bent lévő gyökerek nem okoznak gondot?
 
Jócskán belenyúltál az akvába, de csak visszaléptél: a kis utacska most sem vezet sehova, szép növényektől sikerült megválnod,
telepakoltad kövekkel, amitől még rendezhetetlenebb lett.
Ha jól emlékszem, még csak mostanában sikerült megszabadulnod az algáktól, ilyenkor átrendezni egy akvát, egyértelműen
algásodásveszélyt teremt. Az akvárium alakításában a fontolgatva előrehaladás az egyedüli jó megoldás, a kapkodás és durva beavatkozások
módszere : bukás.
 
Mázlista vagyok. Amúgy a teteje levágást és visszaültetést én is csináltam azért sűrüsödött be ennyire.Csak nem gondoltam volna hogy tőből kell (vagy kicsit feljebb).
nehogy tőből vágd ki XD növénytől függ, de a rotalának pl. a felső 2-4 cm tetejét szokták a régi elé ültetni :) nézzd meg a neten azt a növényt, amit szaporítani szeretnél, hogyan kell...
 
Jócskán belenyúltál az akvába, de csak visszaléptél: a kis utacska most sem vezet sehova, szép növényektől sikerült megválnod,
telepakoltad kövekkel, amitől még rendezhetetlenebb lett.
Ha jól emlékszem, még csak mostanában sikerült megszabadulnod az algáktól, ilyenkor átrendezni egy akvát, egyértelműen
algásodásveszélyt teremt. Az akvárium alakításában a fontolgatva előrehaladás az egyedüli jó megoldás, a kapkodás és durva beavatkozások
módszere : bukás.
Csak a pogostemont vettem ki.A többi maradt.A rolala greent csak ritkítottam és összébb nyomtam (csokor) hogy helyet adjak a wallichii-nak.Az út valóban nem vezet sehova de igazság szerint nem is tudom hova vezethetne.És csak egy követ raktam bele.A többi benne volt csak már nem látszottak mert bekebelezte a manado :) .Így összeségében nem érzem úgy hogy nagyon belenyultam a "rendszerbe".A kinézet meg valahogy nem akar összejönni.Bár most nekem jobban tetszik.Lehet hogy az ujdonság erejével hat.Az algák az előző akvában voltak.Igaz ebben is van egy kis zöld pont de dolgozom rajta hogy az se legyen.Köszönöm a kritikát oda fogok figyelni ezekre.
 
Csak a pogostemont vettem ki.A többi maradt.A rolala greent csak ritkítottam és összébb nyomtam (csokor) hogy helyet adjak a wallichii-nak.Az út valóban nem vezet sehova de igazság szerint nem is tudom hova vezethetne.És csak egy követ raktam bele.A többi benne volt csak már nem látszottak mert bekebelezte a manado :) .Így összeségében nem érzem úgy hogy nagyon belenyultam a "rendszerbe".A kinézet meg valahogy nem akar összejönni.Bár most nekem jobban tetszik.Lehet hogy az ujdonság erejével hat.Az algák az előző akvában voltak.Igaz ebben is van egy kis zöld pont de dolgozom rajta hogy az se legyen.Köszönöm a kritikát oda fogok figyelni ezekre.
Egyrészt a Pogostemon nagyon jól mutatott ott ahol volt, a Rotala összébbnyomása pedig megintcsak nem jó megoldás, amellett, hogy a jól
fejlődő növényeket sikerült megbolygatni. Az út általában a távolba vezet, :) eltűnik egy kanyarban, de itt egy kőnek megy. Egy út kialakításához
alaposan megtervezett scape-re van szükség, hogy valahogyan értelmezhető legyen.
Ha megnézed az eredeti és a mostani képet, látható, hogy a mostani zavarosabb, az eredeti letisztultabb volt, amit pár növény utólagos
behelyezésével remekül lehetett volna alakítgatni előnyére, különösebb átalakítások nélkül.
 
Én az ösvény problémát vhogy így oldanám meg. Paint power, sorry, csak felskicceltem. Hátsó kő picit balra el, így el tudod kanyarintani az ösvényt jobbra, a nagy csokor stem kétfelé szedve mehetne a két oldalára, így tudnál alkotni egy fókuszpont-félét. Az ösvény két oldalára kisméretű növény, Pl Marsilea crenata, ösvényt szegélyező kőre esetleg kis Riccardia... Jobb hátra meg mehetne valami magas még. Ez viszonylag kis "szétbombázással" járna, de sokat lendítene a dolgon.

skicc.jpg
 
Én az ösvény problémát vhogy így oldanám meg. Paint power, sorry, csak felskicceltem. Hátsó kő picit balra el, így el tudod kanyarintani az ösvényt jobbra, a nagy csokor stem kétfelé szedve mehetne a két oldalára, így tudnál alkotni egy fókuszpont-félét. Az ösvény két oldalára kisméretű növény, Pl Marsilea crenata, ösvényt szegélyező kőre esetleg kis Riccardia... Jobb hátra meg mehetne valami magas még. Ez viszonylag kis "szétbombázással" járna, de sokat lendítene a dolgon.

View attachment 149264
Szép megoldás lenne. Örülök, hogy nem én vezettem fel, mert nem vagyok ösvény szakértő. Valahogy az ösvény akar az ember lenni a kopozíciókban, ezért nem fog kikopni soha ez a téma az akvakertészetből. Belenyúlni a Teremtő nagy művébe, úgy, hogy azon ne rontsunk, hanem szebb, jobb, emberibb legyen, de mégis magmaradjon a természet zabolátlan vadsága is... Ez a nagyon nehéz.
 
Szép megoldás lenne. Örülök, hogy nem én vezettem fel, mert nem vagyok ösvény szakértő. Valahogy az ösvény akar az ember lenni a kopozíciókban, ezért nem fog kikopni soha ez a téma az akvakertészetből. Belenyúlni a Teremtő nagy művébe, úgy, hogy azon ne rontsunk, hanem szebb, jobb, emberibb legyen, de mégis magmaradjon a természet zabolátlan vadsága is... Ez a nagyon nehéz.
Szép gondolat, de ha belegondolsz, ez lehet akár egy kiszáradt patakmeder is, vagy egy völgy, ami végülis egyfajta betekintést nyújt
a keresztmetszetébe az egésznek, emellett remek részletek kialakítását teszi lehetővé. Végülis a perspektíva megjelenítése a fő célja,
amellett, hogy áttekinthetőséget és egy bizonyos rendezettséget ad a kompozíciónak.
 
Én az ösvény problémát vhogy így oldanám meg. Paint power, sorry, csak felskicceltem. Hátsó kő picit balra el, így el tudod kanyarintani az ösvényt jobbra, a nagy csokor stem kétfelé szedve mehetne a két oldalára, így tudnál alkotni egy fókuszpont-félét. Az ösvény két oldalára kisméretű növény, Pl Marsilea crenata, ösvényt szegélyező kőre esetleg kis Riccardia... Jobb hátra meg mehetne valami magas még. Ez viszonylag kis "szétbombázással" járna, de sokat lendítene a dolgon.

View attachment 149264
Nagyon nagyon köszönöm.Nagyon sokat segítettél.És jó a skicc is! Jobb hátul 13 cm van a vízszintig.Mit ajánlasz.
 
Utoljára módosított:
Szép megoldás lenne. Örülök, hogy nem én vezettem fel, mert nem vagyok ösvény szakértő. Valahogy az ösvény akar az ember lenni a kopozíciókban, ezért nem fog kikopni soha ez a téma az akvakertészetből. Belenyúlni a Teremtő nagy művébe, úgy, hogy azon ne rontsunk, hanem szebb, jobb, emberibb legyen, de mégis magmaradjon a természet zabolátlan vadsága is... Ez a nagyon nehéz.
Mint fentebb írtam nem ösvény vagy út volt a cél.Ez csak a bénázásom eredménye.Coller vázlatát megfontolom ha már így alakult.Most értettem meg hogy Lamascsi hogyan értette hogy az út a stemekbe vezet.Szegélynek lobeliát vagy Marsilea crenatat teszek.Mégegyszer köszönöm.
Ui.:Igazából tényleg nem akarok utat.
 
Mint fentebb írtam nem ösvény vagy út volt a cél.Ez csak a bénázásom eredménye.Coller vázlatát megfontolom ha már így alakult.Most értettem meg hogy Lamascsi hogyan értette hogy az út a stemekbe vezet.Szegélynek lobeliát vagy Marsilea crenatat teszek.Mégegyszer köszönöm.
Ui.:Igazából tényleg nem akarok utat.
Ahhoz képest, hogy nem akartál utat, mégis belefutottál egy olyan "jótanács" megvalósításába, hogy lett is utad, meg nem is, ami nemkissé zavarossá
teszi az egészet. Ahogy már írtam, ilyenkor, ha már fut az akva, algamentes, szépen fejlődnek a növényeid, nem szabad kapkodni, mert ezzel a legfontosabbat, az akvárium beálltságát, jó állapotát teszed nagy eséllyel tönkre.
Apróbb módosításokkal kell elérni, hogy a meglévő akva kifussa magát, és az így szerzett tapasztalatokat felhasználva lehet azután a
következő indítást végezni.
 
Ahhoz képest, hogy nem akartál utat, mégis belefutottál egy olyan "jótanács" megvalósításába, hogy lett is utad, meg nem is, ami nemkissé zavarossá
teszi az egészet. Ahogy már írtam, ilyenkor, ha már fut az akva, algamentes, szépen fejlődnek a növényeid, nem szabad kapkodni, mert ezzel a legfontosabbat, az akvárium beálltságát, jó állapotát teszed nagy eséllyel tönkre.
Apróbb módosításokkal kell elérni, hogy a meglévő akva kifussa magát, és az így szerzett tapasztalatokat felhasználva lehet azután a
következő indítást végezni.
Hogy lásd mennyire komolyan veszem a hozzászólásaidat elárulom hogy a pogostemon kivételét már meg is bántam (nem kellett volna az egészet) mert maradhatott volna a jobb felső sarokban.Az út vagy nem út gondolatmenetben is igazad van.Coller skicce tetszik és Zsoltibéka is a rotala szétszedését írta ha jól értelmeztem. Az út hatás csökkentésére Zsoltibéka javaslatából a lobelia ültetésre gondoltam a két (3) kő közé,előrébb pedig szegélynövény nélkül próbálnám hogy inkább mezőnek hasson és elengedném arra a monte carlot.A követ ami most a HM gyepet hivatott lezárni a HM közül vettem ki és terv szerint valóban térelválasztás lenne a feladata.Nagyon hiányzik a szín nekem az akvából,kéne még valami piros bele (mondjuk jobbra hátra),és ha lehetne a HM gyepbe is (ahonnan a követ kivettem).Remélem a plusz növény beültetések nem nagy változtatások és valószínűleg csak 3-4 hét múlva valósulnának meg.Én is megpróbáltam rajzolni egy kicsit :) .
 

Attachments

  • Átrendezés után.JPG
    Átrendezés után.JPG
    340.3 KB · Megtekintések: 25
Back
Oldal tetejére