• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Kérdés mindenkihez.Ha a csövekben lévő szerintem barna alga elkezdte önnálóan elhagyni a csöveket az jó jel?Kell valami beavatkozás?Nem szeretném szétszedni a szűrőrendszert.
én megtisztítanám, az áramlást erősen vissza tudja fogni. Amennyiben túlszűrésed van nem olyan nagy gond, de ha pont ki van számolva gond lehet, főleg a co2 terítésében.(ha nem egyenletes lehet algásodás)
 
én megtisztítanám, az áramlást erősen vissza tudja fogni. Amennyiben túlszűrésed van nem olyan nagy gond, de ha pont ki van számolva gond lehet, főleg a co2 terítésében.(ha nem egyenletes lehet algásodás)
Köszönöm.Túlszűrésem van így is félig el van zárva az áramlás szabályozó.Igazság szerint kicsit megszaladt a co2 és erősebbre állítottam az áramlást néhány órára hogy kikeverjem a gázt.Akkor indult meg.
 
Köszönöm.Túlszűrésem van így is félig el van zárva az áramlás szabályozó.Igazság szerint kicsit megszaladt a co2 és erősebbre állítottam az áramlást néhány órára hogy kikeverjem a gázt.Akkor indult meg.
Ez általában nem barnaalga, hanem szűrőbaktérium telepek, némi uszadékkal összeragadva.
Ha nem marad az akvában a növényeken, hanem tesz egy kört és kiköt a szűrőben, akkor nem gond.
Szűrő áramlást növelni pont emiatt sem ajánlott, vagy csak nagyon óvatosan, szakaszonként.
 
Ez általában nem barnaalga, hanem szűrőbaktérium telepek, némi uszadékkal összeragadva.
Ha nem marad az akvában a növényeken, hanem tesz egy kört és kiköt a szűrőben, akkor nem gond.
Szűrő áramlást növelni pont emiatt sem ajánlott, vagy csak nagyon óvatosan, szakaszonként.
Köszönöm.Remélem tesz egy kört.Nem szoktam változtatni az áramláson de ma muszáj volt.Most már jó a co2 szint vissza is állítottam az áramlást.
 
Szia Mindenkinek!
16 napja nem szóltam hozzá a saját (első) naplómhoz. Ennek oka elsősorban a sok elfoglaltság de más is volt.Elöször is az akva vízügyileg alakul.A növények bubiznak,a halak úszkálnak,a csigák másznak.Kinek mi a dolga.A másik ami miatt nem írtam ide hogy próbáltam képeket készíteni,de valahogy nem sikerült.Az elmúlt egy hétben ezt gyakoroltam.Volt egy nitrát kiugrásom aminek az okát arra vezetem vissza hogy megindultak a poloskák és többször találtam (garnélák álltal szétcincált) maradványokat az akvában ami nagyon sok plusz bomlásterméket adott az akvának.Őszintén megmondom a látvány nem hozta az elvártakat.Pontosabban másképp képzeltem el az egészet.Valami nem stimmel a kinézettel.Nagyon szívesen veszem ha segítetek kritikákkal (átrendezés,növények.....).Kapott egy kis fény fejlesztést szokásomhoz híven házilag.Most 3x24w-os cső megy 2 daylight és egy red eltolva a villágítási időt (1,5-5-1,5 óra).A csövek mögött lévő tükrök olyan sokat nem vernek vissza így úgy látom még mindig nem sok a fény plusz magasabra raktam és ha kell engedek rajta lejjebb.A növények aktívabban bubiznak.Ezt egyensúlyoztam a co2 adagolással.A fényképek plusz fény mellett készültek.Hétvégén tervezem megint megnyírni a HM-et,akkor majd látszanak már a kövek is.Hát akkor ljöjjön az akva és lakói. Az akva 05.26-os képen kicsit lett módosítva a programba.A 797-es eredeti felvétel.
 

Attachments

  • IMG_0854 1.JPG
    IMG_0854 1.JPG
    155.7 KB · Megtekintések: 75
  • akva 05.26 1.JPG
    akva 05.26 1.JPG
    360.3 KB · Megtekintések: 51
  • IMG_0797.JPG
    IMG_0797.JPG
    282.4 KB · Megtekintések: 49
  • IMG_0846.JPG
    IMG_0846.JPG
    281.1 KB · Megtekintések: 46
  • IMG_0855 1.JPG
    IMG_0855 1.JPG
    134.6 KB · Megtekintések: 69
Én nagyon nem értek ehhez, csak amit gondolok:

Nem segít, hogy nincs megemelve a tér
A stemek méretileg agyonnyomják a köveket mert aljától a tetejéig látszódnak
Baloldalon középig a stemek kvázi egy falat alkotnak
A középső út nagyon egyenes (meg kéne törni pár közepes kővel), és a stemekbe vezet

Ha megnézed a 846-os kép szerintem izgalmasabb nézetet ad, mint a 797es
 
Nem segít, hogy nincs megemelve a tér
Eredetileg meg volt.Ez a manado átka.
A stemek méretileg agyonnyomják a köveket mert aljától a tetejéig látszódnak
Baloldalon középig a stemek kvázi egy falat alkotnak
Középen a rotala így lett tervezve hogy egy kis árnyékot adjon az akvárium közepére.De valóban nem néz ki jól.A bal sarkot akartam bújkálónak.Kicsit nagyon sikerült eltolnom az egészet jobra.
A középső út nagyon egyenes (meg kéne törni pár közepes kővel), és a stemekbe vezet
Igazság szerint az nem út hanem egy "mező" ami a kövek közti nyiladékba végződik (anubias). Viszon igazad van lehetne út is.Kipróbálom hogy ha a HM-et lezárom egy kővel (balról-jobra ferdén) akkor mi változik.Jobb hátulról kivenném a pogostemont az segítene az öszképen?A helyére menne egy kő,mögé talaj,bele meg valami pici.A két nagy követ nem mozgatnám.Szerintem holnap photoshoppolok:).És köszönöm a tanácsokat.
 
Eredetileg meg volt.Ez a manado átka.

Középen a rotala így lett tervezve hogy egy kis árnyékot adjon az akvárium közepére.De valóban nem néz ki jól.A bal sarkot akartam bújkálónak.Kicsit nagyon sikerült eltolnom az egészet jobra.

Igazság szerint az nem út hanem egy "mező" ami a kövek közti nyiladékba végződik (anubias). Viszon igazad van lehetne út is.Kipróbálom hogy ha a HM-et lezárom egy kővel (balról-jobra ferdén) akkor mi változik.Jobb hátulról kivenném a pogostemont az segítene az öszképen?A helyére menne egy kő,mögé talaj,bele meg valami pici.A két nagy követ nem mozgatnám.Szerintem holnap photoshoppolok:).És köszönöm a tanácsokat.
Nekem tetszik. Iwagumi-nak amúgyis kissé uncsi lett volna a scape, így meg átalakult valamiféle növényessé, ami dekoratívabb, mint korábban volt.
Ezt még menet közben lehet majd alakítgatni. Némi algatámadási veszélyt jobboldalt a frontnál vélek látni, ha igaz, ez okozhat még
gondot esetleg, de szerintem előnyére változott az akva!
 
Nekem tetszik. Iwagumi-nak amúgyis kissé uncsi lett volna a scape, így meg átalakult valamiféle növényessé, ami dekoratívabb, mint korábban volt.
Ezt még menet közben lehet majd alakítgatni. Némi algatámadási veszélyt jobboldalt a frontnál vélek látni, ha igaz, ez okozhat még
gondot esetleg, de szerintem előnyére változott az akva!
Köszönöm
 
Én nagyon nem értek ehhez, csak amit gondolok:

Nem segít, hogy nincs megemelve a tér
A stemek méretileg agyonnyomják a köveket mert aljától a tetejéig látszódnak
Baloldalon középig a stemek kvázi egy falat alkotnak
A középső út nagyon egyenes (meg kéne törni pár közepes kővel), és a stemekbe vezet

Ha megnézed a 846-os kép szerintem izgalmasabb nézetet ad, mint a 797es
1-2 crypto bokor nem ártana. (nekem ők a kedvenceim, bocsi😃) Vagy a 2 kő közé, vagy a baloldali mellé. Mondjuk cryptocoryne albida brown, vagy valami hasonló. Ezekkel eltakarhatnád a szintkülönbség hiányát. Igazából sok az egyforma zöld. Színt bele! Van több árnyalat még a zöldek közt is. (Aztán ne csodálkozz, ha átmegy holland stílusba... 🤣🤣🤣)
Manado nehéz téma. Nekem az vált be, hogy ültetek egy masszív növényt, ami mögé később tudok tölteni újabb talajemelést, a gyökerek tartják az emelkedőt. Erre a crypto azért jó, mert nagyon brutál gyökérrendszert fejleszt. Hátrány, hogy ott is előbújik, ahol nem szeretnéd. Valamit valamiért. 😉
 
1-2 crypto bokor nem ártana. (nekem ők a kedvenceim, bocsi😃) Vagy a 2 kő közé, vagy a baloldali mellé. Mondjuk cryptocoryne albida brown, vagy valami hasonló. Ezekkel eltakarhatnád a szintkülönbség hiányát. Igazából sok az egyforma zöld. Színt bele! Van több árnyalat még a zöldek közt is. (Aztán ne csodálkozz, ha átmegy holland stílusba... 🤣🤣🤣)
Manado nehéz téma. Nekem az vált be, hogy ültetek egy masszív növényt, ami mögé később tudok tölteni újabb talajemelést, a gyökerek tartják az emelkedőt. Erre a crypto azért jó, mert nagyon brutál gyökérrendszert fejleszt. Hátrány, hogy ott is előbújik, ahol nem szeretnéd. Valamit valamiért. 😉
Sajnos a cryptokat nem igazán szeretem,volt az előzőben és ebbe már direkt nem raktam vissza.Színt én is akartam bele vinni.A bal oldalon lévő wallichii elvileg pirosas de még zöld nálam.A sarokban lévő vietnam is rózsaszínes kéne hogy legyen.Most hogy több a fény remélem el kezdenek színesedni. Bucékra gondoltam a középső területre.Abból is van pirosas csak nem tudom hogy mekkora a mérete.A manado emelési módszere nagyon ötletes és jó.Ki fogom próbálni.
 
Én nagyon nem értek ehhez, csak amit gondolok:

Nem segít, hogy nincs megemelve a tér
A stemek méretileg agyonnyomják a köveket mert aljától a tetejéig látszódnak
Baloldalon középig a stemek kvázi egy falat alkotnak
A középső út nagyon egyenes (meg kéne törni pár közepes kővel), és a stemekbe vezet

Ha megnézed a 846-os kép szerintem izgalmasabb nézetet ad, mint a 797es
Mivel tőled kaptam egy jó kritikát ezért neked mutatom meg elöszőr.Photoshopp helyett a tettek mezejére léptem.Ez lett a végeredmény.Nekem tetszik
szerintem előnyére változott az akva!
Remélem erre is ezt írod.
1-2 crypto bokor nem ártana. (nekem ők a kedvenceim, bocsi😃) Vagy a 2 kő közé, vagy a baloldali mellé. Mondjuk cryptocoryne albida brown, vagy valami hasonló. Ezekkel eltakarhatnád a szintkülönbség hiányát. Igazából sok az egyforma zöld. Színt bele! Van több árnyalat még a zöldek közt is. (Aztán ne csodálkozz, ha átmegy holland stílusba... 🤣🤣🤣)
Manado nehéz téma. Nekem az vált be, hogy ültetek egy masszív növényt, ami mögé később tudok tölteni újabb talajemelést, a gyökerek tartják az emelkedőt. Erre a crypto azért jó, mert nagyon brutál gyökérrendszert fejleszt. Hátrány, hogy ott is előbújik, ahol nem szeretnéd. Valamit valamiért. 😉
Cryptót még mindig nem szeretnék de a holland stílus is tetszik.Egyenlőre maradok a kövesnél.Jobb hátra majd szeretnék valamit ami bírja a fényt és jól mutat magasan.
 

Attachments

  • Átrendezés után.JPG
    Átrendezés után.JPG
    274.8 KB · Megtekintések: 52
Azt elfelejtettem hogy kritikákat továbra is nagyon szívesen fogadok bárkitől.
Nekem bárhogy tetszik, csak sok növény legyen benne és kevés alga. :)
Na jó, ne legyen az a látszat, mintha nem is érdekelne: az a nagy csokor Stem ott középen, hát, nem is tudom, ha ez a mi ráhatásunkra született,
akkor inkább ne hallgass senkire. :)
 
Utoljára módosított:
Cryptót még mindig nem szeretnék de a holland stílus is tetszik.Egyenlőre maradok a kövesnél.Jobb hátra majd szeretnék valamit ami bírja a fényt és jól mutat magasan.
Esetleg valami pirosabb levelű Echinodorus jobb hátra? A két kő közé, a sztemek elé pedig Lobelia cardinalis? (annak a kerek levelei miatt.)
 
Back
Oldal tetejére