• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Hogy lásd mennyire komolyan veszem a hozzászólásaidat elárulom hogy a pogostemon kivételét már meg is bántam (nem kellett volna az egészet) mert maradhatott volna a jobb felső sarokban.Az út vagy nem út gondolatmenetben is igazad van.Coller skicce tetszik és Zsoltibéka is a rotala szétszedését írta ha jól értelmeztem. Az út hatás csökkentésére Zsoltibéka javaslatából a lobelia ültetésre gondoltam a két (3) kő közé,előrébb pedig szegélynövény nélkül próbálnám hogy inkább mezőnek hasson és elengedném arra a monte carlot.A követ ami most a HM gyepet hivatott lezárni a HM közül vettem ki és terv szerint valóban térelválasztás lenne a feladata.Nagyon hiányzik a szín nekem az akvából,kéne még valami piros bele (mondjuk jobbra hátra),és ha lehetne a HM gyepbe is (ahonnan a követ kivettem).Remélem a plusz növény beültetések nem nagy változtatások és valószínűleg csak 3-4 hét múlva valósulnának meg.Én is megpróbáltam rajzolni egy kicsit :) .
Köszi, próbáltam általános alapelveket (újra) megfogalmazni.
Ha más topikokat is olvasgatsz, mindezeket visszaigazolva fogod majd látni.
Szóval: fontolgatva haladás, és az a sokat emlegetett türelem...
 
Hát nem is tudom merjek-e itt panaszkodni de nem bírom ki.Rendeltem növényt nem a GA-ból.Hát nem semmi csomagot kaptam.Az alternanthera reinickii mini 40 cm hosszú volt.Nem tudom mekkora lehet itt a nem mini.A micranthemum monte carlo levelei az eddigiekhez képest akkora volt mint egy cintányér.Abba sem vagyok biztos hogy valóban monte carlo.A lobelia cardinalis mini alatt már nem volt zselé amikor kivettem a dobozból.A ludwigia repens rubin egész jónak tünt de több helyen feketedett a gyökerénél és ahol elvágták.Csak annyit tudok mondani hogy így jártam és remélem rendbe jönnek azért a növények.A monte carlora nagyon kiváncsi vagyok.Lehet hogy hoz majd kissebb leveleket? Balra az eddigi mc jobbra a ma ültetett.A képek nem lettek túl jók mert tiszta ideg voltam.
 

Attachments

  • Alternanthera reinickii mini.JPG
    Alternanthera reinickii mini.JPG
    482.8 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_1324.JPG
    IMG_1324.JPG
    212.2 KB · Megtekintések: 32
Hát nem is tudom merjek-e itt panaszkodni de nem bírom ki.Rendeltem növényt nem a GA-ból.Hát nem semmi csomagot kaptam.Az alternanthera reinickii mini 40 cm hosszú volt.Nem tudom mekkora lehet itt a nem mini.A micranthemum monte carlo levelei az eddigiekhez képest akkora volt mint egy cintányér.Abba sem vagyok biztos hogy valóban monte carlo.A lobelia cardinalis mini alatt már nem volt zselé amikor kivettem a dobozból.A ludwigia repens rubin egész jónak tünt de több helyen feketedett a gyökerénél és ahol elvágták.Csak annyit tudok mondani hogy így jártam és remélem rendbe jönnek azért a növények.A monte carlora nagyon kiváncsi vagyok.Lehet hogy hoz majd kissebb leveleket? Balra az eddigi mc jobbra a ma ültetett.A képek nem lettek túl jók mert tiszta ideg voltam.
szerintem meg örülj, hogyilyen nagy :) több kis részre lehet osztani, sűrűbben ültetni :p
 
Az új jobb kondiban van mint a régi. A montecarlo szereti a vastag tápot, gazdag CO2 szintet és a sok fényt. Akkor vannak ilyen nagy levelei.
Ez egy nagyon hasznos információ volt.Akkor ekkorának kell lennie a levelének és ilyen világosnak?Eddig vékonyan tápoztam max. 10-1ppm n-p (vízcsere elött).Co2 álltalában 30 körül van.Fény egy hete lett fejlesztve.Néztem smidalbert8 akvájában is aprólevelü az mc.A tápozáson szeretnék majd egy picit emelni mert úgy néz ki hogy beállt az akva már nem halmozódik a nitrát így a héten már csak 5-6 ppm-eket mértem.

 
Néztem smidalbert8 akvájában is aprólevelü az mc.A tápozáson szeretnék majd egy picit emelni mert úgy néz ki hogy beállt az akva már nem halmozódik a nitrát így a héten már csak 5-6 ppm-eket mértem.
Nála nem MC (Monte Carlo) hanem HC (Hemianthus Callitrichoides - Cuba) van, az sokkal kisebb levélméretű.
A zselés MC igen jó kondiban volt szerintem, emersként nagyobb levelei vannak. Amint megszokja a víz alatti létet ill. besűrűsödik, akkor más hatása lesz. Viszont a másik növény biztos nem Reineckii mini, valami keveredés lehetett. Reineckii minit szerintem cserepesként nem is árulnak, ez talán Alternanthera roseafolia lehet.
Feljebb írtad szeretnél pirosas H'ra-t és Wallichii-t...ezekhez mindenképp alacsony nitrát szint fog kelleni. 5 körül, vagy még inkább 0-5 közt. Teljesen más jellegű tápozást kíván, gyökér felől jó táptalajjal és/vagy talajkapszulákkal-talajtablettákkal.
10 vagy afölötti nitrátnál ezek a növények narancssárgásak lesznek, ami amúgy szerintem ugyanúgy szép, csak más:)
 
Nála nem MC (Monte Carlo) hanem HC (Hemianthus Callitrichoides - Cuba) van, az sokkal kisebb levélméretű.
A zselés MC igen jó kondiban volt szerintem, emersként nagyobb levelei vannak. Amint megszokja a víz alatti létet ill. besűrűsödik, akkor más hatása lesz. Viszont a másik növény biztos nem Reineckii mini, valami keveredés lehetett. Reineckii minit szerintem cserepesként nem is árulnak, ez talán Alternanthera roseafolia lehet.
Feljebb írtad szeretnél pirosas H'ra-t és Wallichii-t...ezekhez mindenképp alacsony nitrát szint fog kelleni. 5 körül, vagy még inkább 0-5 közt. Teljesen más jellegű tápozást kíván, gyökér felől jó táptalajjal és/vagy talajkapszulákkal-talajtablettákkal.
10 vagy afölötti nitrátnál ezek a növények narancssárgásak lesznek, ami amúgy szerintem ugyanúgy szép, csak más:)
Köszönöm.Igen a pirosság miatt akarom lent tartani a nitrátot.Talajkapszulázok.Most nézem hogy tényleg cuba van abban az akvában.Ezt jól benéztem.
 
Segítség baj van!Szabadnapos vagyok gondoltam nézek egy vízparamétereket.Hát meglepődtem.
Fe:0,05 ennyi szokott lenni
Po4: 0,7 ami azt jelenti hogy alig fogyott
No3:18 vasárnap vízcsere után 3ppm volt.Azóta 4,5ppm lett belerakva.Honnan lett + 10 ppm nitrátom.
Amik történtek:Vízcsere elött megnyírtam a HM-et rendesen és a rotalákat is (green és vietnam) visszavágtam felére.Raktam talajkapszulát minden hova a stemek alá (10db összesen).Van egy csiga ami napok óta nem mozog (siskak) de nem tudom eldönteni hogy él-e még.
Amire gondolok:Manado az aljzat ami elég laza, lehet hogy a kapszulák oldódtak vissza?
A vágás miatt átmenetileg leálltak a növények és nem veszik ki a nitrátot? (matematikailag nem jó)
Elpusztult élőlények bomlásából keletkezik a nitrát.
Mit csináljak?Macro stop?Vízcsere?Vagy egyszerre mindent?
 
Segítség baj van!Szabadnapos vagyok gondoltam nézek egy vízparamétereket.Hát meglepődtem.
Fe:0,05 ennyi szokott lenni
Po4: 0,7 ami azt jelenti hogy alig fogyott
No3:18 vasárnap vízcsere után 3ppm volt.Azóta 4,5ppm lett belerakva.Honnan lett + 10 ppm nitrátom.
Amik történtek:Vízcsere elött megnyírtam a HM-et rendesen és a rotalákat is (green és vietnam) visszavágtam felére.Raktam talajkapszulát minden hova a stemek alá (10db összesen).Van egy csiga ami napok óta nem mozog (siskak) de nem tudom eldönteni hogy él-e még.
Amire gondolok:Manado az aljzat ami elég laza, lehet hogy a kapszulák oldódtak vissza?
A vágás miatt átmenetileg leálltak a növények és nem veszik ki a nitrátot? (matematikailag nem jó)
Elpusztult élőlények bomlásából keletkezik a nitrát.
Mit csináljak?Macro stop?Vízcsere?Vagy egyszerre mindent?
Részleges vízcsere lehet, de a 18ppm nitrát még nem olyan borzasztó magas. 30ppm felett azért már erősen aggódnék. A talajkapszula(gondolom Tropica) nem lehet gond, Manadoval se. Eleve olyan típusú granulátum van benne, mint a kertészeti osmocote bogyók, csak lassan, egyenletesen ereszti magából a tápot, akkor sem szokott nagy gázt okozni, ha kicsit feljebb kerül a talajfelszínhez. Egy kicsit vissza vehetsz a makroból, amíg nem látod, hogy a sztemek ismét beindulnak. 🙂
 
Részleges vízcsere lehet, de a 18ppm nitrát még nem olyan borzasztó magas. 30ppm felett azért már erősen aggódnék. A talajkapszula(gondolom Tropica) nem lehet gond, Manadoval se. Eleve olyan típusú granulátum van benne, mint a kertészeti osmocote bogyók, csak lassan, egyenletesen ereszti magából a tápot, akkor sem szokott nagy gázt okozni, ha kicsit feljebb kerül a talajfelszínhez. Egy kicsit vissza vehetsz a makroból, amíg nem látod, hogy a sztemek ismét beindulnak. 🙂
Köszi.Nekem azért magas mert 5-10 közé maximalizáltam ami múlt hétig működött is.Az arány miatt aggódom jobban.A makro visszavétel nálam azt jelenti hogy kihagyok egy-egy napot.És tényleg a fő kérdés hogy honnan van +10 ppm nitrát .
 
Segítség baj van!Szabadnapos vagyok gondoltam nézek egy vízparamétereket.Hát meglepődtem.
Fe:0,05 ennyi szokott lenni
Po4: 0,7 ami azt jelenti hogy alig fogyott
No3:18 vasárnap vízcsere után 3ppm volt.Azóta 4,5ppm lett belerakva.Honnan lett + 10 ppm nitrátom.
Amik történtek:Vízcsere elött megnyírtam a HM-et rendesen és a rotalákat is (green és vietnam) visszavágtam felére.Raktam talajkapszulát minden hova a stemek alá (10db összesen).Van egy csiga ami napok óta nem mozog (siskak) de nem tudom eldönteni hogy él-e még.
Amire gondolok:Manado az aljzat ami elég laza, lehet hogy a kapszulák oldódtak vissza?
A vágás miatt átmenetileg leálltak a növények és nem veszik ki a nitrátot? (matematikailag nem jó)
Elpusztult élőlények bomlásából keletkezik a nitrát.
Mit csináljak?Macro stop?Vízcsere?Vagy egyszerre mindent?
18-as nitrát szint még nem vészes. Szerintem nem kell ezt túlbonyolítani :) Arra tippelnék, hogy a nyírási sokk miatt egy kicsit megtorpantak a növények. Ha sok növényt kivettél, akkor eleve kevesebb tápanyag kell nekik. A csigád lehet, hogy már nem él. Ha kiveszed és megszagolod, könnyen meg tudod állapítani :) Egy gyűszűnyi méretű test bomlásától nem fog megborulni az akvárium.
 
Back
Oldal tetejére