• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Köves 64 l

Sziasztok! Tegnap mertem foszfat szintet és az indikátor színe nem kék hanem sárga lett.tapasztalt már valaki ilyet?
 
Sziasztok! Elkezdtem adagolni a foszfatot mert a köveken erősen van zold pontalga.5ml tettem bele.az lenne a kérdésem hogy az 5 ml mehet most napi szinten vagy ez heti 5 ml legyen?
 
Nem tudod, hogy jo-e a teszted es adagolni kezdesz. Ez nem tul okos. Miert nem mered meg a tomeny foszfatot? Ha arra sem szinezodik el rendesen, rossz a teszted, szerezz ujat es a tenyleges foszfat szerint adagolj.
 
Bonts ki egy konzervet, ami meg evekig jo, hagyd kint ket hetig es edd meg, mert a szav ideje meg ok. Vegyel ki a hutobol egy joghurtot hagyd kinn 2 napig. Tegyel be egy banant 2 napra a hutobe. Szorj peneszgombat sajtra. Barmitol tonkremehet: tul magas homerseklet, tul alacsony, beposhad, belekerul valami amivel reagal stb. Miert kene tudnunk? De a fontosabb kerdes, hogy bar van lehetoseged ellenorizni, megsem teszed, hanem a palackon levo datumra hivatkozol, hogy aszerint jo. Esetleg ne lepodj majd meg, ha egyre kevesebben fognak majd segiteni.
 
Sziasztok! Ma kitakarítottam a szűrőt mert már nagyon koszos volt,és megjött a PO4 tesztem is így a mérés után(0,4 ppm) adtam hozzá plusz foszfatot 6,4 ml-t.Tettem a szurobe purigent,és a köveket is letakaritottam.View attachment 86223
Jol olvasom, 6.4ml foszfatot adagoltal pluszba? Nem lesz egy kicsit sok? Mondjuk nem tudom mekkora az akvad, igy fotorol 60liter korulire saccolom... a tobbi ertekeid milyenek? Azert ovatosan a foszfattal, mert konnyen at lehet esni a tuloldalra..o_O
 
1 körüli értékre szeretném felvinni,elvileg ez 0.5 ppm-et emel rajta,de naponta tervezem hogy mérem a foszfatot.a vas az 0.4 volt a kálium pedig 15 felett van.nitrat teszt érkezik hamarosan.
 
A Prime sem az ammoniat sem a nitritet nem csokkenti, csak a "mergezoseguket". Mindkettot a gyakori (50%-os) vizcserekkel tudod kordaban tartani az inditas elejen, foleg aktiv talaj mellett. Sokat tud meg az is segiteni, ha adagolsz indito bacikulturat (ajanljuk a Dennerle rapid startot, bar nem olcso nagyon hatekony) illetve telepitesz uszonovenyeket.
Az úszó növény miért jó ebben az esetben?
 
Back
Oldal tetejére