• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő növényes akvárium

htibi87

Kertész szaki
Sziasztok
Végre sikerült összeállítani az első növényes akváriumomat!
Apránként mindent beszereztem hozzá!A hétvégén a fiúkat is meglátogattam és a hiányzó dolgokkal összeállt végre a dolog a kezdéshez!

Pár sor az akváriumról:

64x26x33(h-sz-m)
A hátoldalra öntapadós tejüvegfóliát ragasztottam!

A világítást 2db T5 HO F24W/865 daylight 6500K 16x549mm fénycső végzi.
A szűrésről egy Tetratech EX700 külső szűrő gondoskodik, még a gyári ki és befolyóval üzemel, amíg nem érkezik meg a Lily Pipe szettem!
A szűrőanyagok cserélve lettek a következőre:
Alul megmaradtak a gyári kerámiagyűrűk, felette két kosárban siporax van, és legfelül pedig Seachem Purigen és perlonvatta!
CO2: 5kg palack, ada visszafolyásgátló és co csövek, és Festo mágnesszelep nyomásszabályzóval,buborékszámlálós diffúzor, drop checker ada indikátoroldattal!
Táptalaj: Tropica Substrate növényi táptalaj - 2,5 liter.
Általános aljzat: Environment Aquarium Soil aljzat - 9liter.
Tápozás: Green Aqua MACRO növénytáp
Green Aqua MICRO növénytáp
Easy Carbo

Növények: Anubias barteri var. nana
Alternanthera reineckii 'Mini'
GA Eleocharis aciucilaris
Elatine Hydropiper


Élőlények: Még egyenlőre nincsenek! A tervek szerint: Oto, neonok, garnélák.


Egyenlőre a Világítás reggel 9:00 tól délután 15:00 ig , a CO2 reggel 8:00 tól délután 14:00 ig megy!
A tápozást még nem kezdtem el, ebben a segítségeteket szeretném kérni, hogy mikortól mehet majd!

Pár kép a közel 1 napos akváriumról!
Az ültetésről sajna nincs képem, mert nagyon ideges voltam mire rájöttem, milyen mélyre hogyan nyomjam le a növényeket, hogy utána ne a víz tetején lebegjenek. :)
 
Utoljára módosított:
P1010182_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1010183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1010185_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1010186_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1010194_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szép de én a helyedbe az elatinet ami valójában monte carlo ha a ga tropicását vetted szálanként ültettem volna el.Meg az anubiast se merném a tűző fényre olyan magasan felrakni lehet algás lesz az elején főleg.
 
Szép de én a helyedbe az elatinet ami valójában monte carlo ha a ga tropicását vetted szálanként ültettem volna el.Meg az anubiast se merném a tűző fényre olyan magasan felrakni lehet algás lesz az elején főleg.
Szálanként? Még lehet most is csinálnám :)
De néztem egy videót, amin kis csomókat ültettek belőle. :)
A legmagasabb anubias le kerül majd a talajra holnap :)
 
A tápozás mikor indulhat el?
A jelenleg a co2 kikapcsolása óta 6 óra telt el az lehet, hogy kevés ideig adagolok, mert már kezd sötétedni a drop checker.
 
a szalankenti ültetést azért mondtam mert nagyon sokan ugy csinaljak sokkal hamarabb benövi a helyet ugy én ismég csak nézelődő vagyok egyébként a növényes akvarisztikában ezeket nekem is mondták egyenlöre nincs tapasztalatom
 
Való igaz, nagyon egybe van az elatine, szedd egy kicsit jobban szét. Ha nem is szálanként, de pár szálanként. ;) Tápozni reggel is jó, én mielőtt indulok melóba akkor nyomok bele. :)
 
A tápozás mikor indulhat el?
A jelenleg a co2 kikapcsolása óta 6 óra telt el az lehet, hogy kevés ideig adagolok, mert már kezd sötétedni a drop checker.
Ez most nem értem, a drop checkernek semmi köze a tápozáshoz. A CO2 világítás előtt indul, mégpedig annyival (ezt ki kell kísérletezni), hogy amikor a világítás felkapcsol lime zöld legyen a DC. Nem sárga!!! Csak lime zöld. :) A világítás kikapcsolása előtt egy kicsivel vagy vele együtt kikapcsol a co2.
 
A tápozást máris toljad! Ahogy van világítás a növényeknek kell a táp is, bár az elején csak a gyökérzet megerősítésével foglalkoznak, de nem fognak szólni, ha azzal már készen vannak. :))
Szóval full táp mehet. A vízcseréket ne hanyagold el, mert az most kritikus. Minél többször csináld ha tudod az első 2 hétben.
1 apró észrevétel: a nagy hőmérő helyett szereznék egy nanot ebből. Minimális összeg.
Az esőztetőd eléggé mozgatja és csobogtatja a felszínt ahogy látom. Ha szeretnél spórolni a co2-vel, és nem akarod, hogy este nagyon hamar elillanjon a gáz az akvából, akkor ne mozgasd ennyire a felszínt. Sőt, amíg halak nincsenek benne, egyáltalán nem mozgatnám a felszínt.
 
Ehh... pff..
Legközelebb vállalható reklámfotókat tegyél fel :( a táptalajt nem jól helyezted a talaj alá.
Így kellet volna neki kinézni(pár kép az akvaristán lévő albumomból):
P1000736.JPG

P1000738.JPG

P1000740.JPG

P1000742.JPG

P1000745.JPG

Hogy miért nem jó a te verziód, olvass utánna.(és mindenki, mielőtt indit egy akit)én is ezt tettem anno:whistle: és még most is :whistle:(szerencsére, most olyan laza a melóm, hogy tavasz óta az összes hsz-t olvastam:D)
 
Ez a tropicás bajt csinál ha a széleken víz éri ugye?A gas profik amikor zsédának raktak össze akit akkor hallottam ezt ha jól emlékszek.Javítsatok ki ha nem így van :D
 
A lényeg hogy bármilyen táptalajt teszel be húzd el 2-3 centire az aki szélétől és takard be az egészet legalább 5 cm talajjal, hogy az áramló víz ne tudja közvetlen kimosni.
 
Szép nagyon! Én pl nem tápoztam vagy 2 hétig majd csak utána mert elég a táptalajba. Még annyit csinálhatnál hogy a kifúlyót rakd az akvárium másik végibe.
 
A táptalajt sajna elrontottad,de szerintem ez főleg esztétikai problémát fog jelenteni,nagyon nem kell stresszelni rajta.A világítás,co2 időzítésed jó.Mivel nem aktív a talajod,így mehet az elejétől az ajánlott tápozás(mivel nincsenek stem növényeid ezért talán kevesebb,vagy szerezz olcsó hínár féléket,amiket később eltávolítasz.hogy miért?lsd fórum:p)ha elatine-d lenne akkor azt mondanám kuka ez az ültetés,de mivel ez csak monte carlo(bocs én nem szeretem:)) ezért nem gáz.sok helyen láttam így indítani,de azért ha van kedved nyugodtan szétkaphatnád őket legalább 4-be.Nagyobb területet lefed,gyorsabban indul meg,hamarabb lesz gyeped.
Még egy észrevétel ami kifejezetten szubjektív.Az anubiasokat túl nagynak érzem.Elég érdekes fát sikerült szerezned,sok finom részlet van benne,amit kisebb növényekkel(anubias jó elképzelés,csak kisebb fajta) jobban tudnál hangsúlyozni.
Az első két hétben javasolnám a két napi 40-50%-os vízcserét,főleg így hogy a táptalaj jobban bemosódhat és nincs is mi felvegye a tápanyagokat.(szerezz olcsó stemeket,itt vagy főleg akvaristán mindig hegyekben kínálják egy pengő húsz fillérért)
 
Köszi nektek!
Kicsit szétszedtem jobban a gyepet már!
Az anubias lekerült a fáról a fa tövébe egyenlőre és elindult a tápozás is!
A co2 a világítás felkapcsolása előtt már 2 órával üzemel, túl sötét volt még a drop checker mire a világítás felkapcsolt!
 
Back
Oldal tetejére