• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Két kő... egyensúlyban - 64l - low-tech

Köszi, akkor lehet én is megpróbálom, csak eddig féltem, mert én is csapvizes vagyok még. :)
Persze, javaslom hogy próbáld ki. Egyszer élünk!
Lesz vele feladat, ami 'monoton', de élvezetes rutinná válik. Szeritnem Ősszel érdemes nekikezdeni, amikor már nem szép kint az idő.

Ha bármiben tudok segíteni csak szólj egy PÜ-ben.
Nekem Low-tech, összefoglalva:
- nincs ozmó víz, csak csapvíz
- nincs CO2, csak EasyCarbo, napi 1,2-1,5 ml.
- heti 1 vízcsere, kb 20L-nyi, mivel ekkora a vödör
- 1 darab T5-ös csővel (6000K) világítok jelenleg 15-21óra között
 
Nagyon szépen alakul a kis kert;). A Buce virága nagyon irigylésreméltó, jelzi, hogy jól bánsz vele. Ha lesz majd szaporulat, mindenképpen kérnék belőle. Lassacskán el lehetne kezdeni formázni a hátsó szekciót, hogy egységesebb legyen az összkép.
Az a súlyozókő még mindig kell a fára?
Mi lett a ramikkal? A képeken nem látom őket...

Ramik története máig összefoglalva:
2 hazajött, kiderült hogy mindkettő hím mert veszekedtek, kicseréltem az agresszívabbat 1 nőstényre, pár héttel később szegény hím meghalt, volt egy tipp, hogy egy RC-t akart megenni, de nem ment neki. Béke poraira.
Ma hazajöttem munkából, és lám mit látok, a nőstény is majszol egy RC-t... jó nagyot.. rohantam a kameráért.. utána kifogtam hálóval... kiköpte a nagy darabot.

17937840461_28a8950806_c.jpg
 
a nőstény is majszol egy RC-t...
Lehet kísérletezni, de a sügér az sügér marad és ezt figyelembe kell venni. Mindegy, mekkora, ami a szájába befér, azt előbb-utóbb tápláléknak nézi.
És nem olvassa a szakirodalmat, ezért a növényevőnek leírt sügér is vadászik, amikor van mire. Ez személyes tapasztalat, ugyanis jó sok éve, amikor a begyűjtött élő gammarusokból ( Tüskés bolharák (Gammarus roeseli) ) tettem a duboisik ( http://diszhal.info/Tropheus_duboisi.php ) akváriumába, akkor szemmel alig követhető sebességgel vadászták le őket. Amikor újabb rákokat dobtam be, ugyanez volt.

Sajnos az is előfordul, hogy a mohósága a vesztét okozza:(
 
131-edik nap.

Majdnem 1 hónapja nem írtam a naplóba. Túl nagy izgalmak nem voltak mostanáig. Próbáltam belőni 'nyári üzemre' az akváriumot, mivel nap közben sok fényt kap. Próbálom az Easycarbo-t folyamatosan lecsökkenteni, hogy majd a nyári vakáció idején, amikor nem tudom naponta adagolni, akkor ne boruljon fel minden.
Múlt heti takarításkor kicsit visszavágtam mindent.
Az izgalmas fejlemény az hogy a Bucephalandra még mindig nagyon nagyon jól érzi magát és most 3 virág van készülőben, röpke 1 hónappal az elő virágzás után.

18826258692_f1cbb1a6e8_c.jpg
oldalról:
18831342905_30898b45c4_c.jpg
szemből:
18831518902_a93688c120_c.jpg

és @hnorbi kedvéért itt ven egy kép a boldog ramirezivel is
18648865128_37c25565cb_c.jpg
 
Most, hogy kivettem a köveket, talán eljött az ideje, hogy valamilyen szép mohát telepítsek a fára.
Próbálok egy 'természetes' hatást elérni, tehát nem akarok minden faágra mohát kötni.
Jöhetnek a javaslatok! -- Milyen mohát javasoltok egy 'low tech' aksiba (napi 6óra fény, nulla CO2)? Aki ügyes a photoshoppal az esetleg rá is pingálhatná az ötletét a legutolsó fotómra, ha van ideje.
 
Most, hogy kivettem a köveket, talán eljött az ideje, hogy valamilyen szép mohát telepítsek a fára.
Próbálok egy 'természetes' hatást elérni, tehát nem akarok minden faágra mohát kötni.
Jöhetnek a javaslatok! -- Milyen mohát javasoltok egy 'low tech' aksiba (napi 6óra fény, nulla CO2)? Aki ügyes a photoshoppal az esetleg rá is pingálhatná az ötletét a legutolsó fotómra, ha van ideje.

Mehet rá karácsony, weeping, fissidens, széles a választék :). Talán a riccardiát leszámítva az összes moha faj elvan low-tech körülmények között, bár van akinél az is működik alacsony technikai feltételek mellett is...
 
bár van akinél az is működik alacsony technikai feltételek mellett is...
Ez így van ahogy Norbi írta :),de azért a co2 szereti nagyon,ha hozzájutsz egy pici darabhoz akkor érdemes megpróbálni,mert a jó megvilágítás és tápozás mellett esetleg még működhet is ! ;)
 
Most, hogy kivettem a köveket, talán eljött az ideje, hogy valamilyen szép mohát telepítsek a fára.
Próbálok egy 'természetes' hatást elérni, tehát nem akarok minden faágra mohát kötni.
Jöhetnek a javaslatok! -- Milyen mohát javasoltok egy 'low tech' aksiba (napi 6óra fény, nulla CO2)? Aki ügyes a photoshoppal az esetleg rá is pingálhatná az ötletét a legutolsó fotómra, ha van ideje.
Nálam Jávai és Karácsonyi moha él és virul low-ban.
Nem tudom merre laksz, szívesen adnék jávait, van egy vödörrel.;)
 
Utoljára módosított:
Nagyon tetszik az akvárium, jó volt végigkövetni az alakulását! :)
Tehát, ha jól olvastam, budapesti csapvíz+vízkezelővel ilyen gyönyörű? Nem okoz gondot a keménysége?
Szia, igen: XIV. Ker csapvíz, Seachem Prime. Heti vízcsere + akvárium üvegének törlése a Tetra törlôkendôkkel. Szûrôben Seachem Matrix + Seachem Purigen. Semmi gondot nem tapasztalok, csak ecsetalgát... Egy picit.
 
Back
Oldal tetejére