• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Két kő... egyensúlyban - 64l - low-tech

A penészt az Otok eltüntetik, ne izgulj!:) Amúgy alakul az akva, ha tudsz pár "igénytelenebb" garnélát tegyél bele.
 
Van benne 15 red cherry, ahogy irtam az #1 bejegyzésnél. Az nem Jó?
Nincs velük semmi gond leszámítva a gyors szaporodását.Érdemben nem sok algák pusztítanak el.Ha zavar a nyálka a fákon vizcserekor le tudod egy csővel szippantani könnyedén.
 
Nos, itt az első hétvége a költöztetés után. 1 Hetes már az akvárium. Volt időm egy nagyobb karbantartásra:

- Az aksival kapott üveg ki és befolyót totálisan kristálytisztára suvickoltam.
- Teljesen lecseréltem a csöveket, mert rövidek voltak. Sajnálom, hogy nem átlátszó csövet vettem.
Van bármi előnye/hátránya a zöld ill. átlátszó csőnek? - azon kívül hogy az átlátszó szép (viszont ha piszkos akkor csúnyább).
A hosszabb csövek lehetővé tették hogy a be- és kifolyót átrakjam a jobb oldalra. A jobbra tételnek lakberendezési okai is vannak. Mivel a kifolyó most elöl van és nem hátul ezért teljesen megfordult a flow iránya, és a Ceratopteris és a Bacopa most nem annyira szeret balra dőlni.
- Vettem egy kis adag Cryptocoryne axelrodi-t és elültettem a befolyó mellé jobbra hátra és egy picit a fától balra.
- Megtisztítottam az előszűrőt. Amatőr hiba: szivacsot vödörben kell kiöblíteni, nem a mosdóban, emiatt kettő (vagy több?) RCS már úton van a garnéla mennybe.

- Az 1 éves Sylvania T5 24W csövet lecseréltem egy Giesemann midday csőre. Kicsit talán a képeken is látszik a difi. Nekem a képeken úgy tűnik hogy az akvárium mögötti fal 'fehérebb', kevésbé zöldes. Élőben nagyon kellemes fehér fénye van.

8-dik nap (vs. 2-dik nap)
15912326974_71231b5ece_z.jpg16298692347_9bfbc63edc.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!
A Botia most még alagutat fúr. Később a növényeket szánthatja ki a talajból. Jó pofa halacska, de nagyra nő, ilyen kis akváriumban nem biztos, hogy jól érzi magát. Régebben nálam 17cm-re nőtt.;)
Amúgy alakul akva, nem próbálsz mohákat kötözni az ágakra? Jávai moha mindenütt eléldegél.
 
Szia!
A Botia most még alagutat fúr. Később a növényeket szánthatja ki a talajból. Jó pofa halacska, de nagyra nő, ilyen kis akváriumban nem biztos, hogy jól érzi magát. Régebben nálam 17cm-re nőtt.;)
Amúgy alakul akva, nem próbálsz mohákat kötözni az ágakra? Jávai moha mindenütt eléldegél.
Igazad van.
Sajnos én is tudom hogy a jófej Botia napjai meg vannak számlálva. Más is mondta. Örökölt hal. Amig új növényeket pakolok az aksiba, van csigaveszély. Ha már nem tervezek új növényt akkor búcsút mondok neki.
Mohán gondolkodom. Talán az ágakra, talán az fa aljára... még gondolkodom.
2 amano garnélát is be tervezek szerezni. Tudom, hogy ők szeretnek a mohákon szöszmötölni.
Ha szerzek egy süncsigát, nem fog az is 'pusztítani'?
 
Utoljára módosított:
Tegnap este kis átalakítás @hnorbi -tól szerzet vöröslő növényekkel. High-techből low-techbe kerültek. Kiváncsian várom hoz mi lesz.

Hygrophila polysperma rosanervig - bal oldal, leghátul
Ludwigia palustris - bal oldal, picit előrébb
Blyxa Japonica - a fa jobb oldalán közvetlenül
Pogostemon helferi - az akvárium jobb oldalán
Ludwigia repens - a fa bal oldalán, pici adag.

A Ceratopteris balra nyúló részét lenyisszantottam, hogy ne árnyékolja az új jövevényeket.

Friss kép, növények hozzáadása után:
16567930925_612dda0592_z.jpg
 
Nos, tévedtem, mert összesen már 5 RCS-t számoltam meg. Próbáltam megörökíteni őket, normális makró lencse nélkül, kézi fókusszal, állvány nélkül.

16674095865_3c1150e3d1_z.jpg
16673081772_256b834f38_z.jpg

Ez poén volt, mert a 'vízszint alól' felfelé fotóztam. A garnéla fejjel lefelé sétál a víz síkján, tehát a 'felső' garnéla a tükörkép.
16486528628_553af2955a_z.jpg
16674625725_4ec0e2cfe8.jpg
 
Nincs velük semmi gond leszámítva a gyors szaporodását.Érdemben nem sok algák pusztítanak el.Ha zavar a nyálka a fákon vizcserekor le tudod egy csővel szippantani könnyedén.
Igazad lett. 3 hete zakatol nálam az akvárium és ma este 5 kicsi RCS-t számoltam össze.
 
Szép algamentes az akvárium, ez azt jelenti, hogy jó úton haladsz. A növények is jól érzik magukat, ahogy látom, egyedül a parvulának kellene összekapnia magát. A RCS-t szerintem kevered a CRS-sel, ami a Crystal red shrimp rövidítése, neked RC-id, azaz red cherry garnéláid vannak.
 
Szép algamentes az akvárium, ez azt jelenti, hogy jó úton haladsz. A növények is jól érzik magukat, ahogy látom, egyedül a parvulának kellene összekapnia magát. A RCS-t szerintem kevered a CRS-sel, ami a Crystal red shrimp rövidítése, neked RC-id, azaz red cherry garnéláid vannak.
Norbi, bocsi, nem követlek. RCS=red cherry shrimp. Asszem én így is hivatkoztam rájuk. De persze az is lehet hogy itt mindenki csak RC-t említ, nem RCS-t. Még tanulnom kell ezen fórum rövidítéseit.
Sajnos van némi ecsetalga a kifolyóval szemben levõ oldalnál levõ növényeken.
 
Back
Oldal tetejére