• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Két kő... egyensúlyban - 64l - low-tech

Egy aktuális kép. Így a hét közepén.
Talán észrevehető hogy a hátsó Hygrophila polysperma rosanervig-et kicsit elkezdtem sűríteni a bal hátsó rész felé. A gyönyörű ludwigia palustris már elérte a vízszintet és vannak szép oldalhajtásai.
Gondolkodom azon, hogy talán érdemes lenni estére bekapcsolni egy légpumpát, mivel többször is előfordult, hogy a halak tátogással üdvözölték a reggelt. Ma reggel is sebtiben csináltam egy gyors 15-20%-os vízcserét. Ha valaki egy ekkora akváriumra tud javasolni egy megfelelő méretű pumpát (pl. Tetratec Aps 100 v. 150-es? megfelelő porlasztókővel) akkor szóljon. Én is szeretem az ici-pici buborékokat és a csendet.

16795147511_c51f04f879_c.jpg

Összehasonlításként így nézett ki Feb 18-án amikor betettem a szép vörös növényeket. Remélem @hnorbi megdícsér hogy vigyázok rájuk.
16567930925_612dda0592_z.jpg
 
Egy aktuális kép. Így a hét közepén.
Talán észrevehető hogy a hátsó Hygrophila polysperma rosanervig-et kicsit elkezdtem sűríteni a bal hátsó rész felé. A gyönyörű ludwigia palustris már elérte a vízszintet és vannak szép oldalhajtásai.
Gondolkodom azon, hogy talán érdemes lenni estére bekapcsolni egy légpumpát, mivel többször is előfordult, hogy a halak tátogással üdvözölték a reggelt. Ma reggel is sebtiben csináltam egy gyors 15-20%-os vízcserét. Ha valaki egy ekkora akváriumra tud javasolni egy megfelelő méretű pumpát (pl. Tetratec Aps 100 v. 150-es? megfelelő porlasztókővel) akkor szóljon. Én is szeretem az ici-pici buborékokat és a csendet.

16795147511_c51f04f879_c.jpg


Összehasonlításként így nézett ki Feb 18-án amikor betettem a szép vörös növényeket. Remélem @hnorbi megdícsér hogy vigyázok rájuk.
16567930925_612dda0592_z.jpg


Elismerésem, nagyon szépen növögetnek és szép egészségesek a növények, ez eddig csillagos ötös! ;) A ludwigiat már toppolnám, hagy bokrosodjon. Az éjszakai levegőztetés sose árt, a halak és a növények szeretni fogják.Ha érdekel, van egy Tetratec 150-es pumpám elfekvőben...;)
 
36-dik nap:

Hétvégén kicsit babráltam és beletettem frissen vett növényeket:

Eleocharis parvula mini - a meglévő ritkás 'gyepemet' dúsítani
Echinodorus tenellus - bal közép hátsó részen
Staurogyne repens - a fa tövébe, bal oldalon
Blyxa japonica - a fa jobb oldalán és hátul a bal oldalon

Egyéb munkálatok:
- Ludwigia palustris-t 'toppoltam', hogy bokrosodjon
- Cső tisztogatás, szűrő szivacs tisztogatás (és 3 RC megmentése)

16633178578_510b65961b_c.jpg


16634530029_84a4e95485_c.jpg


Eredmény:
16820637345_6936c31c6c_c.jpg
 
Utoljára módosított:
Valószínű hogy a 2 remirezi mindegyike fiú. Nagy a kergetőzés és a csipkelődés.
Az összes RC és Amano már egy hete ki se dugja a fejét a fa alatt levő barlangból.

16836709917_d05cf672d2_z.jpg
17018105676_5efd9ce6bd_z.jpg
 
Igen, én is így gondoltam. Egyik megy vissza cserére. A kérdés talán az, hogy melyik példányt tartsam meg.

Én a felső képen lévőt tartanám meg, karcsúbb, és szebb a színezete. Egyébként a nőstényt onnan könnyű megismerni, hogy a hasa alján van egy halvány piros folt.

Mikrogeophagus-ramirezi-female.jpg
 
64-dik napnál tartunk.

Kicsréltem az agresszív ramirezit. A boltban próbáltuk alaposan beazonosítani hogy a csere egyed lány legyen. Hazahoztam. Úgy tűnik hogy békésen kijön a másikkal. Ráadásul, most hogy már békésebb az aksiban a hangulat, ezért az RC-k és az Amano-k is előbújtak a rejtekhelyükről. Viszont, mivel a takarítóbrigád az elmúlt héten 'szabin volt' és bujkált, ezért most van némi zöld alga itt ott. Hamarosan remélem nekilátnak a takarításnak a lakók, és fotózhatóbb lesz az akvárium.

Újabb jövevény érkezett:
Egy nagyon szép példány Bucephalandra cf. motleyana "Melawi"

Úgy gondolom hogy most már eléggé tele van az akvárium és egy ideig abbahagyom a növényvásárlást.
16495277744_3b36813dd3_c.jpg
oldalról
16495280984_c932a48234_c.jpg
 
Szia!
Jó kis dzsungel lesz ez kérem szépen!:) Gratulálok.
Eleocharis acicularis is van elől? Alakul a low-tech gyep.(y)
Egy kis Jávai mohát nem gondoltál a fára rakni? Simán eléldegél ilyen körülmények között.
 
Szia!
Jó kis dzsungel lesz ez kérem szépen!:) Gratulálok.
Eleocharis acicularis is van elől? Alakul a low-tech gyep.(y)
Egy kis Jávai mohát nem gondoltál a fára rakni? Simán eléldegél ilyen körülmények között.

Szia, köszi a kedves szavakat.
Még csak 3 hónapja vagyok benne a hobbiban, tehát még nem akarom komplikálni az életemet mohával. Majd annak is eljön az ideje. Most próbálom a tavasz miatt bekövetkezett többlet napi világítás mennyiséget kompenzálni és minimalizálni a BBA-t.
Kicsit most amúgy is sűrű az élet :)

Igen, van benne Eleocharis acicularis keverve itt ott Elecoharis parvula mini-vel. Tavasz lévén, most a figyelmemet a ház előtti gyep foglalja le, csak azt nem alga rondítja, hanem a gaz ;-)
 
Nagyon szépen alakul a kis kert;). A Buce virága nagyon irigylésreméltó, jelzi, hogy jól bánsz vele. Ha lesz majd szaporulat, mindenképpen kérnék belőle. Lassacskán el lehetne kezdeni formázni a hátsó szekciót, hogy egységesebb legyen az összkép.
Az a súlyozókő még mindig kell a fára?
Mi lett a ramikkal? A képeken nem látom őket...
 
Back
Oldal tetejére