• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Növény elhelyezésem a következő lenne:
A vallisneria nana-kat az aqua bal oldalára tenném szélre,hogy ha meg nő fel tudjon hajolni a vízfelszínre és jobbra induljon el a flow-ot követve. A monte carlo maradna elöl a sziklák alatt.Jobb felül egy csoport pogostemon erectus szélesebben,egyből alatta egy szélesebb csík reineckii mini. Az alatt jobb középtájt staurogne reppens venné át a lejtőt teljesen a monte carloig. Bal oldalt lentről felfelé a monte carlo átmenne hc-ba,fel majdnem a falig ahol átvenné a bal hátsó falat a nagy szikláig pogostemon stellatus. A szikla alsó kövei közé a hasadékokba glossostigma elatinoides-re gondoltam,és elszórtan pár lehető helyre. A nagy szikla mögé rotala.sp.var. vietnam, a 2 csúcs közé rot.wallichii,az alacsony szikla mögé ,onnantól proserpinaca palustris. A sziklák közé a nagyobb résekbe vájatokba riccardiát gondoltam de csak visszafogottan mert elég részletesnek gondolom a köveket.Pfuuu....
Ezeket a növények alapján válogattam össze minden véleményt szívesen fogadok,és természetesen szívesen változtatok jó irányba akár a növények fajtáján is.
Köszönöm,hogy benéztél.
 
Nem tennék bele több növényt! A stem növényed és a Vallisznériád, ha szaporodik akkor az is kellően elég lesz sűríteni a háteret! Elől csak ami van az elég lenne, hogy a látványt ne rejtsd el a növényekkel, mert szerintem megölöd a kövek varázsát!
 
Azt talán... de nem mindenhol.A frontvonalnál kb. 3 cm-el meghagynám tisztán!
Meg fontolandó. Ha a monte carlo beindul az alsó sziklák alja eltűnik ezzel a részletessége is. Erre gondolsz? Azért ültettem oda hogy kicsit bedúsulva tovább tudjam ültetni jelenleg ennyi maradt belőle. Hc-t terveztem oda az sokkal apróbb csak az 50-es nanomban van amiben jelenleg hatalmas cyanobacteria harc dúl egyelőre semmit nem merek belőle kiültetni.
Minden képen átgondolom mert @Barnapl is ezt tanácsolta bár nem fejtette ki ,de remélem bepótolja :)
 
Mai nap megléptem az első vízcserét.Hétvégén a cyano-s akvám difiét áztattam power cleanban ma jutott eszembe úgy hogy kihalásztam jól kiöblítettem és amikor nyomtam rá a csövet elcsattant a nyaka :( . Ez már a második azt hiszem én elbúcsúzok ezektől az üveg cuccoktól. Brutál szépek,de oda figyelnek rá,hogy ne legyen örök életű.
Vagy elviszem egy üveg fújóhoz hogy gyűrje be a végét,vagy kitöröm belőle a porcelánt vagy mit és megcsinálom inoxból.
DSC02170.JPG
 
Tropicanak van ez a "3 az egybe" (bubi számláló,difi,visszafolyás gátló). (A visszafolyás gátló nem megbízható). Nekem most ilyen van,nagyon jó minőség. Ugyan nem üveg, de szerintem jól néz ki.
 
Back
Oldal tetejére