• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Mai nap készen lettek az armatúráim fele. 2 db ot tervezek a 180-asra 1-et a a keretek közt nevű akira. Ez úgy készült,hogy a testenként 2 db t5-ös 39 wattos cső nem a közepén helyezkedik el hanem az oldalába és oldalról a csövek alól körívben hajlik egy nagy tükör ami teljes felületén letükrözi a fényt. Tervezet szerint egy 1db T5 HO F39W/865 daylight 6500K 16x849mm cső és egy db T5 HO F39W/840 daylight 4000K 16x849mm cső megy bele. 6,5 K spektrum kedvelő vagyok de valahogyan elkezdtem bele tervezni egy 4K csövet is mert valahogy annyira szépen kiemeli a színeket,remélem az algát nem. Aztán az is lehet,hogy csak 6.5 K-s megy bele.Meglátjuk.
Kazettánként 1db 230 voltos venti megy bele ami a csövek közt fogja szellőztetni a levegőt. Brutál fény ereje van,nah és az ára... Le sem merem írni :)
És egy-két kép:
DSC02222.JPG DSC02224.JPG DSC02225.JPG
 
Sziasztok.
Mai napon haza értem ilyenkor már nem megy a világítás de fel szoktam lőni,hogy ránézzek az akvákra. Azt vettem észre, hogy a kb 1,5 hete beültetett riccardiáim,amik nagyon élénk zöldek voltak teljesen haragos zöldek lettek és mintha összehúzódtak volna. Eddig sosem sikerült őket nevelnem sajnos mert mindig így kezdődött amíg el nem kopott teljesen. Valakinek lenne tipje mi okozhatja ezt vagy legyek nyugodt mert korai a félelem mivel nem régen lett beültetve. @Luigi13 , @mintor , @Barnapl esetleg lenne hozzá valami tutoriálotok?
 
Sziasztok.
Mai napon haza értem ilyenkor már nem megy a világítás de fel szoktam lőni,hogy ránézzek az akvákra. Azt vettem észre, hogy a kb 1,5 hete beültetett riccardiáim,amik nagyon élénk zöldek voltak teljesen haragos zöldek lettek és mintha összehúzódtak volna. Eddig sosem sikerült őket nevelnem sajnos mert mindig így kezdődött amíg el nem kopott teljesen. Valakinek lenne tipje mi okozhatja ezt vagy legyek nyugodt mert korai a félelem mivel nem régen lett beültetve. @Luigi13 , @mintor , @Barnapl esetleg lenne hozzá valami tutoriálotok?
Mit értesz az alatt, hogy "beültetett"?
Ahogy látom mindet megkap amitől jól kéne hogy legyen. Lágy víz, CO2, fény, tápozás.
 
Azt nem tudom mi az a tutoriálotok :)de nekem pl a low techben sötétzöld a high techben világosabb. Szereti a fényt és a tápot. Úgy tudom a kicsit magasabb foszfát szint a kedvence.
Mit értesz az alatt, hogy "beültetett"?
Ahogy látom mindet megkap amitől jól kéne hogy legyen. Lágy víz, CO2, fény, tápozás.
Igen minden meg van amit szerintem kaphat.A többi növény is intenzíven hajt. Beültetett? Hát beültettem amikor haza értem vele Zuglóból. Behelyeztem a kövek repedéseibe. Vagy nem a megfelelő szót használtam?
 
Igen minden meg van amit szerintem kaphat.A többi növény is intenzíven hajt. Beültetett? Hát beültettem amikor haza értem vele Zuglóból. Behelyeztem a kövek repedéseibe. Vagy nem a megfelelő szót használtam?
Nos igen, nem igazán szokták ültetni, ezért is kérdeztem rá. Ha a kövek közé tetted, akkor tökéletes az elhelyezése(y)! Ez egy lassú növekedésű moha és biztos hogy az áttelepítés is megviselte. Adjál neki időt, működnie kell.
 
Mai nap készen lett a következő 2 db armatúra. Jelenlegi állás szerint 1 db armatúra megy a 100 literes keretek közt nevű akvára, 2 db van a 180-ason 1 db marad tartalékba mert a 180-ast lecserélem egy 300-asra és oda kelleni fog a 3 db armi 6 csővel.Olyan szépen kezd összeállni minden.Még a 300 litereshez kell vennem még egy tetra ex 1200 plust vagy lehet dobok alá 1 eheim 2260-ast. Állítólag hangosabb a kelleténél de nem probléma mert terveimben szekrény készül alá, amiben akusztikai szivacsot tervezek tehát onnan semmi zaj nem szűrődik majd ki. A munkahelyemen egy 200 KW-os aggregátort tettünk nem régiben super silent-é hasonló eljárást tervezek. 97 dB-ről lett 21dB. Nem semmi erőgép szinte csak onnan tudod,hogy jár ha megérinted a karosszériát és érzed,hogy rezeg.
Itt a várva várt következő csomag :) :
DSC02230.JPG
 
Még annyi lesz rajta változtatva,hogy ha lesz időm rá szét szedem és a vas szerkezet elmegy színterezésre. Csak a színt kell még megálmodnom.
 
A kép alján ahol a monte carlo alatt látszik a vastag aljzat,nem sokára leszedem rézsűsre a kisebb kövek felé emelkedve. A monte carlo utána újra ültetésre kerül,mivel már van belőle mennyiség.
 
Sziasztok.
Mai napon haza értem ilyenkor már nem megy a világítás de fel szoktam lőni,hogy ránézzek az akvákra. Azt vettem észre, hogy a kb 1,5 hete beültetett riccardiáim,amik nagyon élénk zöldek voltak teljesen haragos zöldek lettek és mintha összehúzódtak volna. Eddig sosem sikerült őket nevelnem sajnos mert mindig így kezdődött amíg el nem kopott teljesen. Valakinek lenne tipje mi okozhatja ezt vagy legyek nyugodt mert korai a félelem mivel nem régen lett beültetve. @Luigi13 , @mintor , @Barnapl esetleg lenne hozzá valami tutoriálotok?
Nálam is két eltérő színben van, sötétebb, s világosabb. Ez vélhetőleg csak attól, hogy hogyan éri a fény. Nálam szépen elvannak, nem tudom mi lehet.
 
Köszönöm.
Szívem szerint nem is mc-vel raknám tele az elejét hanem hc-val csak még ki kell tenyésztenem azt a mennyiséget.Az apróbb levelei miatt sztem jobban passzolna.
Én is kacérkodom a Montecarlóval, de a HC, ami nekem van, egy fél tenyér elég szépen beindult.
Az MC vélhetőleg fel fog kúszni a kövekre is, ha hagyod. Szépek szerintem. A Riccardiát hagyd, nagyon lassú. Ha kikopik, adok majd.
 
Köszönöm a felajánlásodat.Tetszik nekem is az mc csak nagynak találom a leveleit a kisebb méretű kövekhez,olyan aránytalan vagy nem tudom.De most kedvet kaptam úgy-hogy neki is esek :) Megcsinálom a rézsűt.
 
Csak kidobáltam az elejét,leszedtem belőle 3 cm-t. Hc beültetve bár szinte szálanként mert olyan kevés van de már nem bírtam tovább várni mert nagyon türelmes vagyok , és már szeretném látni ahogy fejlődik :)
 
Back
Oldal tetejére