• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Én nem szoktam levenni róla, hanem csővel együtt áztatom.
:) Jobbnál jobb tippek.
Te is azt javasoltad,hogy hagynád inkább minimálba a növényesítésemet.Kifejtenéd egy picit jobban mire gondoltál? Szeretnék egy kicsit szedegetni a véleményekből.
 
Mai nap megléptem az első vízcserét.Hétvégén a cyano-s akvám difiét áztattam power cleanban ma jutott eszembe úgy hogy kihalásztam jól kiöblítettem és amikor nyomtam rá a csövet elcsattant a nyaka :( . Ez már a második azt hiszem én elbúcsúzok ezektől az üveg cuccoktól. Brutál szépek,de oda figyelnek rá,hogy ne legyen örök életű.
Vagy elviszem egy üveg fújóhoz hogy gyűrje be a végét,vagy kitöröm belőle a porcelánt vagy mit és megcsinálom inoxból.
View attachment 11191

A kép alapján rossz technikával húzod rá a csövet.

Az egyik kezeddel a szárat kell megfogni picivel alatta ahova a csövet húznád. A másikban a cső és kb így kellene. Ha nem roppantod össze a két ujjaddal az üveget akkor sosem lehet gond.
 
Gratulálok a ranghoz. Na akkor én a következőképpen növényesíteném. Körbe montecarlo rövidre nyírva vagy parvula mini, a résekbe riccardiát raknék valamint anubias nana petitet. Hátulra a valisneria nana szerintem még jó de mindkét oldalra azt raknék a többi növényt kivenném.
Röviden ennyi.:)
 
Gratulálok a ranghoz. Na akkor én a következőképpen növényesíteném. Körbe montecarlo rövidre nyírva vagy parvula mini, a résekbe riccardiát raknék valamint anubias nana petitet. Hátulra a valisneria nana szerintem még jó de mindkét oldalra azt raknék a többi növényt kivenném.
Röviden ennyi.:)
Jól hangzik.Megpróbálom elképzelni.Hétvégén matekolok a növényekkel. :)
 
Bízom benne hogy a riccardia megmarad mert eddig sose volt hozzá szerencsém. Élt-élt de nem fejlődött így lassan elolvadt.
 
Szerintem rendben lesz nekem low techben is van és fejlődik de csak lassan. Egyébként a kedvenc mohám. Pont annyit raktál amennyi kell.
Köszi a lelkesítést nekem is a kedvencem minden akvába szoktam nézegetni. Nem mondod,hogy low-ba is megél.Hihetetlen. Ha sikerülne megtartani és szaporodna gyönyörű terveim lennének. :)
 
1 Hét telt el. Fotoszinti szépen halad,pogostemon erectusok bedurvultak.Mc-t le kellett nyírnom mert eltűntek az alsó kövek szinte,parvula hajtogat de nem tetszik a színe.Gondolom még gyökeresedik. Cép kis mayaca-k nagyon tetszenek bekerültek a kedvencek közé,alga egyelőre semmi.A vízcserét heti 30 %-ra lőttem be.Továbbra is full ozmo víz csere.Az mc-t hagyom kissé túl nőni és eltávolítom.Alóla a talajt kiszedem a keret aljáig és vagy vissza ültetem vagy hc megy a helyére,mert a hc-s kis cyanos akvám 1 hét alatt sem produkál algát ;) (meggyógyult) A növényesítés nem végleges csak kell az elszívó felület.Rájöttem az elrendezést nem elég elképzelni ,kell hozzá az ihlet és a nyersanyag ,úgy könnyebb. Lehet ez nektek nem új de én erre magamtól jöttem rá. Gyakorlom a térhatást :O
 
Back
Oldal tetejére