• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Keep Calm and Love Aquascape

Dominiks

VIP kertész
1932351_705722892782655_2046188724_n.jpg
 
Már tegnap is írtam ,hogy indítani fogok egy új naplót egy új akváriumomnak . Igaz még nincs felépítve ,de a tervezés miatt is nyitom idő előtt e naplót és ,hogy ne offoljam szét a többi topicot .

Nos pár dolgot már le tudok írni ami már tény:

Akvárium: 60x35x40
Szűrés: EHEIM 2217
Világítás: ADA Aquasky 601 (ha szükséges akkor kiegészítem)
Stílus:Iwagumi
Dekoráció: Seiryu kő, ADA dekor homok
CO2: 10kg bérelt palack , Kínai nyomáscsökkentő és Solenoid mágnesszelep
Halak: Ottocinclus affinis ,Cossocheilus siamensis ,Stiphodon sp. , Hyphessobrycon amandae
garnélák: Caridina Multidentata , Neocaridina heteropoda sp. Sakura


A növény lista még tervezés alatt áll.

A legnagyobb dilemmám az aljzat . Lehetőségek: H.E.L.P ,Amazonia ,Envrionment

Lehet ,hogy egy ilyet kellene még beszereznem a reggeli kávéhoz és az akva bámulásához :) :
1604704_705723072782637_1966308766_n.jpg
 
Amazóniára szavazok én is. Az interneten számtalan órákat, és napokat és heteket töltöttem el növényes akváriumok nézegetésével és nagyságrendileg a legtöbben amazoniát használtak. Ha az összes profi véleményét tudomáson kívül is hagyjuk még akkor is olyan nagy számban találkoztam vele, hogy nem kellene morfondíroznom a választáson. :) Amúgy jó a technika, várom a fejleményeket! Sok sikert!
 
Köszönöm :) hát igen az Amazonia beégett az akvakertész társadalomba :)

Amazonia : I I
H.E.L.P. : 0
Enrionment : I
 
H.E.L.P. +1
Mert nálam nagyon jól működik. De igazából nem tudsz hibázni egyikkel sem, hiszen mindegyik prémium talaj. A Manadotól nagyon távol állnak.
 
Köszönöm nektek is ! Nos nem lett könnyebb :D Nos el mondom nektek ,hogy a garnélás akváimban van Envrionment és H.E.L.P. is és abban igazad van ,hogy ,mind nagyon jó talaj csak kertészkedésben nem volt még tapasztalatom azért is indítottam el egy kis szavazást . Ami az Envrionmentben vonz az ,hogy egy kicsit barásabb és egyb picit természetesebb és a tapasztalatom azt mutatja ,hogy az akvárium vize gyorsabban be áll . A H.E.L.P. az összevisszasággal győz mert nincs két ugyan olyan méretű szem benne és brutálisan lent tartja az értékeket viszont ami egy kicsit elgondolkodtatott ,hogy egy kicsit porosabb és a talaj töbörebb így nem tudom ,hogy mennyire hatol át a flow. Amazoniával már dolgoztam mikor egy "ügyfél"-nek akváriumot készítettem és a tapasztalat az volt ,hogy nagyon jó volt vele dolgozni ,de hogy hosszabb távon mit mutat úgy nincs tapasztalatom.

Illetve az se egyszerűsíti meg a döntésemet ,hogy ugyan olyan árban vannak :D

Apropó a terv kész hamarosan felteszem a naplóba ,ha nem rajzolom le csúnyán :D a növény lista is alakulgat :)

Amazonia : I I I I
H.E.L.P. : I I
Enrionment : I I
 
Tegnap megérkezett az új üveg :)

999966_717056754982602_1714014224_n.jpg


Annyira be volt bugyolálva ,hogy nem tűnt fel ,hogy merevítéssel csinálták meg ami miatt egy kicsit bepöccentem ,de ez még semmi ugye akkor nekiálltam ,hogy leszedjem és az egyiknél olyat bénáztam ,hogy sikerült bele vágnom az üvegbe.... ismét csalódtam magamban.... mindezek ellenére belefogok a munkába és remélem ,hogy a továbbiakban nem lesz valami baj ...

1779733_717056758315935_1186153243_n.jpg
 
Íme pár hozzávaló :)

1926879_717071378314473_893223114_n.jpg

1011608_717071364981141_942305806_n.jpg


Időközben rájöttem ,hogy kellene még pár apró kő így most mehetek be valamikor Bécsbe...
 
Back
Oldal tetejére