• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Jurassic World

Köszönöm az észrevételt. A fotó után már én is észrevettem. Áll mint a cövek, viszont néha besüllyed vízszint alá. Ez mitől lehet szerinted? Kevés alatta a levegő?
Nem. Túl erős a szívó hatás alatta.
Emeld a víz szintjét vagy ha nem tudod az egész csövet engedd lejjebb.
Vagy a vágott véget kell a csőben elforgatni úgy, hogy kevesebb szívó hatás legyen a skimmer alatt.
 
Sziasztok. Növény javaslatokat, ötleteket szeretnék kérni. Szeretném egy kicsit változatosabbá tenni a látványt, levél forma, szín (piros növényt ebbe most nem szeretnék) tekintetében.
A cryspatula ki fog költözni, nem lettünk barátok.
Amikre gondoltam:
Első körben a cryspatula helyére, követve a crypto-s vonalat albida Brown-ra gondoltam.
Illetve nagy szerelem a hygrophila pinnatifida szerintetek low techben szép lesz vagy csak szenvedni fog?
Illetve mennyire lehet őt kordában tartani, hogy ilyen szép kis kompakt maradjon?
Hydrocotyle Verticillata-t gondoltam elszórni.
Olvastam, hallottam róla ezt is azt is.
Illetve még egy ami már volt nekem igaz nem ennyire lágy vízben, a helferi.
Ami szépen adná ezt a dzsungel páfrány feelinget. Bármilyen ötletet gondolatot szívesen fogadok.

Köszike
😉
 
Illetve nagy szerelem a hygrophila pinnatifida szerintetek low techben szép lesz vagy csak szenvedni fog?
Szerintem CO2 nélkül nem marad meg.
Illetve mennyire lehet őt kordában tartani, hogy ilyen szép kis kompakt maradjon?
Olyan, mint a mesebeli hydra. Levágod az egyik fejét, 2 nő helyette. Vagyis mindig ki kell vágni az éppen erősödő felfelé törő hajtást, akkor az oldalsarjak kisebbek maradnak... egy ideig.
 
Szia
Láttam,hogy van Cryptocoryne lutea hobbit az akváriumodban.
Szeretnén megkérdezni,hogy érzi magát nálad,mert én is szemezek ezzel a növénykével.
Viszont olvastam,hogy van egy bizonyos Co2 igénye ezért kérdezem,mert nálad nincs ha jól emlékszem és elviekben én sem tervezek.
 
Szia
Láttam,hogy van Cryptocoryne lutea hobbit az akváriumodban.
Szeretnén megkérdezni,hogy érzi magát nálad,mert én is szemezek ezzel a növénykével.
Viszont olvastam,hogy van egy bizonyos Co2 igénye ezért kérdezem,mert nálad nincs ha jól emlékszem és elviekben én sem tervezek.
Nincs CO-m. (Még) Van igen. Eddig minden rendben van vele. Hoz új leveleket. Remélem nem lesz vele gond.
 
Mivel az amanók sajnos elpárologtak, így élve a lehetőséggel egy 20 fős vadas neocaridina vette át a helyüket. Ez úton is köszönöm őket és az ajándék bucét @Tommi nak.
Mindenki megtalálta a helyét. ;)
Valamint nem bírtam magammal és egy doboz tropica zselés helferi is bekerült.
Reméljük bírja majd a lágy vizet és nem köszön el idő előtt.
Haj alga van sajnos jellemzően a tripartitán tekergetem, szedegetem. Tripartita aki annyira nem érzi jól magát, igaz nincs beszúrva a talajba csak a fán kapott helyet.
Sessi kezd beindulni. Cryptók is szedik össze magukat. Fissike is hozza az új hajtásokat.
A világítás már maxon pirít. (Már amennyire egy ilyen lámpa pirít 😅)
Viszont 90 fokot elfordítottam így jobban oszlik a fény és a fa sem takar ki annyit.

Ja és a családunk bővült egy újabb bettával (természetesen egy másik régóta üzemelő akváriumban) mert a kis 3 éves szomorúan jelezte, hogy neki bizony nincsen halacskája amikor a nővére etette Harryt.
Most már neki is van kit etetnie.
És a változatosság kedvéért Ő is Harry. 🤦🏼‍♂️😂
 
Ma eljött az első “metszés” ideje. Csattogott az olló keményen. 😂
Eddig hagytam a tripartitát szaladgálni. Viszont továbbra sem tetszik neki valami. Fakó a színe (szerintem), itt ott bomló levelek, viszont nő mint a gomba.🤷🏼‍♂️
TF tápokat használok. Napi adagolásban a következő: planter 0,3ml, macro 0,9 - 1ml, carbo 0,6 ml lámpa kapcsolás előtt vagy közvetlenül utána.
Minden növény szépen fejlődik, nem látok hiánytüneteket.
Jó az a pár tő marsilea hisztiszutát 🤪leszámítva akik még az előző elrendezésből kerültek át. Na ők algásak, barnulnak de már látok szép új hajtásokat és a gyökérzet is fejlődésnek indult úgyhogy talán lesz belőle valami.
Feribácsi (helferi) szépen megindult, remélem így is marad.
@Tommi tól kapott garnéla csapat köszönik szépen jól vannak. Ma találkoztam 2 generációval is az utánpótlásból.
Imádom hogy vadasak. Volt már narancs, blue dream, csoki most is van a másikban de ők a favoritok. Illetve ebbe nagyon passzolnak szerintem.
A neo spin fejét DIY megoldás alá kellett vetnem, mert a skimmer már elfogyasztott egy oto-t és több garnélát is beszippantott. Ők túlélték a kalandot.
Az egyik oldal lamelláit kivágtam, így ha valakit beszippant lesz esélye távozni.

A háttérrel (sessi, crispatula) nem vagyok kibékülve. Valamit változtatni kell…

És akkor jöjjenek a képek
 
Szia
Nem bírtam ki,hogy ne próbáljam ki vettem 2 tövet még nem látok eget verő változást az ültetés óta...Egyenlőre stagnálnak de majd csak összekapják magukat.
Látom nálad azért szépen fejlődnek😉
Nekem még kell egy kis idő mire ilyen dzsungel lesz ,mint neked...
Szép kis kockát dobtál össze a Harry is gyönyörű😊
 
Mivel az amanók sajnos elpárologtak, így élve a lehetőséggel egy 20 fős vadas neocaridina vette át a helyüket. Ez úton is köszönöm őket és az ajándék bucét @Tommi nak.
Mindenki megtalálta a helyét. ;)
Valamint nem bírtam magammal és egy doboz tropica zselés helferi is bekerült.
Reméljük bírja majd a lágy vizet és nem köszön el idő előtt.
Haj alga van sajnos jellemzően a tripartitán tekergetem, szedegetem. Tripartita aki annyira nem érzi jól magát, igaz nincs beszúrva a talajba csak a fán kapott helyet.
Sessi kezd beindulni. Cryptók is szedik össze magukat. Fissike is hozza az új hajtásokat.
A világítás már maxon pirít. (Már amennyire egy ilyen lámpa pirít 😅)
Viszont 90 fokot elfordítottam így jobban oszlik a fény és a fa sem takar ki annyit.

Ja és a családunk bővült egy újabb bettával (természetesen egy másik régóta üzemelő akváriumban) mert a kis 3 éves szomorúan jelezte, hogy neki bizony nincsen halacskája amikor a nővére etette Harryt.
Most már neki is van kit etetnie.
És a változatosság kedvéért Ő is Harry. 🤦🏼‍♂️😂
Szia
Nem bírtam ki,hogy ne próbáljam ki vettem 2 tövet még nem látok eget verő változást az ültetés óta...Egyenlőre stagnálnak de majd csak összekapják magukat.
Látom nálad azért szépen fejlődnek😉
Nekem még kell egy kis idő mire ilyen dzsungel lesz ,mint neked...
Szép kis kockát dobtál össze a Harry is gyönyörű😊
Köszönöm szépen. Igyekeztem 😉
Érdekes hogy a hobbitok új hajtásai sokkal sötétebbek, majdnem barnák. Épek, egészségesek csak barnábbak.
Én pedig az albida brown-ra leszek nálad kíváncsi. Nagyon szemezek vele.
 
Én pedig az albida brown-ra leszek nálad kíváncsi. Nagyon szemezek vele.
Nagyon mutatós kis növény nem bántam meg,hogy beszereztem.Nem is gondoltam volna,hogy élőben ilyen szép.
Terjeszkedéséről meg nem tudok beszélni hiszen meg elég friss állapotban van.Szépen fejlődik nálam... legalábbis gyorsabb ütemben,látványosabban,mint a hobbitok.
Ez valószínű még nőni fog kíváncsi vagyok mennyire lesz agresszív területfoglaló😊
 
Back
Oldal tetejére