• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Jurassic World

Hol is kezdjem...
Talán ott, hogy a restart-ot mint magát az akvarisztikába való belemélyedést is a nagyobbik lányom Lilla inspirálta.
"Apa szeretnék egy bettát" kijelentéssel el is indította a fantáziám és nem volt megállás.
Egy már majdnem két éve üzemelő sziklás mohás mondhatni iwagumi stílusú nano bontódott szét.
Ahol a kezdeti rengeteg buktatóból és alap hibából tanulva, és talán folyamatosan fejlődve egészen szép akva kerekedett.
 
No de lássuk az adatokat, technikát ilyesmit:

Az akvárium egy 35x35x35 kocka normál üveggel szép fekete ragasztással, helyenként karcokkal tarkítva (már bánom hogy a restart előtt nem vettem egy újat).

A szűrés egy atman cf800-as fojtva.
Töltetek lentről felfelé haladva,
alsó rekesz tm20/tm30 szivacs
középső csak matrix troop
felső kevés seachem matrix, perlon vatta és egy 100ml-es Seachem Purigen (ami nálam most debütál)

ki/befolyónak egy Aquario Premium Neo Flow ver. 2-t vettem, mert már 2 lilly pipe és egy spin tört szét a kezeim között

Világítás egy Chihiros C361 1850lm

Egy talán atman termosztátos fűtő

Eheim skimmer
 
Ro szűrő már jó ideje üzemel. 100-120 ppm környékére szoktam beállítani a cserevizet. Ami Gh 7-8, Kh 3-4 körül szokott lenni.
Jó a csapvíz Gh/Kh aránya így ezzel keverem az ro vizet, amit előtte Easy Life Filter Mediummal kezelek és ha van rá idő minimum 24 órát pihentetek/temperálok.

Az aljzat a következőképpen alakult:
Most először használok táptalajt. Ada power sand basic S-t néztem ki, de sajnos nem kaptam így végül a dennerle deponit mix professional 10in1 került bele cirka 1 kg.
Fedő talajnak a bontott scape ből kb 1-1,5 éves Ista premium aktív talaj került vissza ami meglepően jó állapotban volt, viszont kellett még hozzá vennem így cirka 2 kiló új talaj is ment bele.
A talajt kiegészítettem még Ada bacter 100-al a GA-s 60 literes kis adagja ment bele.

Az előtérbe Ada la plata dekorhomok került. A két talajt Seiryu dark kövekből épített "sánc"-al választottam el. A kövek közti réseket perlonnal tömtem ki, de persze így is itt-ott megjelenik 1-2 szem, de nem vészes.

Az elképzelésem egy változatos, dús növényzettel sok fával de mégis a nano méret miatt kompakt és relatív nagyobb teret adó megoldásban kezdtem gondolkodni.
Jézusom ez jó hüly.n hangzik de remélem értitek mire gondolok.:)
 
Ro szűrő már jó ideje üzemel. 100-120 ppm környékére szoktam beállítani a cserevizet. Ami Gh 7-8, Kh 3-4 körül szokott lenni.
Jó a csapvíz Gh/Kh aránya így ezzel keverem az ro vizet, amit előtte Easy Life Filter Mediummal kezelek és ha van rá idő minimum 24 órát pihentetek/temperálok.

Az aljzat a következőképpen alakult:
Most először használok táptalajt. Ada power sand basic S-t néztem ki, de sajnos nem kaptam így végül a dennerle deponit mix professional 10in1 került bele cirka 1 kg.
Fedő talajnak a bontott scape ből kb 1-1,5 éves Ista premium aktív talaj került vissza ami meglepően jó állapotban volt, viszont kellett még hozzá vennem így cirka 2 kiló új talaj is ment bele.
A talajt kiegészítettem még Ada bacter 100-al a GA-s 60 literes kis adagja ment bele.

Az előtérbe Ada la plata dekorhomok került. A két talajt Seiryu dark kövekből épített "sánc"-al választottam el. A kövek közti réseket perlonnal tömtem ki, de persze így is itt-ott megjelenik 1-2 szem, de nem vészes.

Az elképzelésem egy változatos, dús növényzettel sok fával de mégis a nano méret miatt kompakt és relatív nagyobb teret adó megoldásban kezdtem gondolkodni.
Jézusom ez jó hüly.n hangzik de remélem értitek mire gondolok.:)
Fotó? Kicsit vizuálisak vagyunk. 😉
 
Az egyik nap úgy alakult hogy nem dolgoztam, így a nagylányt elraboltam az oviból és irány a Green. Mondanom sem kell imádja.
Rángat egyik akvától a másikig Apaaa ezt nézd, ide nézz oda nézz.... Imádom!:love:
Volt már egy konkrétabb elképzelésem, hogy majd mit szeretnék látni az üvegben. Nagyon tetszenek a sziget, fél sziget elrendezésű akváriumok, de úgy gondolom hogy ez a fajta scape jobban adja magát egy téglalap akvában mint egy kockában.
Ezért is került bele a dekorhomok, hogy talán egy picike teljesüljön ebből is.
Na vissza Green-be. Együtt rakosgattuk a fákat, köveket tervezgettünk vagy 2 órán keresztül a "legózóban".
 

Végül ezt raktuk össze. 4 fa összeforgatva.

A terv az volt hogy a felső "korona" szépen kilóg majd az akvából, na ez nem jött össze. Illetve csak részben.
Ami nagyon megtetszett és akkor láttam először a Wio ancient root mix, rögtön jött is haza egy csomaggal. Kb míg élek elég lesz... :D

Végül ez lett belőle:


Innen jött a napló neve is, mert a kislányom szerint ez a fa egy T-Rex láb. Van benne igazság
 
Utoljára módosított:
Növények

A vasfán:
Anubias nana bonsai
Anubias barteri 'Petite'
Bucepalandra kedagang
Vesicularia ferrei 'Weeping'
Hydrocotyle Tripartita
Fissidens fontanus mini

A fa lábánál cryptocoryne lutea 'hobbit'
Cryptocoryne parva az előző scape-ből. Két különböző márka különböző méret.
Cryptocoryne pygmea
Cryptocoryne cryspatula vele nem vagyok kibékülve lehet cserélve lesz. Valahogy nem illik bele a képbe.
Limnophila Sessiliflora hátul, tervek szerint egy szép zöld hátteret ad majd
kevés Marsilea Hirsuta elszórva
Felszínen Pistia a másik akvából
 
Lakók:
3 oto
6 gyerkőc amano
6 sün csiga
1 verseny csiga (Villám névre hallgat)
2-3 baba nyuszi csigusz

Minden szuper, minden jó.
Mennek a vízcserék, a víz tiszta. Kevés felszíni hártya van, de azt betudom a zselés, kosaras új növényeknek.

Tápozás: TF termékeket használok Planter, Macro, Carbo (Foszfát is van ha kellene)
Egyenlőre még erős bizonytalanság van hogy miből mennyi menjen.
0,8ml macro/0,5ml carbo

február 6

Február 12
https://photos.app.goo.gl/iV9LLx2RwvigmEJp7 itt már megjelent a felszíni hártya. igaz hogy kivettem az eheim skimmert is.
 
Na és akkor jöjjön a fekete leves... mert ugye miért is ne jönne

Február 14. Lillával már nem bírtunk magunkkal, és a közelgő terrapláza miatt gyorsan elmentünk a közelünkben található betta kereskedő/tenyésztőhöz kiválasztani az új lakót, hogy a teljes palettából tudjunk választani ne csak abból ami a kiállítás után megmarad. Sikerült is, minden szuper. Hazahoztuk. Szépen beszoktattam ahogy a halakkal szoktam. Zacskó a vízbe, majd kiszurkál keveredjen a víz stb.
Na itt ba...tam-el (szerintem). a hozott vizet is beleengedtem az üvegbe.
Másnapra ez a látvány fogadott.


persze azonnal 50%-os vízcsere

Másnapra ugyan az lett.
És azóta a helyzet csak fokozódik...
Infuzória lehet? Ha igen mit tudok tenni ellene? féltem az állatokat. minden csiga az akva tetején figyel. Az oto is a felszínre jön levegőért.
Please HELP 🙏🙏
 
Ha van, lélegeztetőd, akkor üzemeld be szerintem.
Vízcsere, kevesebb etetés, fény visszavétele.

És már csak 1 hozzászólás a 25-höz... 😉
Szia. Lélegeztetőm nincs, de a befolyó ágat kiemelve a skimmer annyi levegőt szív hogy talán ellátja ezt a funkciót. A világítást vissza vettem a minimumra. Holnap megcsinálom a vízcserét. Etetés 0-n.
El fog múlni szépen lassan? Black out, vagy egyéb módszer nem szükséges?

És köszönöm a bűvös 25-öst! 💪🏻😎
 
Ha jól értem, akkor február harmadikán töltötted fel? 11 napra rá egy kicsit korai lett a halacska betelepítése. Nyugtass meg, hogy nem szűz volt az Atman szűrő, hanem aktívan járt egy előző üvegben, akkor talán rendben lesz.
Persze. Ugyan ez az üveg volt berendezve, amit restartoltam. Ebben ketyegett a technika. Az átépítés idején pedig a növényeket, a csigákat, rákokat és az otokat egy nagy műanyag dobozban tartottam és ebben járattam a szűrőt.D3264C98-1577-47D1-8BA5-68AAE52DF52A.jpeg
 
Szia. Lélegeztetőm nincs, de a befolyó ágat kiemelve a skimmer annyi levegőt szív hogy talán ellátja ezt a funkciót. A világítást vissza vettem a minimumra. Holnap megcsinálom a vízcserét. Etetés 0-n.
El fog múlni szépen lassan? Black out, vagy egyéb módszer nem szükséges?

És köszönöm a bűvös 25-öst! 💪🏻😎
Én még várnék a blackouttal, hátha a vízcserék megoldják.
Amikor letisztul a víz, akkor még folytasd a vízcseréket pár napig.
 
Back
Oldal tetejére