• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Jungle Boogie

Nekem az ex700-as stopperrel mérve majdnem hozza a 700-at:D viszont ha tervezel nagyobbra váltani, akkor vedd meg. Ha viszont jóval nagyobbra váltasz, akkor meg kevés lesz a 600-as. Nekem a 700as még viszi a 64Literest, de jobb lenne egy kicsit nagyobb. (900körüli)
 
rendben, még 1 kérdés, most az aki az asztalomon egy kisebb dobogón áll, ahol anno a monitorom volt. az akvárium alja a padlótól 93 centire van, a teteje kb 130 centire. Ha leteszem a szűrőt a padlóra akkor bírni fogja ezt a magasságot? vagy inkább emeljem meg valamivel?
 
nem akarok olyan nagyot, max 40 esetleg 50 litereset. Ennél nagyobbat nem akarok, ahhoz meg szerintem elég lenne, nem? Egyébként ezek nagyon távlati tervek, előbb ezt kéne valahogy rendbe rakni, csak gondoltam akkor nem veszek olyan szűrőt ami ezt épp elbírja, hanem gondolok a következő lépésre, még akkor is ha az csak 1-2 év múlva lesz meglépve :)
 
rendben, még 1 kérdés, most az aki az asztalomon egy kisebb dobogón áll, ahol anno a monitorom volt. az akvárium alja a padlótól 93 centire van, a teteje kb 130 centire. Ha leteszem a szűrőt a padlóra akkor bírni fogja ezt a magasságot? vagy inkább emeljem meg valamivel?
A megfelelő szűrő választása az egyik legfontosabb lépés a modern algamentes akvárium megteremtéséhez. A Tetratec szűrőket a rendkívül jó ár/érték arány miatt ajánljuk. A márkás szűrő megbízhatósága, egyszerű kezelhetősége, anyaga, csöndes működése, légtelenítő pumpája, gyári szűrőanyagai és könnyű tisztíthatósága garantálja a sikert.

Tetratec EX 600 Külső szűrő teljes gyári mechanikai és biológiai töltettel:
• Pumpateljesítmény: 600 lph (liter per óra)
• Gyárilag javasolt akváriumméret: 60-120 literig.
Green Aqua által javasolt növényes akváriumméret: max.80 liter.
• Vödörméret: 5,7 liter.
• Teljesítmény: 10 W
• Pumpa emelési magasság: max. 1,2 méter
• Szűrőcső átmérő: 11,3 mm
• Méret h/sz/m: 21/20,5/38 (cm)
• Garancia: 3év

1,2méter az emelési magasság.
Ez is visszavesz a teljesítményből .
 
igen ezt olvastam már. Akkor majd valamivel kicsit megemelem, befolyót meg majd akrilból készítenék. A mostani 30 literes aksimba szeretném amúgy, ha meglesz a szűrő akkor tervezek egy komolyabb átalakítást, addig meg tesztelem, hogy bírják a növények nálam.
Kicsit több fával, középen elkanyarodó folyómederrel, de ezek még nagyon kezdetleges dolog.
A lényeg hogy a 600 is jó lenne.
 
Ma szétkapom az akit. Nem vagyok megelégedve a jelenlegi elrendezéssel. Növényeket se tudom úgy elhelyezni ahogy szeretném, és még mindig mozgat a kvarchomok megoldás, ami a legelső elgondolás is volt a maga nyers módján. Azóta próbáltam kicsit finomítani az elgondoláson. Tudom hogy a manado és a kvarc homok nem a legnagyobb spanok, de majd bízok benne hogy ha a növények ellepik az aljzatot akkor nem lesz annyira feltűnő. Azért csinálok pár képet az aksiról, 39 napos ma.
 
Back
Oldal tetejére