• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Jobb szélre előre még egy kő és kész a harscape. A kövek közötti résekbe valami pici növénykék jók lennének. Pl: Buce mini, csipet HC vagy MC
 
Tegnap megvolt a szokásos heti karbantartás, illetve a szűrő, és szűrőcsövek is kaptak egy takarítást. A szűrőből kikerült a lávakő és kerámiagyűrű, a helyére seachem matrix ment. Most úgy néz ki, hogy alulról: szivacs, seachem matrix, matrix trop, és a tetején perlon.
Sajnos vissza kellett tennem a rusnya zöld ki-/befolyót. :( Az üveg cuccok belső átmérője túl szűknek bizonyult, ezért nagyon erősen nyomta a vizet, ezért vissza vettem a szűrő teljesítményét, a hét vége felé már láttam is, hogy gond lehet, de tegnapra már meg is jelentek sok helyen a kis fekete pamacsok.
Úgy néz ki, hogy ha üveg szereléket akarok, akkor tennem kell egy 13/16-16/22 bővítőt a csövezésre. Sajnos a diy szűrőm is 13-as csonkokkal készült - ha ezt tudom...
Kicsit játszottam a kövekkel is, majd megmutatom, ha kicsit szalonképesebb lesz a látvány.
 
Brékó-brékó! Megint alakulás van... betámadta a mohásított részeken, meg 1-2 anubiasnál a fát/növényeket valami takony... Remélem, hogy simán orvosolható lesz és nem valami penész, vagy hasonló szutyok támadott be, de elég para, mert a fa már túl van rég ezen a hülye taknyosodáson... Valakinek valami ötlet esetleg, hogy mi lehet?
 
Brékó-brékó! Megint alakulás van... betámadta a mohásított részeken, meg 1-2 anubiasnál a fát/növényeket valami takony... Remélem, hogy simán orvosolható lesz és nem valami penész, vagy hasonló szutyok támadott be, de elég para, mert a fa már túl van rég ezen a hülye taknyosodáson... Valakinek valami ötlet esetleg, hogy mi lehet?
Nem hangzik jól. :eek: Lőnél egy képet?
 
Nézegettem sokat a képet és ki is nagyítottam ez nem biztos hogy takony :

31636722f7235aea01ce46274316c6a9.jpg

Úgy néz ki mint a Rhizoclonium,vagy a Diatoms csak zöld és barna szín nélkül.
Tápozásban fényben co2 beoldásban történt változás,főleg a tápozást kérdezem.
 
Semmi nem változott, csak az üveg helyett ment vissza műanyag, meg a szűrőbe ment seachem matrix a lávakő helyett. De ez már a csere előtt elkezdődött, csak az utóbbi napokban lett nagyobb...


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Le tudod szívni? Eszi valami? Nem hiányzik "senki" az akváriumból? Víznek nem változott a szaga?
Ma csinálok karbantartást, ha lesz rá idő, megnézem, mit tudok vele kezdeni. Nem nagyon eszik a garnélák, se az anci, a víznek nincsen szaga, teljesen rendben van.
 
A hétvégén letakarítottam a trutyit elvileg mindenhol, emiatt 2 anubiast újra kellett kötöznöm, de így legalább pár tövet le tudtam róluk műteni és azok mentek a kövek közé szaporodni és sokasodni. :p Az ecset terjeszkedését remélhetőleg sikerült megállítani, most már jó lenne, ha csak az eltüntetésén kellene melóznom. A mohákon, és az anubiasokon közben jönnek az új hajtások, a buce is jól érzi magát, a gayi-t hamarosan reguláznom kell, mert nagyon beindult, de a microsorumok továbbra sem érzik jól magukat és egyelőre az indica sem nagyon akar magára találni... Lehet, hogy kell még a tövébe 1-2 tápgolyó.
Képet most sem hoztam, mert az előző formájához képest elég ramatyul fest most az akva...
 
Még mindig alga háború van. Ma azt vetettem be, hogy 10 liternyi full RO-val cseréltem, és adtam mellé macrot is, most várok. :)
A csere előtt a gh/kh 20-22 körül volt kb. Most gh:13 kh:12
Várakozó állásponton vagyok. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
A csere előtt a gh/kh 20-22 körül volt kb. Most gh:13 kh:12
Ez gyakorlatilag lehetetlen :) Ha minimum 40 l víz van az üvegben (ennyi biztos van), akkor a csere előtt max 18-as keménység lehetett.
Nem mintha ez számítana bármit is :) csak gondoltam szólok, hátha rossz a teszted és alapozol rá...
 
Ez gyakorlatilag lehetetlen :) Ha minimum 40 l víz van az üvegben (ennyi biztos van), akkor a csere előtt max 18-as keménység lehetett.
Nem mintha ez számítana bármit is :) csak gondoltam szólok, hátha rossz a teszted és alapozol rá...
Neptun teszttel mértem, szóval azért van szórása a dolognak. :D De simán jó lehet a 18-as érték, mértem már hasonlót, de általában 20 környékén szokott lenni. A következő csere is full ro lesz majd, amíg nem sikerül valami normális értéket produkálni.
 
Úgy néz ki, hogy eltűnőben van a takonyszerű szmötyi... a helyére ecset és egyéb szőrök jöttek, szép lassan próbálom eltüntetni. Arra gyanítok, hogy sok volt az alacsony flow, a talaj megpiszkálása, és a szűrő takarítása (bacik közel nullázása). Remélem, hogy sikerül újra egyensúlyba billenteni a dolgot és eltűnnek a csúnya dolgok. Az anubiasok nem túl szépek, van rajtuk alga rendesen, őket macerás lesz megtisztíani tőle. Viszont jó hír, hogy a mohák látszólag örülnek a lágyabb víznek! Úgy néz ki, hogy a weeping fog dominálni, nagyon beindult, a karácsonymoha szinte eltűnt alatta, de ennek örülök, mert jól mutat, ahogy szépen lecsüng az ágakról az anubias léggyökerei mellett. Lesz még vele meló rendesen, de talán a hétvégére már valamennyire szalonképes lesz egy fotóhoz. :D
Az IAPLC viszont kimaradt. :(
 
Tegnap ismét megvolt a vízcsere 10l RO ment ismét az akvába ezúton is köszi @Dannó ! Elfelejtettem rámérni a csapvízre, de szerintem az előző mérésem rossz volt, mert most is gh 13 kh 12-t mértem. Direkt rámértem többször is... a ph 7 körül volt, kezd normális irányba mozdulni a vízkémia... Azért egy foszfát/nitrát tesztet még megnéznék... Bár lehet jobb, ha nem látom az értékeket. :D
Az ecset továbbra sem akar elkopni... de azért tettem lépéseket, hogy ez változzon! :D Szerencsére legalább a mohák jól érzik magukat, de a weeping egyszerűen nem akar megkapaszkodni. Fogtam és damillal újrakötöztem, lassan sikerül egész jól bemohásítani az ágakat. :) A rotala viszont egyáltalán nem akar rendbe jönni... :( nem értem mi baja lehet, mert az apogoneton gayi nagyon jól érzi magát és gyomnövényként kezd viselkedni, vándorolnak az alhajtásai mindenfelé, úgyhogy a hétvégén meg kell kicsit reguláznom.
Ami viszont aggaszt, hogy nem nagyon látom az amanokat. Este is csak kettőt láttam ténykedni... nem tudom, hogy mi a fene történik, mert tetemet sem láttam, se az akvában, sem kívül...
Amit még változtattam, hogy tekertem egyet a tűszelepen és most 2bubi/másodperccel megy a co2. Hamarosan meglesz a 7,5W-os táp a mágnesszelephez és akkor indulhat az időzített beoldás. Illetve a melegre is felkészültem egy 18 centis pc ventilátort szerelmesítettem össze 2db csipeszes vállfa csipeszével, de egyelőre nem kellett szerencsére bekapcsolnom. Jó lenne, ha a hónap végére kikupálódna az akva és júliusban sikerülne róla valami értékelhető képet lőni...

Bocs, hogy megint nincs kép. :(

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Tegnap ismét megvolt a vízcsere 10l RO ment ismét az akvába ezúton is köszi @Dannó ! Elfelejtettem rámérni a csapvízre, de szerintem az előző mérésem rossz volt, mert most is gh 13 kh 12-t mértem. Direkt rámértem többször is... a ph 7 körül volt, kezd normális irányba mozdulni a vízkémia... Azért egy foszfát/nitrát tesztet még megnéznék... Bár lehet jobb, ha nem látom az értékeket. :D
Az ecset továbbra sem akar elkopni... de azért tettem lépéseket, hogy ez változzon! :D Szerencsére legalább a mohák jól érzik magukat, de a weeping egyszerűen nem akar megkapaszkodni. Fogtam és damillal újrakötöztem, lassan sikerül egész jól bemohásítani az ágakat. :) A rotala viszont egyáltalán nem akar rendbe jönni... :( nem értem mi baja lehet, mert az apogoneton gayi nagyon jól érzi magát és gyomnövényként kezd viselkedni, vándorolnak az alhajtásai mindenfelé, úgyhogy a hétvégén meg kell kicsit reguláznom.
Ami viszont aggaszt, hogy nem nagyon látom az amanokat. Este is csak kettőt láttam ténykedni... nem tudom, hogy mi a fene történik, mert tetemet sem láttam, se az akvában, sem kívül...
Amit még változtattam, hogy tekertem egyet a tűszelepen és most 2bubi/másodperccel megy a co2. Hamarosan meglesz a 7,5W-os táp a mágnesszelephez és akkor indulhat az időzített beoldás. Illetve a melegre is felkészültem egy 18 centis pc ventilátort szerelmesítettem össze 2db csipeszes vállfa csipeszével, de egyelőre nem kellett szerencsére bekapcsolnom. Jó lenne, ha a hónap végére kikupálódna az akva és júliusban sikerülne róla valami értékelhető képet lőni...

Bocs, hogy megint nincs kép. :(

Köszi, hogy benéztél! :)


Nincs mit, várlak máskor is talán egy kicsit hosszabb időre :)

Hát igen a képek nagyon hiányoznak níkünk :(

Hajra hajrá
 
Amit még változtattam, hogy tekertem egyet a tűszelepen és most 2bubi/másodperccel megy a co2.
Most a difi, vagy az atomizer van a cső végén? Eddig mennyi CO2-t adagoltál? (Én sohasem mentem 1/másodpercél feljebb.)
Hol növesztgeted az ecsetet? Esetleg a bal oldalon felfelé nyúló ágakon? Inkább a felszínhez, vagy a talajhoz közel terjeszkedik?
 
Back
Oldal tetejére