• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Mert most nem citromsavas töltettel megy a CO2 rendszer, hanem élesztős löttyel, és az nem fújná át az atomizert.
Teljesen összezavarod az embert: citromsavasról váltanál palackosra, és most élesztőssel bugyborékoztatsz. :)

Egyébként valóban pofátlanul jók lettek a képek.(y)
Két kritikám lenne:
a stemek nekem nem állnak össze, nem adnak hozzá a képhez (vagy csak most éppen nőnek nyírás után??),
legalább 2 szintet ugrana az akvárium, ha a sima felületű, "unalmas" bazalt (vagy mi az, nekem is ilyenen van csak talomban) helyett valami mintás, vagány szikladarabokra tudnád cserélni (persze tudom, a piszkos anyagiak).

Most nézem, olvasom az idevágó topikot, hogy LEGENDA lettél!! Grat!!! (y)
 
Utoljára módosított:
Teljesen összezavarod az embert: citromsavasról váltanál palackosra, és most élesztőssel bugyborékoztatsz. :)

Egyébként valóban pofátlanul jók lettek a képek.(y)
Két kritikám lenne:
a stemek nekem nem állnak össze, nem adnak hozzá a képhez (vagy csak most éppen nőnek nyírás után??),
legalább 2 szintet ugrana az akvárium, ha a sima felületű, "unalmas" bazalt (vagy mi az, nekem is ilyenen van csak talomban) helyett valami mintás, vagány szikladarabokra tudnád cserélni (persze tudom, a piszkos anyagiak).

Most nézem, olvasom az idevágó topikot, hogy LEGENDA lettél!! Grat!!! (y)

Köszi! :)
Hát az úgy volt, hogy szétmentek a citromsavas kupakok, meg a töltetem is elfogyott, aztán úgy voltam vele, hogy mire megérkeznek az új kupakok, addig menjen legalább élesztőssel. Most meg még van benne szufla, ezért nem variálok rajta.

A stemek: A gayi csak most került be, a rotala meg még nem indult meg igazán, gondolom kellene neki normális mennyiségű aljzat. :p

A kövek meg hát... :D Lehet, hogy egyszer rászánom magam a mohásításukra, de nagyon félek, hogy algamágnesek lennének.
 
Mutatni jól mutat, remélem beválik. :)
Amúgy elfekvőben van még otthon citromsavas rendszer is, és töltet is, ha hamarabb tudom meg akkor szívesen kölcsön adtam volna azt is! :D
 
Mutatni jól mutat, remélem beválik. :)
Amúgy elfekvőben van még otthon citromsavas rendszer is, és töltet is, ha hamarabb tudom meg akkor szívesen kölcsön adtam volna azt is! :D
Meglátjuk, de kizárt, hogy rosszabb lenne a műanyag lapátnál. :) Egy kicsit vissza kellett vennem a szűrőt, meglátjuk, hogy muzsikál majd. Aztán lehet, hogy kicsi lesz a belső átmérője és emiatt nagy lesz a flow, de mist jónak látom. A citromsavas megvan nekem is köszi! Remélem már nem sokáig fogom használni. :)
 
Szerintem is jónak tűnik, de azon meglepődtem, hogy mélyre van téve a Lilyd és mégis ilyen hullámokat tud adni! Az enyém a felszinen van és az ad ilyen hullámokat!
Big Like!;)
 
Szépen hullámzik a felszín. Hát talán egy picivel jobb az üveg cuccod mint az eddigi - bár az olyan frankó retró volt, most ez a divat :D
Kakaót inkább ne, az nagyon színezi a vizet :ROFLMAO:
 
Szerintem nem kell több, így is bólogatnak hátul fent a zöldségek. Egyébként milyen üvegek ezek (magyar, japán, kínai)?
Nálam akkor szokott jónak lenni az áramlás erőssége, ha csak a felszínközeli növényeket mozgatja meg, de azokat is csak úgy "érzéssel".
Figyeld az áramlásnak legjobban kitett dekort és növényeket: ha ecsetesednek, nagy az áramlás. Ha a difi alatt lenne gond a homokkal, feljebb kell emelni a tölcsért (bár a videó alapján nem kellene ilyesminek előjönnie).
Kb. egy hét, és kiderül jó-e így.:)
 
Szerintem nem kell több, így is bólogatnak hátul fent a zöldségek. Egyébként milyen üvegek ezek (magyar, japán, kínai)?
Nálam akkor szokott jónak lenni az áramlás erőssége, ha csak a felszínközeli növényeket mozgatja meg, de azokat is csak úgy "érzéssel".
Figyeld az áramlásnak legjobban kitett dekort és növényeket: ha ecsetesednek, nagy az áramlás. Ha a difi alatt lenne gond a homokkal, feljebb kell emelni a tölcsért (bár a videó alapján nem kellene ilyesminek előjönnie).
Kb. egy hét, és kiderül jó-e így.:)
Igen, most jónak tűnik, szerintem nem lesz ecsetesedés miatta, de kivárok persze. Amitől tartok, hogy kevés lesz így a szűrés. Ha igen, akkor muszáj lesz a 17-es verzióra váltani. De remélem, hogy ez beválik!!! :D
 
Igen, most jónak tűnik, szerintem nem lesz ecsetesedés miatta, de kivárok persze. Amitől tartok, hogy kevés lesz így a szűrés. Ha igen, akkor muszáj lesz a 17-es verzióra váltani. De remélem, hogy ez beválik!!! :D
Miért lenne kevés??? Nem fogja eléggé keverni a vizet? Nagyon fojtod a szűrőt?
 
Miért lenne kevés??? Nem fogja eléggé keverni a vizet? Nagyon fojtod a szűrőt?
A szűrő névleges teljesítmény 600 lph, nem tudom, ténylegesen tud-e ennyit, valószínűleg valamivel kevesebbet tol, most kb 80%-os állásban van a nyomó ág. Meglátjuk. :)
 
Nagyon szép.Jól látom,hogy a te difid is félre hord?
Nem, alapból elfogadhatóan porlaszt, de már csak épphogy van szufla az élesztős löttyben, és ezért alacsony a nyomás és a bubiszám is. Hétvégéig így megy majd, napi carbo adagolással - remélhetőleg nem lesz nagy gond. Szombaton megy majd a citromsavas újra.

És akkor a beígért képcsokor:
26527050142_f1f7ab25d4_h.jpg2016.04.24. by Laci Sziládi, on Flickr
26527056402_5f6a4245ed_h.jpg2016.04.24. by Laci Sziládi, on Flickr
26527063042_4111cee8c6_h.jpg2016.04.24. by Laci Sziládi, on Flickr
 
Wow mennyit dob egy üveg ki be folyó,na de kell egy jó scape is hozzá és ez kezd abba az irányba haladni.
Nekem még mindig hiányzik a kövek felső harmadáról a moha ( fissi,riccardia,karácsony) a fa tövénél olyan jól levezetné a szemet
a kövek csupasz felületére és onnan a dekor homokra.
Illetve ha tudsz megmarad kőből vagy hasonló bazalt zuzalékot beszerezni akkor azzal is lehetne a kövek szélső peremét finomítani ahol a homokkal találkozik.
És még egy nekem hiányzik egy ág ami lefelé görbülne a bal oldalon kiegészítve a jobb oldali vastagabb fát.
De megnézem és privátban átküldöm ez hogyan is gondoltam.
Bocs hogy ennyire belekötekedtem. :D
 
Back
Oldal tetejére