• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Január 25. Péntek - Schruz 100 éves lesz :)

Köszi mindenkinek aki eljött, segített és garantálta a jó kedvet a mai napon (y) Köszönjük Andrisnak is eme kis Emers kertet, amit a következő hónapokban igyekszünk majd felnevelni.
Néhány fotó azoknak, akik nem tudtak eljönni...

8415029902_58dc8a07fc_b.jpg

8415028732_6fa83c1b05_b.jpg


8415028052_391131d13f_b.jpg


8413928571_e53295f7a5_b.jpg


8413927561_e48841307b_b.jpg


8413926365_477d6d1a9b_b.jpg


8415023162_165b9eeb7d_b.jpg


8413923449_b6aed3f02b_b.jpg


8413921935_d54a7f0dbd_b.jpg


8413917791_fe8a6e0a98_b.jpg
 
Üdv!

csodálatos emmers kert lett,
s ez a látvány letarol (y)
keresgélek bármit inni,
csak legyen benne etanol :ROFLMAO:

Gratulálok Andrisnak, s mindenkinek aki segítségére volt!
A Nap süssön Rátok!
 
Jól látom hogy a mohákok nem kötözve vagy ragasztva vannak, hanem bele lettek dugdosva a lávakő repedéseibe?
 
Hozzá tenném, hogy folyamatos volt a kiszolgálás és a figyelem, miközben tényleg jó hangulat volt a boltban. Ha kérdés volt, jöttek a válaszok is. Nigronak ezúton köszönöm azt a tényleg gyönyörű Apisto agassizii párt, azonnal beilleszkedtek nálam és este vacsiztak is. Viktornak pedig a tippet Marsilea hirsuta TC - hez. (y)

Amikor hazaértem jutott eszembe, hogy elfelejtettem a Pinokkió garnéla - Caridina gracilirostris -t . Pedig még gyönyőrködtem is bennük. Csak aztán mégis kimaradt:dead:

Külön megjegyezném, hogy volt egy nagyon szépen megvilágított akvárium a wabi mögött lévő részben, az ablak előtt. Teljesen más színe volt az akváriumnak és a főleg a növényeknek. Olyan mélysége volt a színeknek, hogy csak ámultam bámultam. Nem tudom mitől volt, de sokszor ránéztem, közelről és messziről is.:geek:
 
Szia Zsolt!

Bedörzsölve?! :eek: Ezt majd egyszer ha lehet fejtsétek ki bővebben...


Volt régebben egy videó Amano mester lávakő mohásításáról!
Fogott egy nagy halom mohát, egy késsel felaprította mint a petrezselymet és a kő felszínére rádörzsölte!
A mohák nagy túlélők!
Ezzel a módszerrel amikor a sok kis apró darab kezd el hajtani sokkal gyorsabban lesz dús a moha bevonat.

A.ttila
 
Köszi, hogy eljöttetek! Nagyon jó kis berendezős móka volt (y)
Nagy köszönet Andrisnak a remekműért! Mi is sokat tanultuk, amíg készült a 100 éves emers csoda.
Igyekszünk jó gazdái lenni ;)
Találós kérdés:
Ki az, aki még a pezsgőt is wabi-tálból issza? ... :ROFLMAO:

Andris.jpg
 
Nagyon szép lett Schruz mester alkotása!!! Gratulálok! (y) A wabik eddig nem hagytak mély nyomot bennem, de ez a mostani alkotás, illetve a topic legelején az első posztban Viktor által közzétett fotó teljesen más megvilágításba helyezi ezt a dolgot. Ezek a nagyobb, scape jellegű wabik nagyon bejönnek! Olyan, mintha ezek az alkotások a paludárium és a "klasszikus" wabi-kusa közötti határon lennének.

Magáról az akváriumról lehet tudni valami érdekességet? Aprólékos mestermunkának látszik már maga a keret is. :)

Üdv: Robi
 
Nagyon érdekes (klassz) kompozíció lett.
Én csak beugrottam tegnap a boltba vásárolni, sajnos nem volt időm ottmaradni dumálgatni és megismerni a többieket, mert rohannom kellett vissza a "gyárba".
Szegény Dóri is próbált beszélgetni velem egy-két szót, de szanaszét volt a fejem. Valakivel kezeltem (melyikőtök volt?), de elnézést kérek nem tudtam odafigyleni. :eek:ldman:
Legközelebb! :)

Volt apisto aggassizi is valamelyik tankban? ...na megsasolom legközelebb ha leszenek éppen akkor. ( @Malor : dobj majd egy fényképet valamelyik topicba az új apistokról !)
 
Én köszönöm a lehetőséget az építkezésre srácok! :) Jó volt a hangulat és sok volt a segítő kéz. Élveztem nagyon.

A kő elrendezést illetően, én az ilyen jellegű elredezést szeretem igazán. Nincs agyon makettezve, nem törekedtem arra hogy minnél jobban mintázzanak egy hegységet vagy dombságot, csak pakolgattam. Én ezt valahogy így szeretem csinálni, mindig az ilyen akik/scapek tetszettek jobban. A növények fejlődésével szerintem szépen összeáll majd a kép. Annyi növényt pakoltunk bele, hogy kb 2 hét alatt is látványos fejlődés lesz látható szerintem.

A növénylista:
Pogostemon helferi, HM, HC, E. parvula, Uttricularia graminifolia, Ammania bonsai, Ludwigia arcuata, Ludwigia sp., Ludwigia glandulosa, Hygrophila sp 'Araguia', Hygrophila polisperma, Bacopa caroliniana, Rotala indica, Limnophila aromatica, Vesicularia montagnei, meg egy új Anubiasos terráriumi moha aminek elfelejtettem a nevét. Azt hiszem ennyi faj van bent, ha nem javítsatok ki.
Nagyon szép lett Schruz mester alkotása!!! Gratulálok! (y) A wabik eddig nem hagytak mély nyomot bennem, de ez a mostani alkotás, illetve a topic legelején az első posztban Viktor által közzétett fotó teljesen más megvilágításba helyezi ezt a dolgot. Ezek a nagyobb, scape jellegű wabik nagyon bejönnek! Olyan, mintha ezek az alkotások a paludárium és a "klasszikus" wabi-kusa közötti határon lennének.

Magáról az akváriumról lehet tudni valami érdekességet? Aprólékos mestermunkának látszik már maga a keret is. :)

Üdv: Robi

Szia Robi!

Ezek szerint te nem láttad a első emers kertemet. Ez robbantotta ki a "botrányt" anno :D :D Itt a naplója Paludárium - Emers Iwagumi | Magyar Akvakertész Fórum

Ja, hogy ez csak Wabiban működik. Az más.
Nem csak emersben működik, viszont submersben ADA jellegű körülmények közt inkább. Ezt pl az áramlásra értem. Az ADA galériában az ilyen technikávál mohásított akikat SuperJet hajtja Lily Pipeal ami egyenletes de kevésbé erőteljes (ergo tökéletes) áramlást biztosít. Így a kis moha darabok nem sodródnak le a kövekről. De mint tudod a vizi mohák nem lebegnek a vízben hanem lesűllyednek így önmagában az hogy a tank fel van töltve nem jelent problémát. A paludáriumban anno használtam ezt a technikát víz alatt, tök jól kezdett működni de aztán én hülye betelepítettem az Amano garnikat és ők sépen lematázták a mohadarabokat XD Csak ilyen jellegű probléma van tehát a módszerrel. Amúgy nem tudom hogy a mohák megmaradnak-e így. Előny hogy emers Christmas került a kövekre, előny hogy a Fuji kő megszívja magát vízzel, de azzal együtt a moha páraigényes szóval van rá esény hogy nem fog működni a dolog. Ezt pár hónapon belül meglátjuk.
 
Ja igen.Ugyan tenyleg bevallalom hogy neha neha bemegyek majd kicsit karban tartani a cuccot de azert, itt egy kis hasznalati utasitas a kerthez sracok :) Ha megfogadjatok megfogadjatok, ha nem, nem. :D

Az elso 2 hetben napi ketszer, 10-15 percet szelloztessetek! Ha egy nap is kimarad a penesz szepen be tud utni. Nekem volt mar ilyen. A mohak miatt napi 2-3 szor kene spriccelni az elejen, kesobb akar 3-4 szer is... Ket het utan el lehet kezdeni fokozatosan nagyobb es nagyobb rest csinalni a folian. En mondjuk hetente novelnem a rest. Ket-harom hetesen megejtenem az elso tarra nyirast, foleg a stemeknel, hogy hamar eltunjenek a submers, meg osszeaszalodott emers levelek, es hogy serkentsem a surusodest.

Az UG es a HC kenyes ra hogy az elejen ne lepjetek oket el vizzel. Ez lesz a nehez ennel a scapnel mivel a mohak meg inkabb az ellenkezojere vagynak :p Le kene majd rendszeresen szivni egy CO2 csovel a felesleges vizet az aljzatbol mindig, mashogy nem hiszem hogy megmarad a gyep. Kesobb ezzel nem lesz gond, nyokon lehet majd onteni nyugodtan.

Ontozest, vizcserebol szarmazo akvariumvizzel javaslom,vagy BeBrightos RO vizzel, spriccelest pedig tiszta RO vizzel.

Nyirjatok majd gyakran a talat mert a sok stem miatt befulledhet hamar...
 
Andris bácsi nagyon ügyes, az eddigi wabijai is gyönyörűek voltak, de ez a scape szerű még jobb szerintem. Ugyanaz a véleményem mint Robinak,hogy engem is sokkal jobban megfogott ez mint a hagyományos tálak. Gratulálok, nagyon szép lett! Kár,hogy nem lehettem ott élőben. :confused:
 
Andris bácsi nagyon ügyes, az eddigi wabijai is gyönyörűek voltak, de ez a scape szerű még jobb szerintem. Ugyanaz a véleményem mint Robinak,hogy engem is sokkal jobban megfogott ez mint a hagyományos tálak. Gratulálok, nagyon szép lett! Kár,hogy nem lehettem ott élőben. :confused:

Hat, az emers kertek inkabb akvarium szeruek. Reszletesebbek, mindig fel lehet bennuk fedezni valami ujat keprol is. A talak igazan csak a tulajuknak nyujtanak minden heten uj el enyt akik jol ismerik oket. A Wabi tal inkabb a buja, vad termeszetrol szol mig a terrak inkabb a megfontoltan kordaban tartott termeszetrol :D En nagyon szeretek tobb vegletet uzni egyszerre, ezert en mindket iranyt nagyon szeretem. De ertem hogy, hogy erted amit mondasz.
 
Back
Oldal tetejére