• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hőmérséklet

patzu said:
Vízcserekor sem árt áramtalanítani a fűtőt, hisz egy 50%-os vízcserénél valószinű, hogy a fűtő nagy része kikerül a vízből, túlmelegszik, feltöltéskor pedig könnyen megrepedhet.

Ez egyértelműen hangzik.. :D Én mindent áramtalanítok, ha a vízben nyulkálok.. legalábbis ami érintkezik a vízzel és elektromos..

Nigro said:
Még egy ok, hogy használj külső fűtőt.! A csúnya belső helyett ;)

Én szívesen használnék, csak van egy ilyen szám, hogy: "Money, money, money".. :( :D A legtöbb növényes akváriumban szerintem 5 fűtőt is el lehetne dugni teljesen..
 
Sziasztok! Ehhez a külső fűtő vs belső fűtő dolgon én is agyaltam mostanság. Egy barkács megoldással nem lehetne a belsőből külsőt csinálni valami 1 literes flakon tetején belehelyezzük a rúdfűtő fűtő részét (itt a bemenet szigetelése macerás), a flakon felső jobb oldalán bemeneti cső, alsó bal oldalán kimeneti cső. Egy kis hőszigetelést kaphat a flakon ráasásnak. Nem láttam még ilyen megoldást, ugyhogy lehet valahol hibádzik az elgondolás.
 
Geris said:
Sziasztok! Ehhez a külső fűtő vs belső fűtő dolgon én is agyaltam mostanság. Egy barkács megoldással nem lehetne a belsőből külsőt csinálni valami 1 literes flakon tetején belehelyezzük a rúdfűtő fűtő részét (itt a bemenet szigetelése macerás), a flakon felső jobb oldalán bemeneti cső, alsó bal oldalán kimeneti cső. Egy kis hőszigetelést kaphat a flakon ráasásnak. Nem láttam még ilyen megoldást, ugyhogy lehet valahol hibádzik az elgondolás.

Ezt inkább a DIY fórumba kellene.

A problémám ezzel az, hogy ettől szebb lesz? Az akvárium körül is rendet kellene tartani.
A flakonos megoldás szerintem nem életképes.
A fűtő elektromos kábel szigetelése nem megoldott.
Megint egy elem ami értelmetlenül leveszi a szűrő teljesítményét.
A fűtőszálat nem erre tervezték.
Szerintem életveszélyes.

Csak úgy általánosságban tűnődöm, hogy szívesebben olvasnék olyan DYI dolgokról amitől szebb is lesz az akvárium. ;)
Lásd Akadama, talán proci DIY szűrője (víztisztaság miatt), Orpheus lámpavasa, Levi szekrénye ;) a felsorolás természetesen nem teljes.
De ezek azok a dolgok ami megmutatja a DIY-ben rejlő lehetőségeket.

És nem szabad elfeledkezni róla, hogy a végcél természetesen egy szép akvárium berendezése lenne. Jelen pillanatban erről olvasni a legkevesebbet a fórumon ;)
 
Jogos, a házi beszívó és kifolyó cső elkészítése közben idegbajt kaptam. Valszeg nem vágok bele, egyébként a doboz elrejthető lenne az akvárium szekrényrészében és azt nem értem miért veszélyesebb termosztátos rúdfűtő egy flakonban mint magában az akváriumban. És szerintem itt mindenki szép akváriumot akar, csak az anyagi lehetőségek NAGYON különbözőek. Persze általában ami olcsó megoldás az GERONIMO is (egy két kivételtől eltekintve), kezdem ezt elismerni. De próbálkozunk mert csórók vagyunk sokan. :D
 
Geris said:
Jogos, a házi beszívó és kifolyó cső elkészítése közben idegbajt kaptam. Valszeg nem vágok bele, egyébként a doboz elrejthető lenne az akvárium szekrényrészében és azt nem értem miért veszélyesebb termosztátos rúdfűtő egy flakonban mint magában az akváriumban. És szerintem itt mindenki szép akváriumot akar, csak az anyagi lehetőségek NAGYON különbözőek. Persze általában ami olcsó megoldás az GERONIMO is (egy két kivételtől eltekintve), kezdem ezt elismerni. De próbálkozunk mert csórók vagyunk sokan. :D

Talán itt azon akadt meg a szemem, hogy 1 cél miatt csinálnád. Hogy ne legyen az akiban a fűtőszál.
Szóval itt pénzről nem volt szó és nem kellett minőségi és nem minőségi termék között sem választani.
Tehát ugyanazt az eszközt használnánk mindketten csak én rendeltetés szerűen te nem. (legalábbis a fentiek alapján) ;)
 
Geris said:
és azt nem értem miért veszélyesebb termosztátos rúdfűtő egy flakonban mint magában az akváriumban.

Azért, mert a műanyag hajlamos az olvadásra, az üveg meg nem...
 
Szerintem ha a fűtő nem látszódna az akváriumban egyes növényektől, akkor nem kell foglalkozni ilyennel, vagy külsőt venni 3-4-szeres áron..
Ez a házi megoldás más téma, de nekem felkeltette az érdeklődésemet.. kissé (túl) körülményes lenne, de talán megoldható (normális tartályal)..
Én azt vallom, ami a szekrényben van, az olyan mintha nem is létezne - esztétikai figyelemmel..
 
Dyin said:
Szerintem ha a fűtő nem látszódna az akváriumban egyes növényektől, akkor nem kell foglalkozni ilyennel, vagy külsőt venni 3-4-szeres áron..
Ez a házi megoldás más téma, de nekem felkeltette az érdeklődésemet.. kissé (túl) körülményes lenne, de talán megoldható (normális tartályal)..
Én azt vallom, ami a szekrényben van, az olyan mintha nem is létezne - esztétikai figyelemmel..

Visszatérve a rendeltetésszerű használathoz. Minden termékre igaz természetesen, ha valamit nem az előírásoknak megfelelően használsz ugrik a gari. Ami mondjuk egy Jager-nél 3 év. Nem akarok belemenni hogy "na de jó honnan tudják hogy használtam", ha a gyár visszautasítja a javítást, cserét ilyen okból azzal egy dolgot tudsz tenni. Elfogadod.
 
viktorlantos said:
Dyin said:
Szerintem ha a fűtő nem látszódna az akváriumban egyes növényektől, akkor nem kell foglalkozni ilyennel, vagy külsőt venni 3-4-szeres áron..
Ez a házi megoldás más téma, de nekem felkeltette az érdeklődésemet.. kissé (túl) körülményes lenne, de talán megoldható (normális tartályal)..
Én azt vallom, ami a szekrényben van, az olyan mintha nem is létezne - esztétikai figyelemmel..

Visszatérve a rendeltetésszerű használathoz. Minden termékre igaz természetesen, ha valamit nem az előírásoknak megfelelően használsz ugrik a gari. Ami mondjuk egy Jager-nél 3 év. Nem akarok belemenni hogy "na de jó honnan tudják hogy használtam", ha a gyár visszautasítja a javítást, cserét ilyen okból azzal egy dolgot tudsz tenni. Elfogadod.

Ezzel annyiban vitatkoznék, hogy a nem megfelelő használatot bizonyítani kell, jegyzőkönyvet írni. Amit nem kell elfogadni. Nem arra gondolok, hogy én nem megfelelően használom - ha építenék belőle valamit és tönkre menne, azért nem vinném vissza, mert tudom, hogy én tettem tönkre, és még más okból is.. Mindjárt kitérek rá..

Hasonló eset: Notik esetében sok szervíz visszautasíthatja a költségmentes javíttatást és bontja a garanciát, ha külső megjelenésében túlzott amortizációt tapasztal, olyat, amely a vásárlástól számított idővel nem kompatibilis. Itt arra gondolok, ha túl karcos a display fedlapja ahhoz képest, hogy mennyi idő telt el a vásárlás óta, akkor egyszerűen megállapítják, hogy nem használtad megfelelően. Megtehetik. Erre számtalan esetet ismerek. Nem kell elfogadni!!!
Saját esetemben ilyen nem fordult elő, de 1 év alatt összesen 34 napot volt szervízben a cucc! Programtervező informatikus hallgató vagyok! Nem mondom, hogy mennyire meglőttek (pénzügyileg is)!

Amire ki akartam térni:
Átvezetve a problémát akvarisztikára: mit sem ér a 3800 Ft-os Jager készülék garanciája, ha akár télen 1 hetet is szervízben van. Nem ismerek Jager szervízeket, de szerintem nem csak 1 hét lenne belőle. Addig kérsz egy másikat, vagy veszel, vagy adnak, mert egyébként kidöglik az akvárium. És a probléma: hacsak nem laksz a szervíz mellett, amíg eljuttatod oda a cuccost meg vissza (személyesen, posta, egyéb megoldások), már több időt és pénzt buktál mint kellett volna. Az idő pénz is a legtöbb esetben. Nem beszéltem arról, hogy esetleg nem tudod sebesen intézni az ügyeket és megdöglik pár lény az akiban a hideg miatt, vagy más problémák adódnak. Összességében akár vehettél volna egy új Jager fűtőt is, rossz esetben kettőt vagy többet.

Ilyen 4000 Ft-os tételeknél a garanciát csak annyira tartom, hogy mégis a gyártó mennyire tartja stabilnak és tartósnak a termékét. Kezdeni vele semmit sem lehet.
 
Üdv Mindenkinek!

No és a talajfűtés??? Egyre több helyen (hazai web oldalak) látok barátságos áron talajfűtőket.

... aki holtig tanul
 
Sziasztok!
Egyre csak megy fel az akváriumom hőmérséklete...jelenleg 29,5 körül van és bizony félek, hogy 30 fölött majd problémák lehetnek a halaknál és a növényeknél (250 literes halas (diszkosz is)-növényes akváriumom van).
Üdv.K.
 
Ma jutott eszembe,hogy a nemrég beszerzett mosura tds cerkám hőmérsékletet is mér.
Gondoltam,gyorsan ellenőrzöm,hogy pontos e a digitális hőmérőm,ami fel van rakva (tudom,nem valami szép,de legalább állandóan és gondoltam én,pontosan mutatja a hőmérsékletet,ellentétben társaival) és meglepetésemre 2 fokkal hidegebbet mutatott a tds ceruzánál.Mondanom sem kell,hogy ez így nyári melegekben azért eléggé kellemetlen,mivel azt hiszem,hogy még éppen nem gáz a víz hőmérséklete,pedig már bőven nem jó.Gondoltam,csak érdemes lenne megnézni,hogy mi a helyzet,van egy másik hasonló digitális hőmérőm (kb. ugyanaz,csak más a gyártó),előkotortam és felraktam azt is,erre az meg a mosurahoz képest 1 fokkal többet mutat! -.-
Leginkább a három eltérő eredmény miatt idegesít a dolog,bár gondolom,hogy a mosura ceruza adata áll legközelebb a valósághoz,de úgy döntöttem,hogy amint alkalmam lesz rá,ellenőrzöm egy rendes analóg hőmérővel is,mert már nagyon fúrja az oldalamat a dolog!o_O
 
Ma jutott eszembe,hogy a nemrég beszerzett mosura tds cerkám hőmérsékletet is mér.
Gondoltam,gyorsan ellenőrzöm,hogy pontos e a digitális hőmérőm,ami fel van rakva (tudom,nem valami szép,de legalább állandóan és gondoltam én,pontosan mutatja a hőmérsékletet,ellentétben társaival) és meglepetésemre 2 fokkal hidegebbet mutatott a tds ceruzánál.Mondanom sem kell,hogy ez így nyári melegekben azért eléggé kellemetlen,mivel azt hiszem,hogy még éppen nem gáz a víz hőmérséklete,pedig már bőven nem jó.Gondoltam,csak érdemes lenne megnézni,hogy mi a helyzet,van egy másik hasonló digitális hőmérőm (kb. ugyanaz,csak más a gyártó),előkotortam és felraktam azt is,erre az meg a mosurahoz képest 1 fokkal többet mutat! -.-
Leginkább a három eltérő eredmény miatt idegesít a dolog,bár gondolom,hogy a mosura ceruza adata áll legközelebb a valósághoz,de úgy döntöttem,hogy amint alkalmam lesz rá,ellenőrzöm egy rendes analóg hőmérővel is,mert már nagyon fúrja az oldalamat a dolog!o_O
Nekem analóg van a prémium márkából, és nálam ugyanazt az értéket mutatja mint a TDS cerka, csak ugye a TDS-nél még tizedes is van! Egy valamire figyelj azért oda, hogy a TDS-t legalább egy fél percig tartsd bent, mert nálam lassan áll át a külső hőmérsékletről a belsőre (főleg ha a külső karcolja a 30 fokot).
 
Igen,tapasztaltam,hogy lassan reagál,úgyhogy azért vártam vele,amíg ki nem kapcsolt,de már akkor nem ugrált!
Egyedül csak annyi a bajom a ceruzával,hogy manuális,emiatt jó mindenképp egy hőmérő,ami folyamatosan mér!
 
Ne bántsd már szegény,elég büntetés lehet számára,hogy állandóan olasznak titulálják! :D
 
Back
Oldal tetejére