• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hőmérséklet

Én azért a TDS cerkának sem hinnék. Az OK, hogy pontosabb mint egy 100 forintos hőmérő, de azért csak nem egy rendszeresen hitelesített műszer.
 
Jaja. Rá van írva a pontosság, azt nyugodtan megszorozhatod kettôvel. Igaziból három fontos tulajdonsága kéne legyen a hômérônek: pontossága, megismételhetôsége, és hômérséklet (és/vagy) nyomástól függô pontossága. Engem is zavar, hogy a lakásban lévô kb. 20 hômérôrôl nem tudom, melyik hogy viselkedik és valamelyik pontos-e. De mindig arra lukadok ki, hogy nincs jelentôsége és végül nem veszek labormûszert, amit idônként kallibrálni is kéne. :)

Szerintem nézd meg ugyanazt több hômérôvel, jelöld ki az egyiket referenciának, korrigáld a kapott értéket és kész. ;) Kb. mindegy, hogy 26 v 28 C a víz hômérséklete, máris lehet gondolkodni a hûtésén. Ha meg folyamatosan 28C-n is stabil, mindegy, hogy az a valóságban mennyi... Szerintem amúgy is a hirtelen (pozitív) változás a veszélyes.
 
Sziasztok!

Nem találtam erre megfelelő topikot így elnézést ha rossz helyen teszem fel a kérdésem.Szóval lesz egy 200literes akváriumom terráriumként használva,félig feltöltve és van egy 75w-os Jager fűtőm...a kérdésem a következő lenne: Véleményetek szerint elég lehet ezen fűtő kb.100liter vízhez,télen 21fok van a szobában és a cél 24fok lenne?Egy 2032-es Eheim szűréssel lesz párban.

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Nem találtam erre megfelelő topikot így elnézést ha rossz helyen teszem fel a kérdésem.Szóval lesz egy 200literes akváriumom terráriumként használva,félig feltöltve és van egy 75w-os Jager fűtőm...a kérdésem a következő lenne: Véleményetek szerint elég lehet ezen fűtő kb.100liter vízhez,télen 21fok van a szobában és a cél 24fok lenne?Egy 2032-es Eheim szűréssel lesz párban.

Köszönöm előre is!
Szerintem elég lesz!
 
Szia Norman!

Sziasztok!

Nem találtam erre megfelelő topikot így elnézést ha rossz helyen teszem fel a kérdésem.Szóval lesz egy 200literes akváriumom terráriumként használva,félig feltöltve és van egy 75w-os Jager fűtőm...a kérdésem a következő lenne: Véleményetek szerint elég lehet ezen fűtő kb.100liter vízhez,télen 21fok van a szobában és a cél 24fok lenne?Egy 2032-es Eheim szűréssel lesz párban.

Köszönöm előre is!

Elég.
Viszont ha nincs jó szellőzés akkor a párától a mi lecsapódik a felső részen (amennyiben zárt lesz) télen nem fogsz látni semmit!

Nyiss légyszíves naplót róla, mert érdekelnek az ilyen berendezések!

A.ttila
 
Szia Norman!



Elég.
Viszont ha nincs jó szellőzés akkor a párától a mi lecsapódik a felső részen (amennyiben zárt lesz) télen nem fogsz látni semmit!

Nyiss légyszíves naplót róla, mert érdekelnek az ilyen berendezések!

A.ttila

Szia!

Van 3 terráriumom,3teknőssel így már kitapasztaltam a szellőzést,nem párásodik,de vigyázni kell a huzattal mert könnyen megfáznak.
Naplót?Nem tudom,egy darab növény nem lesz benne,nem igazán idevaló szerintem,de szívesen nyitnék egyébként.
 
Szia Norman!

Szia!

Van 3 terráriumom,3teknőssel így már kitapasztaltam a szellőzést,nem párásodik,de vigyázni kell a huzattal mert könnyen megfáznak.
Naplót?Nem tudom,egy darab növény nem lesz benne,nem igazán idevaló szerintem,de szívesen nyitnék egyébként.

Már teljesen zöld vagyok:D !
Bocsánat de elképzeltem valami jó kis növényes alsó részt egy kiemelkedő napozó résszel, felül szintén növényekkel, gőtékkel, békákkal stb..., de most hogy újra olvastam jöttem rá hogy terrárium, nem paludárium!
Persze egy teknősös medencének tényleg nem kell naplót nyitni:confused:!

A.ttila
 
Szia Norman!



Már teljesen zöld vagyok:D !
Bocsánat de elképzeltem valami jó kis növényes alsó részt egy kiemelkedő napozó résszel, felül szintén növényekkel, gőtékkel, békákkal stb..., de most hogy újra olvastam jöttem rá hogy terrárium, nem paludárium!
Persze egy teknősös medencének tényleg nem kell naplót nyitni:confused:!

A.ttila


Egyébként most elgondolkodtam,hogy legyenek-e növények és arra jutottam,hogy legyenek,csak nem tudom milyenek és milyen talajban:rolleyes:
 
Ha ki tud mászni rá akkor sem jobb a helyzet;) a pézsmák nagy akrobaták. Olyan helyen mászik ki az akváriumból:alien:, ha nem láttam volna, el sem hiszem. Kis hülyék, de megpróbálhatod max. szedegeted a vízből a növény darabokat:), mert ugye csak szét cincálja megenni nem nagyon fogja.
 
sziasztok,
szeretném elrejteni a fűtőt a növények mögé, mennyit árthatok ezzel nekik?
Nem okoz gondot ha olykor-olykor a flow hozzáérinti őket?
Nem baj ha közvetlen rájuk megy a meleg?
(72 literes aki, 75W-os Jager fűtő 26C-ra állítva)
 
sziasztok,
szeretném elrejteni a fűtőt a növények mögé, mennyit árthatok ezzel nekik?
Nem okoz gondot ha olykor-olykor a flow hozzáérinti őket?
Nem baj ha közvetlen rájuk megy a meleg?
(72 literes aki, 75W-os Jager fűtő 26C-ra állítva)
Huhhh! :eek:
Ez a 26 C kicsit soknak tűnik nekem! Van valamilyen különlegesebb halad vagy növényed, ami ekkora meleget kíván?
Nálam állandó 22 C fok van, tudtommal ez optimális az átlag növényeknek-halaknak. Amúgy ha nincs rátekeredve a növény és a flow rendesen éri a melegítőt, úgy nem okoz gondot, de nézd meg ezt a 26 C hogy indokolt-e az esetedben.
 
Huhhh! :eek:
Ez a 26 C kicsit soknak tűnik nekem! Van valamilyen különlegesebb halad vagy növényed, ami ekkora meleget kíván?
Nálam állandó 22 C fok van, tudtommal ez optimális az átlag növényeknek-halaknak. Amúgy ha nincs rátekeredve a növény és a flow rendesen éri a melegítőt, úgy nem okoz gondot, de nézd meg ezt a 26 C hogy indokolt-e az esetedben.

Zöldsávos törperazbóráim vannak, és nekik állítottam be ezt a hőfokot (remélem jól?)
rátekeredve nincs növény és a flow is rendesen elviszi a meleget, legalábbis mikor fűt a hőhullámokat látom azonnal lesodródni róla.

Amúgy a brigik előtt is 26C volt a hőfokom keymaker legelső írása miatt:

"A dolgot én leegyszerűsíteném.

Állítsd be 25-26 fokra a jó minőségű (!) termosztátos akváriumi fűtőt és soha többet ne foglalkozz a hőmérséklettel... ;)"

akkor ez egy téves adat lenne??
 
Most már téves adat :) (Key idézete) Sok növény jobban szereti a hűvösebb vizet és tobb is az oxigén a hideg vízben. 22-24 fok szerintem a ( majdnem) mindenkinek jó.
 
Zöldsávos törperazbóráim vannak, és nekik állítottam be ezt a hőfokot (remélem jól?)
rátekeredve nincs növény és a flow is rendesen elviszi a meleget, legalábbis mikor fűt a hőhullámokat látom azonnal lesodródni róla.

Amúgy a brigik előtt is 26C volt a hőfokom keymaker legelső írása miatt:

"A dolgot én leegyszerűsíteném.

Állítsd be 25-26 fokra a jó minőségű (!) termosztátos akváriumi fűtőt és soha többet ne foglalkozz a hőmérséklettel... ;)"

akkor ez egy téves adat lenne??
Nem téves az adat, a törperazbórák tényleg 24-25 C-n érzik jól magukat ;), de szerintem egy 23 C-ban kiegyeznének.
Én a HC miatt állítottam be 22 C fokot az akiban, nyáron így is tűréshatáron van szegénykém a nagy melegekben. Tapasztalat... :)
 
köszönöm a válaszokat, ez a 23C nekem és a pénztárcámnak is kedvesebb lenne :)
már csak az a kérdésem, hogy a Brigik ne kapjanak sokkot mit javasoltok, hogyan vigyem le? Minden nap mondjuk egy fokot?
 
köszönöm a válaszokat, ez a 23C nekem és a pénztárcámnak is kedvesebb lenne :)
már csak az a kérdésem, hogy a Brigik ne kapjanak sokkot mit javasoltok, hogyan vigyem le? Minden nap mondjuk egy fokot?
A folyamatos 1 C-s visszacsökkentés jónak tűnik ;)
 
Back
Oldal tetejére