• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hínár a Balatonból

Elith

Tapasztalt kertész
Hétvégén voltunk a Balatonon, és a víz színén úsztak növények.
Gondoltam kíváncsiságból hazahozom, becsomagoltam vizes zsebkendőbe.
Elültettem egy egyenlőre állatok nélküli akváriumba (biztonság kedvéért)
Eredetileg nagyon szép vöröses színe volt.
Már nőtt pár centit, de a vörös színe az eltűnt. Mondjuk ebben az akváriumban nincs nagy fény.
Valami Microphyllum lehet?
 
Ja, a kép:
balatonbol.jpg
 
T409.jpg 260px-Cleaned-Illustration_Myriophyllum_spicatum.jpg



Myriophyllum spicatum L.
Fűrészes süllőhínár(Süllőfű, tókefe, vízi kapor, tóborosta. Term. r.: Süllőhínárfélék. Halorrhagidaceae.)

Évelő. 12 m. Az iszapban terjedő töve számos ágat hajt, melyek részben a víz alatt maradnak, részben a víz színére emelkednek. Örvös levelei számos hajszálszerű levélkéből vannak összetéve. A vízből csak kevéssé kiemelkedő virágos szára felső részében porzós, alsó részében termő virágokat visel. A portokok előbb bíborszínűek, végre sárgák. Tenyészik árkokban, tócsákban, nagyon szórványosan az egész országban.

Ausztrália és Dél-Amerika kivételével minden más földrészen megtalálható, még brackvizekben is. Nálunk főleg a mélyebb állóvizekben gyakori. A Balatonban a hínáros békaszőlővel (Potamogeton perfoliatus) együtt nagy hínártelepeket alkot. Fésűszerűen tollas levelei 3,5 cm hosszúak. A levelek négyesével alkotnak örvöt. Emers hajtásain a pirosas, kívül épszélű csészelevelekkel takart apró virágai füzér-
ben állnak. Kimondottan hidegvízi akváriumokba való. A kemény vizet is tűri. Télen általában leromlik, kivéve, ha a nyár folyamán hajtásait rendszeresen visszanyessük és azokból sűrű bokrokat ültetünk köréje; így télen is zöldell.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére