• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hide & seek

Iiii-i-igen lehetséges, bár az átmenetet valahogy megkellene akkor oldani, plusz a fa ott nem árnyékol le többet mint a jobb oldalon?
Meg igazából úgy nézne ki jól, hogy ugye ott a fa a dzsungellal és oda a magasabb hatású parvulát, és jobb oldalra az üresebb alacsony részre pedig HC.
 
Sziasztok!

Nem bírom magamban tartani... ;) Kicsit késett, de megérkezett a Jézuska ajándéka, egy 10 kilós CO2 palack formájában, hála az én Édes Drága feleségemnek!!! :happy: Íme a szépség, ami szombaton beüzemelésre is kerül!


Co2 palack (10 kg) by xxMuKixx, on Flickr
 
Ínye, te jó ég mekkora batár jószág ez. Hamarosan élőben is rálesek. :cool:
Btw: Muki, a difi tisztításos sztorit úgy kell majd megoldanunk,hogy odaadod a difit pénteken és amikor szombaton találkozunk addigra kész van.
 
Ínye, te jó ég mekkora batár jószág ez. Hamarosan élőben is rálesek. :cool:
Btw: Muki, a difi tisztításos sztorit úgy kell majd megoldanunk,hogy odaadod a difit pénteken és amikor szombaton találkozunk addigra kész van.
Azaz über batár jószág! :)

Persze, azt én is így gondoltam, hogy pénteken odaadom, aztán szombaton visszahozzuk a beüzemeléshez.
 
Rendicsek, akkor holnap. Én olyan fél 4től szerintem már otthon vagyok, de ha valami csoda folytán mégsem lennék, valaki tuti ott van, szóval neki odaadhatod.
 
Minimális update kérdésekkel.

Múlt 7végén sikeresen beüzemeltük Lócival a nagynyomású CO2 rendszerem. Jelenleg szépen teszi a dolgát, 30 bubi/percre van beállítva.

A DC zöld, nem igazán lime zöld (növények sem bubiznak), de csak hétvégén leszek itthon egész nap, hogy tudjak emelni a bubiszámon, hogy lime zöld legyen a DC.

Jelenleg az alábbi paraméterekkel világítok és tápozok:
Odyssea 2x24W (egyik cső növényes, armatúra akváriumra ültetve) 6 órát megy (15-21 óráig)
CO2 - 12-20 óráig megy 30 bubi/perc
Green Aqua Micro - 2ml/nap
Green Aqua Macro - 2 ml/nap
Carbo - 2 ml/nap

A növényeim (függetlenül a CO2) fejlődésével és színével nem vagyok elégedett (2012 dec 6-i ültetésűek). Elég lassan növögetnek, illetve a pogo és tripartita leveleinek színe nem az igazi. Kicsit sárgás, illetve az új hajtások sem olyan szép mélyzöldek. :(

Két dologra gyanakszom:
- A gyenge minőségű talaj és a táptalaj hiánya veti ennyire vissza őket a növekedésben.
- Több időt kellene világítanom, esetleg magasabbra emelt világítás mellett

Mi a véleményetek, csak türelmetlen vagyok?
 
Eca, táptalaj, általános talaj...Nem tudom, lehet mazsolázni. Lassan feltolhatod a világítást 7 órára. Már gyanús volt a dugványozásnál is az a csikorgó hang, amit a talaj adott ki. Lehet,hogy összemorzsolja a gyökereit a növényeknek? Szerintem még várj, türelem játék ez(ezt aztán mondogatni kell egymásnak :D ) és ha 1 hónap után is stagnál a növekedés akkor változtatni kell; Táptalajt betenni, valami jóféle agyagos földet (amazonia) meg amiket beszéltünk. De kérem más is írja le a véleményét, hátha többen többet tudunk!
 
Eca, táptalaj, általános talaj...Nem tudom, lehet mazsolázni. Lassan feltolhatod a világítást 7 órára. Már gyanús volt a dugványozásnál is az a csikorgó hang, amit a talaj adott ki. Lehet,hogy összemorzsolja a gyökereit a növényeknek? Szerintem még várj, türelem játék ez(ezt aztán mondogatni kell egymásnak :D ) és ha 1 hónap után is stagnál a növekedés akkor változtatni kell; Táptalajt betenni, valami jóféle agyagos földet (amazonia) meg amiket beszéltünk. De kérem más is írja le a véleményét, hátha többen többet tudunk!
Várok egy kicsit mindenképpen, mert ugye a most beindított CO2 rendszer is változás illetve a fűtő sem lett visszatéve, szóval lehet az is befolyásolja a helyzetet.

Azonban szerintem valami nem stimmel a tápanyagok terén és nem szeretném ha tönkremennének a növénykék. Lehet februárban kicserélem a talajt jbl táptalaj + ada aqua soil africana. Amazoniat kihagyom, mert nem tudom külön tárolni a halakat az ammónia kibocsájtás miatt.

A világítás idejének emelésével kapcsolatban nem tudok dűlőre jutni, mert Nigro ezen bejegyzése alapján, most pont megfelelő a világítási időtartam, azonban a fényem erőssége miatt nekem csak 6 órát megy és ez lehet kevés a növénykéknek.

Akváriumom bruttó mérete 45 liter --> 11,9 gallon
Világítás 24W --> 4,032 W/gallon
Időtartam 6 óra

6 óra X 4,032 W/gallon=24,192

Szóval nem tudom, mert ha emelek az időtartamon, akkor a leírás alapján már az algákat etetném...

Vélemény?
 
A DC zöld, nem igazán lime zöld (növények sem bubiznak),

Mivel csak 2 fénycsővel világítod az akváriumot ez elég kevés fényt ad le. Ha mindent jól csinálsz is előfordulhat, hogy nem fognak bubizni a növények, de....

Ha nem jó a Checker színe, akkor:
- nem elég a gáz. Lehet túlságosan mozgatod a felszínt és sok gáz elszökik
- A beoldás lehet nem jól van elhelyezve. Pl diffúzor nincs elég alacsonyan az akváriumban - ha difid van. esetleg nem tiszta teljesen nem elég apró buborékokat tol.
- A CO2 nem jut el mindenhova stb

A buborékszám egy javasolt érték, ami ha minden ok akkor valószínűleg működik, de minden akváriumra egyedileg kell bállítani. Nálunk van olyan akvárium ahol az ajánlott 1.5x megy be difivel.

Szóval picit kísérletezni kell, de azért megnézném, a fentieket is előtte.

Pogo egy low tec növény. Iszonyatosan igénytelen, de sokszor nagy energiaigényű akváriumoba bekerülve sárga lesz. Szerintem megfelelő tápozással és CO2 beooldással ezt el lehet kerülni. Lehet az volt a baja, hogy eddig viszonylag so fényt kapott de a CO2 csak most került be.
 
Szia Viktor!

Nagyon köszönöm a válaszaidat!

Mivel csak 2 fénycsővel világítod az akváriumot ez elég kevés fényt ad le.
Ezt hogy érted? Azt hittem ez a világítás még sok is egy ilyen kicsi akvárium fölé... :) Ezek szerint mondjuk heti fél órákkal emeljem a világítás időtartamát 8 óráig?

Ha nem jó a Checker színe, akkor:
- nem elég a gáz. Lehet túlságosan mozgatod a felszínt és sok gáz elszökik
- A beoldás lehet nem jól van elhelyezve. Pl diffúzor nincs elég alacsonyan az akváriumban - ha difid van. esetleg nem tiszta teljesen nem elég apró buborékokat tol.
- A CO2 nem jut el mindenhova stb
- a gáz mennyiségével kísérletezni fogok hétvégén. A felszín alig mozog, szóval az biztos nem probléma.
- a diffi teljesen a talajnál van, azonban a beoldásban lehet probléma, mert tegnap néztem, hogy nem az egész felületén porlaszt, hanem csak kisebb részeken. A buborékok nagyon aprók, ahol porlaszt ott úgy látszik jól porlaszt. A bubik amúgy szépen körbejárják az akváriumot.

Úgy látom, hogy a Pogo lesz most az indikátor növényem! :) :) :)
 
Ohó, nagyon szépen alakul, mindjárt betelik ződséggel. :D
Most már csak valami színt szeretnék vinni a növények közé, hogy megtörjem a zöld dominanciát. Remélem pénteken kijutok már végre GA-ba és elhozhatom a Alternanthera reineckii 'Mini'-t.

Esetleg valakinek egyéb ötlet-javaslat növényekre? :)
 
Na mivan Muki, egy mukkot se szólsz hetek óta!... Ez förtelmes volt. :D
Tényleg, mi a helyzet a medencével?
 
I'm so sorry! Annyi a meló, hogy reggel 6kor eljövök otthonról és este 10kor hazaérek. Az akvával is csak annyit foglalkozok, hogy reggel gyors tápozás, este etetés meg szombaton vízcsere. Fórumot sem olvastam, kész elvonási tüneteim vannak már... :) Jövő héttől remélhetőleg már több időm lesz már végre...
 
Na mivan Muki? Game over? o_O
Szia Lóci!

Jelenleg a rendszeres karbantartásokon kívül nem sok időm jut a meló miatt mostanában az akváriumra. :( A dzsungel továbbra is szép, most 7végén lesz egy nagy nyírás, mert minden elhatalmasodott. Egyedül talán a pogóknak van valami baja (szerintem kevés fény jut oda) mert felkopaszodtak.

Game overről egyáltalán nincs szó, sőt... Beruháztam egy 60x30x33-as opti akvára, aztán ha mindent beszerzek, amit szeretnék, akkor indul egy új akva építése. ;)
 
Back
Oldal tetejére