• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hide & seek

Leegyszerűsítve:
Macro: 4ml(2nyomás)/nap
Tropica: számold ki mennyi/nap
Carbo: 2ml/nap (ezt f@szán csinálod)
Macro: Lóci itt kicsit tévedésben vagy, mert a Green Aqua Macro-ból 1 nyomás az 1ml, ami 20 liter vízhez javasolt. Vigyázz, nehogy alul tápozd nanódat. ;) Szóval a nyomások száma is 4 ha 4ml-t akarunk adagolni. Azonban nálam csak 2 nyomás (2ml) kell 40 liter vízre számolva.

Nu, elolvastam a GA oldalon a leírást és hibáztam ismét, kevés tápot adagoltam. Szóval holnaptól beindul a megfelelő mennyiségű tápozás, ami:
Macro: 2 ml/nap (2 nyomás)
Tropica: 4 ml/nap (fecskendős megoldás)
Carbo marad: 2 ml/nap
 
Én megmértem a carbo tálkájában és 2 ml-ert mutatott 1 nyomásra, bár asszem csak a macro-jét mértem de az adagoló ugyanaz, ezért ezt most nem értem...:eek:
 
Szia!

Szerintem ameddig nincsen CO2 rendszered, addig ennek az adagolásnak elégnek kellene lennie. Én mindenesetre ha módosítanék is a tápozáson, nem rögtön minden nap kezdeném el adagolni, hanem plussz 1 nap beiktatásával....és ha nem múlnak a tünetek akkor máshol keresném a hibát.

Tehát ha eddig adagoltál hetente 2*2ml-t, akkor én most próbálkoznék 3*2ml-el, és nem rögtön 7*2ml-el, ami egy low-techbe heti egyszeri vízcserénél szerintem iszonyat sok, 40l-re.

Egyébként most én is hasonló problémákkal küzdök de én a gyenge világításomra tippelek....nekem 13W-van. A te világításodban sem vagyok annyira biztos, hogy teljesen jó hiába tuningoltad 39W-ra....szerintem az a T8-as teljesen fölösleges bele, de majd megerősítenek az okosabbak.
Szia!

A világításom már egy ilyen. 2x24W

CO2 már csak 1-2 hét kérdése.

GA oldalon olvasva, azt hiszem nem lesz gond a heti 7 napon történő tápozással, mivel nekem most amúgy is elég erős a világítás:
"ADAGOLÁS: 1ml / 20 liter / nap, heti 50% vízcsere mellett. 1 nyomás = 1 ml. Az 1ml / 20l / nap mennyiség a Macro és Mikro tápanyagokra külön vonatkozik, tehát 1ml Macro és 1ml Micro tápanyagot kell adagolnunk naponta. Ennél ritkább adagolási rutint nem ajánlunk. Az adagolási mennyiségeket úgy állítottuk be, hogy erős megvilágítás mellett is mindig legyen elegendő tápanyag a vízben a növények számára. A költségek további leszorítására alacsony megvilágítással rendelkező akváriumok esetén meg lehet próbálni a napi adag felét, vagy a szokásos adagot heti 3-4x adagolni. A vízben felhalmozott tápanyagmennyiségek így is az EI tartomány alsó határa közelében maradnak. Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben. A javasolt adagolási mennyiség felénél kevesebb tápanyag adagolását NEM JAVASOLJUK."
 
Én 1-1 nyomást adagolok minden nap a nanohoz, ami több mint elég, mivel csak 16 literes a nano. :) De akkor legyen a mértékegység az 1 nyomás, és akkor nem vezetjük félre egymást. :cool:
 
Én megmértem a carbo tálkájában és 2 ml-ert mutatott 1 nyomásra, bár asszem csak a macro-jét mértem de az adagoló ugyanaz, ezért ezt most nem értem...:eek:
Holnap tuti lemérem most már! ;) Én ezt az infót amit írtam a GA oldalról szedtem.
 
Szia!

A világításom már egy ilyen. 2x24W

CO2 már csak 1-2 hét kérdése.

GA oldalon olvasva, azt hiszem nem lesz gond a heti 7 napon történő tápozással, mivel nekem most amúgy is elég erős a világítás:
"ADAGOLÁS: 1ml / 20 liter / nap, heti 50% vízcsere mellett. 1 nyomás = 1 ml. Az 1ml / 20l / nap mennyiség a Macro és Mikro tápanyagokra külön vonatkozik, tehát 1ml Macro és 1ml Micro tápanyagot kell adagolnunk naponta. Ennél ritkább adagolási rutint nem ajánlunk. Az adagolási mennyiségeket úgy állítottuk be, hogy erős megvilágítás mellett is mindig legyen elegendő tápanyag a vízben a növények számára. A költségek további leszorítására alacsony megvilágítással rendelkező akváriumok esetén meg lehet próbálni a napi adag felét, vagy a szokásos adagot heti 3-4x adagolni. A vízben felhalmozott tápanyagmennyiségek így is az EI tartomány alsó határa közelében maradnak. Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben. A javasolt adagolási mennyiség felénél kevesebb tápanyag adagolását NEM JAVASOLJUK."

Akkor valószínűleg tényleg a táp lesz. Ennyi világításnál már nem lehet más gond, ha csak nem az, hogy igényelnék már a növényeid a CO2-t is ekkora fénynél.
 
Szia!

Szerintem ameddig nincsen CO2 rendszered, addig ennek az adagolásnak elégnek kellene lennie. Én mindenesetre ha módosítanék is a tápozáson, nem rögtön minden nap kezdeném el adagolni, hanem plussz 1 nap beiktatásával....és ha nem múlnak a tünetek akkor máshol keresném a hibát.

Tehát ha eddig adagoltál hetente 2*2ml-t, akkor én most próbálkoznék 3*2ml-el, és nem rögtön 7*2ml-el, ami egy low-techbe heti egyszeri vízcserénél szerintem iszonyat sok, 40l-re.

Egyébként most én is hasonló problémákkal küzdök de én a gyenge világításomra tippelek....nekem 13W-van. A te világításodban sem vagyok annyira biztos, hogy teljesen jó hiába tuningoltad 39W-ra....szerintem az a T8-as teljesen fölösleges bele, de majd megerősítenek az okosabbak.

A napi tápozás EI szerint van, mindenképpen jónak kell lennie. Az alultápozás okozhat algásodást is ugyanúgy mint hiánytüneteket,(kettő összefügg) így nem érdemes játszani vele, mehet az előírt. A világítása meg T5 48 Watt, az igen erősnek számít esetében.
 
Holnap tuti lemérem most már! ;) Én ezt az infót amit írtam a GA oldalról szedtem.

Én már lemértem, patikában kapható 2ml-es fecskendővel. Úgy van ahogyan leírták a tápra. Nyomás erejétől függően adagolhatsz 0,9 ml-t vagy 1,05-öt is. Nagyobb szórással én nem találkoztam.
 
Akkor valószínűleg tényleg a táp lesz. Ennyi világításnál már nem lehet más gond, ha csak nem az, hogy igényelnék már a növényeid a CO2-t is ekkora fénynél.

Apropó igaza lehet, még semmilyen CO2 gépezet nem pöfög az aki alatt? Ez is ugyanúgy okozhat hiánytünetet. (Ettől függetlenül a tápozást emeld meg)
 
Sziasztok!

Borongós szombat délután csináltam pár képet. A minőség még mindig nem a legjobb, mert kicsit lusta voltam játszani a beállításokkal. :) Lehet erőt veszek magamon és a lakókról is megpróbálok képet csinálni. ;)


Akva01 by xxMuKixx, on Flickr



Akva02 by xxMuKixx, on Flickr




Akva03 by xxMuKixx, on Flickr




Akva04 by xxMuKixx, on Flickr




Akva05 by xxMuKixx, on Flickr




Akva06 by xxMuKixx, on Flickr
 
Sziasztok!

Megtaláltam a Sera Quick Test tesztcsíkokat, amit még régebben vettem és egy pohárban elkezdtem játszani, hogy milyen mértékben kellene lágyítanom a vizet. Nálunk über brutál kemény a csapvíz. :mad:

Az eredmény a következő lett:
25% csapvíz (5 liter)
75% desztvíz (15 liter)

A csík alapján így a kevert víz értékei a következők:
GH: 6 °d < X < 10 °d (A színkódok alapján a 6hoz van közelebb)
KH: ~3 °d
PH: ~6,8 és 7.2 között

A kérdéseim, amiben ha tudtok please segítsetek:
1. Élőlények számára nem káros, hogy ilyen mennyiségű desztvizet (20 literből 15 liter desztvíz) kell hozzáadnom?
2. Milyen teszttel lehetne pontosabban megmérni az értékeket? Ti mit használtok?

Előre is köszönöm!
 
Aki csapvízzel kever és nem után sóz, az általában ilyen arányokkal szokott keverni. Szóval 5 liter csapvízhez 15 liter desztvíz vagy RO (y). Az általad mért értékek etalonnak számítanak ( feltéve ,ha helyesek az értékek :sneaky: ) .
 
Sziasztok!

Jó hír, hogy ha minden jól megy, akkor szombaton beüzemelésre kerül a CO2 rendszer. :)

A segítségeteket szeretném kérni, hogy szerintetek milyen további növények mutatnának jól az akváriumban. Amire én gondoltam:
- A 2 darab mohás lapos kő már kikerült.
- A gyökér előtt lévő jobb oldali Pogostemon helferit átültetném a bal oldali mellé.
- Az előző növény helyére kerülne egy csoport Alternanthera reineckii 'Mini'
- A jobb oldali területet a Hydrocotyle tripartita-val szeretném befutatni
- A bal oldali szélen illetve a gyökér előtt Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' -ra gondoltam
- Illetve gondoltam még pár tő Rotala macrandra TC -re

Mi a véleményetek vagy javaslatotok? Pár posttal feljebb van kép az akváriumról.
 
Nekem a HC nem illik bele a képbe, plusz ebbe a csodás aquadepo ground-ba nehézkes lesz ültetni talán. Helyette valami fűszerűt, parvulát vagy tenellust vagy saggit-t tudnék elképzelni, de természetesen te döntésed :D Az alterna jól fog mutatni, a rotala is, a hydro meg amúgy is jól néz ki. Küldjed! (y)
 
Nekem a HC nem illik bele a képbe, plusz ebbe a csodás aquadepo ground-ba nehézkes lesz ültetni talán. Helyette valami fűszerűt, parvulát vagy tenellust vagy saggit-t tudnék elképzelni, de természetesen te döntésed :D Az alterna jól fog mutatni, a rotala is, a hydro meg amúgy is jól néz ki. Küldjed! (y)
Van benne valami amit mondasz... Lehet megpróbálkozom a parvulát vagy a tenellust.

Mondjuk lehet meg kellene cserélni, hogy bal oldalra átteni a Hydrocotyle tripartitat, jobb oldalra pedig parvula gyep. Hm?
 
Back
Oldal tetejére